» »

kako priti v dos ko imam xp

kako priti v dos ko imam xp

T-Mac ::

rad bi nadgradiu bios in imam na disketi fajle in ne morm priti v dos da bi zalaufu nadgradnjo

kako priti notri?

glinik ::

Imajo sploh XPji DOS?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

T-Mac ::

nimajo

mogoce kdo ve kje na kateri strani se da dobiti za win 98 sistemsko ... da prides u dos

karafeka ::

Matev ::

XP-ji imajo "kao nekaj dosu podobnega"

greš v programe in v oddelku accesories najdeš ter klikneš na command prompt
bivši MS dos prompt

to je ukazna vrstica, ki je še najbližje dosu kar boš v xp-jih prišel

tam vtipkaš A: da prideš na disketo

Good Guy ::

Xp-ji nimajo dosa(majo emuliranga)

drugače maš dosti toolsov za fleshanje iz windowsov
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

amigo_no1 ::

V nobenem primeru flashati bios iz windows "dosa" !!!

Yoxi ::

hja v DOS lahk prideš s Total Commanderjem ... ampak odvisn kak so nameni. Če boš flešu res tega ne priporočam, drugače pa v dos prideš če imaš inštalacijski cd za windowse 98 brez problema... Ti ponudi opcijo za zagon s podporo za cd-rom in te vrže v dos....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

gumby ::

>>hja v DOS lahk prideš s Total Commanderjem

huh?
my brain hurts

Yoxi ::

kaj huh ? sej imaš funkcijo poženi DOS ? sm pa rekel da odvisno od namena....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

gumby ::

tisti "pozeni dos" samo zalaufa cmd.exe (ali command.com na w98)

to seveda nima nobene veze s samim dos-om
my brain hurts

Azrael ::

Tudi iz Win okolja, čeprav obstajajo programi za to, je posodabljati BIOS loterija. Prava stvar za taka početja je izključno goli DOS z diskete ali USB ključka, v nekaterih primerih tudi diska. Vse ostalo, je pa zelo hitro veliko s*anje.

Jasno v vsakem primeru mora biti BIOS posodobitev za tvojo matično ploščo. Če ni, potem boš v vsakem primeru nasrkal ti in tvoja matična plošča, garancij za tak zajeb namreč ne priznajo.

No, ampak karkoli boš že počel, med posodabljanjem ne smeš ugasniti ali resetirati compa (zraven paše tudi to, da takrat ne sme priti do elektro mrka) in v vsakem primeru shrani predhodno verzijo BIOSA na brezhibno disketo, saj bo v primeru zajeba, ta disketa pomenila edino možnost, da se enostavno izvlečeš iz težav.
Nekoč je bil Slo-tech.

T-Mac ::

zivjo

imam novo temo in preberi kaj se mi je zgodilo :( :)

BoBr ::

Če je že pri roki disketnik, potem preprosto desni klik na disketo -> format -> create an ms-dos startup disk.
Tako imaš najhitreje bootable disketo :D
Also known as "Intel-aš".

StratOS ::

Hm, Če si kupil kakšno dobro plato bi morel zraven dobiti tudi priložnostne programe oz. jih dolpotegneš z neta.
Jaz mam asusovo, ki ima opcijo updatea biosa kar iz OS-a (Win XP ) + ostale dodatne možnosti ( POST screen pri zagonu, nmonitoring ...)

Sam vem, da sem pred časom imel velike probleme z boot disketo in 18 bitnim programom, samo konfiguracijo pri bootu in spominom ( nisem bil mogel zagnati flash programa ), probal sem z različnimi verzijami boot disket ( od dosa, boot diskov za win98 ...) končno mi je uspelo z Kaldero DR-DOS, ki je z minimalno porabo spomina le lahko zagnala flash program.

Imaš opcijo tudi bootati preko bootable flash keya ali memory sticka.

Uporabi originalne flashe od proizvajalca plate / bios čipa.

Flashal sem že veliko zadev kot npr. bios plate,cd/dvd rome, ostale eksterne naprave preko com/USB portov ( dvd predvajalce, tiskalnike, pa tudi skenerje, da ne govorim o mobilcih ... ) in zaenkar še nisem nikoli prišel pod mino.
Seveda sem si predhodno celoten postopek in sam postopek flashanja pregledal in pozorno pregledal katere verzija je trenutna, s katero in zakaj pa bom flashal ter kakšne koristi bom imel od tega.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios Upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
121209 (1012) Azrael
»

Zakaj ne vidim DISKA v DOSU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111094 (1005) 5er-->
»

Butast bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
242077 (1685) rock_girl_
»

Sprememba BIOS-a in USB ključ

Oddelek: Strojna oprema
71234 (1141) bluefish
»

Problem z NTFS in fat 32

Oddelek: Operacijski sistemi
71046 (988) gumby

Več podobnih tem