» »

kamera vs. fotoaparat

kamera vs. fotoaparat

enTelet ::

Izbira je prevelika! Brskam in imam občutek kot, da kopujem jogurt med 10 meterskimi policami jogurtov v šparu. Bi še šlo, če bi prodajalci vedeli kaj prodajajo. Po nekajdnevni raziskavi ne vem več niti to ali naj kupim kamero ali fotoaparat. Imam cca. 800 € na razpolago... ampak če bi bilo kaj manj tudi nič hudega, več pa ne dam.
Kateri so vaši favoriti? Se mi zdi da je zadevica s katero snema Jonas Ž. kr kul... (iz njegovega posnetka je nastal celo spot za Pejdap od Da Phenomena).
Snemanje filmčkov mi je kr pomembno... skor bolj kot slike. Všeč mi je blogovska varjanta snemanja, s komentarji in tko. Kako sliko bi kdaj tudi stisnu. Ne bom delal profesionalnih filmov niti slik. Je pa nekoliko drugačen vtis če hodiš okoli s kamero ali s fotkičom in nekaj glupega komentiraš in pričaš in moliš zadevo v faco ljudem... kaj je manj vsiljivo in bolj sprejemljivo? Ne bi rad vplival na dogajanje (saj veste kako se folk začne drugače vest, ko ugotovi da je sneman :) ).
Najbolj me moti velikost. Kamere so full večje in zato nepraktične za prenašat oz. imeti vedno s sabo.
Imel bi tudi daljinski upravljalec! Prostora pa čim več, kar pri kameri ni problem pri fotkiču pa s 4GB najbrž tudi ne (kolk 30fps filma spravim gor?). Analogen zoom je kul, da posnamem tudi detajle daleč stran :). Kako je pa s stabilitzatorji slike in minimalno osvetljitvijo ter trajanjem baterije? Ne bi me motilo, če bi za rezervo nosil sabo še 2 AA akumulatorja.
Dodatno mi je kul še velik LCD (vsaj 2.5''), ki bi bil lahko tudi vrtljiv. In zelo pomembno odzivnost. Hočem da se zadeva prižge in že snema ali slika brez "Loading..." oz. "Please wait".
Če ne drugega, bi bil vesel če mi napišete modele fotkičev in kamer, ki bi nekako padli v moj opis želja. Se pa že naslednji teden dogajajo ene zadeve, ki bi jih rad posnel.

Primož
James C. Maxwell rulz!

bluefish ::

kvaliteta snemanja z digitalnim fotoaparatom ni ravno najboljša, čeprav bo morda dovolj za nizko kakovostno objavo na spletu. Ravno zaradi tega priporočam, da si raje omisli kamero. Za malo večji denar, kot ga imaš ti na razpolago, si že lahko kupiš kamere, ki so le malo večje od fotoaparata in snemajo na kartice. Malo poišči po netu - te modele prodajata predvsem Canon in Sony, pa tudi Sharp,...

enTelet ::

Nekak sem zbrskal PANASONIC SDR S150, tudi tukaj. Kaj pravite?

Primož
James C. Maxwell rulz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enTelet ()

drejc ::

Canon Ixus fotoaparati snemajo 640x480, kar je (iz izkušenj) odlično.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Calligula ::

Dodaj se 200 Eurov in kupi

PANASONIC HDC SD1

High definition solid state video kamera z izjemno kakovostjo slike, ki jo zajema na SD kartice. $ giga kartica ze prilozena.

To je za LCD TVje in plazma zaslone.

Ce bi rad kak sample videa videl pojdi v google in vtipkaj
.m2ts in bos nasel kake file posnete s to kamero.

Rabis procesorala AMD A64 3000+ ali boljse in program Power DVD 7 ultimate, ki ful gladko predvaja ta format.

Tole je future proof.
Slika je za umret huda. Itak-full HD format.

enTelet ::

Uffff... dost mam. Najbrž bom počakal na DCR-SR190E od Sony-a...

LP
Primož
James C. Maxwell rulz!

jype ::

1080i ni uredu.

720p je boljše.

Calligula ::

1080i je super. Itak pa lahk kadarkoli na dol zbijas, kompresiras,..

enTelet ::

Mislim, da jype predlaga progressive scan pred interlaced. Imam prav?
James C. Maxwell rulz!

Calligula ::

Lahko se tudi deinterlaca. Pa se lep cas bos cakal na tako kamero z p.

Sicer pa-snami si z neta kak sample videa in poglej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero HD kamero?

Oddelek: Kaj kupiti
324249 (3333) assez
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276127 (5510) schurda
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
354004 (2741) T-h-o-r
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273642 (2953) franci
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203457 (3043) roCkY

Več podobnih tem