» »

Bios Upgrade

Bios Upgrade

matey19 ::

Mam matično K7Upgrade 880 pa mi ne rata flashat Biosov.
Dol sem potegnu najnovejšo verzijo 1.50, zraven sem dobil ASRFLASH. Naredu sm boot disketo z Caldera DR-DOS 7.03.

Ko mi naloži DOS vtipkam ASRFLASH K7U880_1.50 ter mi nato napiše "please wait for loading Bios ROM" nato pa gre naprej in se pokaže kvadratek z naslovom "Flash rom programming report" kjer pišejo podatki o novem biosu.
Tukej se zatakne in ne moreš več nič samo restart. Pod biose sem potem dal defoult setings pa ni spremembe Biosi so še vedno isti.

Prosim za pomoč oz. točno razlago kako updetat ker sem kupil novo grafo in potrebujem upgrade zaradi AGP Fine tunning.

5er--> ::

Probaj s kakšnim drugim dosom. (MS-DOS)

matey19 ::

Kateri pa še so. Do sedaj sem probal Caldero in Ms-dos boot disket (v windowsih)

amigo_no1 ::

matey19 ::

Probal skoraj vse pa ne deluje.:(

amigo_no1 ::

Poskusi z uniflashom

matey19 ::

A pa lahko uporabim programe kot je npr. uniflash in winflash ker na strani od matične piše da je priporočljivo flashat samo z priloženim programom in v dosu.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

matey19 ::

Tnx bom probu

primozzzz ::

Si bom sposodil kar tole temo.
Mogoče kdo ve kaj naj bi pomenilo tisto Video Bios, vidim da je starejši več kot 2 leti, ko pa dam tisto da preverim pa moram nekaj izpolnit in potem baje še plačati.Morda kdo ve kako posodobit to, sistemski Bios se mi je lepo posodobil. :| :|

aja mislim da gre nekaj v zvezi z grafično.. ATI x550 256 MB mam

NI PODPISA

Azrael ::

Video BIOS je BIOS od grafične kartice. Če nimaš preklemano dobrega razloga za posodobitev, datum in podobne malenkosti to pač niso, pusti pri miru.
Nekoč je bil Slo-tech.

pikolin ::

Js mam tut eno vprašanje.
Nadgradit morm bios. In sm najdu na strani strani od matične(Epox), novejši bios. In v raru sta 2 fajla, en je AWDFLASH.exe drug je pa 9npa6811.bin... V navodilih piše da morm met še en exe file in da ga morm zagnt, pa poj tiste file k nardi dt na disketo zravn. A mogoče kdo ve ker prgoram rabm, al se da z FlashBiosFD?
LP.

Azrael ::

FlashBiosFD je zazipana vsebina sistemske DOS diskete.

Če boš zadevo pravilno zapisal na disketo, boš dobil sistemsko disketo. Lahko pa tudi disketo formatiraš skupaj z opcijo kopiraj DOS sistemske datoteke, rezultat bo isti.

V primeru uporabe FlashBiosFD je smiselno popraviti še vsebino v autoexec.bat, da bo odgovarjala dejanskemu stanju, ni pa nujno. Če je sistemska disketa narejena iz Windows, te datoteke ni. Služi v obeh primerih, če je seveda njena vsebina ustrezna, avtomatizaciji celega postopka.

Hja nič, za take elementarne stvari je DOS še vedno Number1.

Aja še to ali imaš res ploščo EP-9NPA? Namreč, če plošča ni ta, jo z napačnib BIOSem lepo zaflashaš in jo lahko tudi trajno onesposobiš = uničiš! Postopki reševanja niso najbolj trivialni in tudi ne vedno možni.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flashanje biosa v XP

Oddelek: Strojna oprema
121105 (970) mtosev
»

Zagon v MS-Dos načinu

Oddelek: Pomoč in nasveti
91530 (1460) Spajky
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221934 (1609) SkIDiver
»

Zaflashan bios na ASUS bordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71274 (1072) Voluhar
»

bios update

Oddelek: Programska oprema
14874 (757) BillieJoe

Več podobnih tem