» »

Napihal sem

Napihal sem

Goldee ::

Kolk kg pa maš?

Js jih mam slabih 90 in sem v srednji šoli za test, ko so imeli policisti neko akcijo proti alkoholu na šoli, šel pihat po dveh velikih laških - po 20 min sem imel še vedno 0,34. Se še živo spomnim.

/edit in ja, sem malical prej.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

'FireSTORM' ::

še vedno ga dam kobri v usta če pihnem po treh velikih zlatorogih 0.2

grema skupej v terarij po kobro?:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Gr0unD Zer0 ::

ja jaz sn si pa domišljaj tiste 4 al 5 malih ter 3 velke(tolko se jih spomnim) pire in sem napihal 0.04 od sokeca?
dajte ne ga srat

mam pa trenutno 85 kil

in dvomim da majo policaji pokvarjene alkotestere s sabo, pihal pa sem čist normalno...

BigWhale ::

Statisticno gledano je ena meritev zanemarljiva in ne steje prav nic.

Desetkrat ponovi tak uspeh.

Gr0unD Zer0 ::

če boš financiral, ni problema:D
usode izzival pa raje ne bi več s policaji. sem se nekak navezal na oni rozani kos papirja v plastiki:))

BigWhale ::

Potem tvoj primer zanemarimo, ker gre za napako...

Cigavo je pa cisto vseeno.

imagodei ::

@BigWhale: That's the spirit! >:D
- Hoc est qui sumus -

Gr0unD Zer0 ::

saj zanemarili bi lahko še marsikaj...
ampak potem bi me ze napadali, da pretiravam

kriko07 ::

Če je nekdo zelo pijan.Kadi cigareto in da potem tebi kaditi.Boš tudi ti kaj napihal?

Mehmed ::

Ne. Alkohol se prenasa z neposrednim dotikom.
Ne smes se rokovati z njim recimo, lahko pa vzames njegov cik.

toplakd ::

A torej "lizanje" s pijanimi "babnicami" potem tudi odpade? :))

Matev ::

Če je nekdo zelo pijan.Kadi cigareto in da potem tebi kaditi.Boš tudi ti kaj napihal?


odvisno kako močno potegneš

kriko07 ::

Ja pa če bi res kolikor bi lahko potegnil,bi se še poznalo po 1 uri?
Ali pa res lizanje z pijanimi babncami,tut lahko napihaš? :D

mihec87 ::

kriko07 je izjavil:

Ja pa če bi res kolikor bi lahko potegnil,bi se še poznalo po 1 uri?
Ali pa res lizanje z pijanimi babncami,tut lahko napihaš? :D


Normalno, tako kot moškega in ženskega perila ne smeš prati skupaj ker lahko zanosi:D

Od kje pobirate take ideje, saj pijanost ni virus da se ga nalezeš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

kriko07 ::

Ne to res sprašujem,ker je en enkrat napisal na forum da je napihal 0,55 ker je kadil cigarete...Tako da če malo sklepam bi lahko tudi napihal če je en bil pjan.. :)

mihec87 ::

Ne sklepaj preveč..

kriko07 ::

Matev,zakaj si pa potem napisal da lahko,ampak odvisno koliko potegneš?

shadeX ::

Zato ker si folk ne more pomagat da ne bi zajebaval v glavo (trolal). Torej če povzamem:

1. Lahko se ližeš s pijanimi babami
2. Lahko kadiš čike za osebo ki je prej pila (ni priporočljivo - herpes)
3. Pijan lahko postaneš izključno tako da TI absorbiraš alkohol v svoje telo. (Naprimer s tem da ga popiješ - tako dela večina ljudi :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kriko07 ::

Hvala shadeX.A napihaš pa lahko npr,če si pred tem ko si pihal pokadil nekaj cigaret?

shadeX ::

Napihaš kaj? V cigaretah ni alkohola :)

Imaš pa zelo slabo splošno znanje. Kaj vas učijo v šoli ? :D

kriko07 ::

toplakd ::

A si sploh prebral? Je napisal da je pil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

kriko07 ::

Nisem videl da je več strani.
Torej,zakaj potem moraš počakati vsaj 5 minut za cigareto,ali bi kaj drugače pokazalo če bi kar takoj pihal?

šernk ::

V vsakem primeru moraš počakat 15minut tudi če si ravno kadil. Ker drugače lahko pride do nepravilnega rezultata alkotesta. Pač preveč dima v pljučih, pa premal alkohola >:D

a ni jasno: če piješ alkohol boš napihal, če ne ne. Tist miligram ki ga dobiš od punce po 15ih minutah, tudi če teoretično ostane v ustih, se ne strinjaš z rezultatom in greš na odvzem krvi, kjer pa alkohola jasno ne bo. Če nisi bil prejšn dan nasmajen do konca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

Fora je v tem da sem mlad voznik in ne pijem ko vozim.Je pa res da so kolegi vodko pil pa kadil,pa en ni mogel več kaditi,pa sem potem jaz do konca,potem čez 2ure sem šel pa domov,vendar vseeno se raje prepričam.. :).
Ko napihaš magar 0,15.Lahko rečeš da se z tem ne strinjaš in hočeš iti tam da ti kri vzamejo?

Matev ::

kriko a pa si prepričan da si tobak kadil?

in hočeš iti tam da ti kri vzamejo?

kako bi pa potem živel, če bi ti kri vzeli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

kriko07 ::

Cigaret je bil navaden :)

šernk ::

Če napihaš in se ne strinjaš z rezultatom ti bodo najprej izmerili še z etilometrom (al kar že je), ki je precej bolj natančnen od alkotesta, če se pa še s slednjim ne strinjaš lahko greš pa na odvzem krvi. Vsaj mislim, da se no z drugim ne izključuje. Ampak pozor: alkohol iz krvi gre precej počasneje kot iz pljuč. Recimo zvečer piješ, drug dan zjutraj napihaš 0,25 in dobiš kazen, greš na odvzem krvi ti bo pokazalo precej več kot 0,25.

sarkazem on:
a se upaš sploh vozit v istem avtu? Veš kako v avtu po vodki smrdi, če so vsi pijani? 8-O
sarkazem off:

s tem ko kadiš za nekom ne boš napihal. Večina odraslih povprečnih moških lahko spije 1 pivo in se vsede čez 15minut v avto pa bo napihala 0.0. Praktično res ne poznam še človeka, ki je sploh kaj napihal zaradi enega piva. Prvič pivo piješ povprečno dobre pol ure, telo rabi pa 1 uro da ga predela, torej 30min + 15min je 45min in si že v telesu z alkoholom blizu ničle. Ne pravim, da sedaj lahko spiješ eno pivo, ostani na varni strani, ampak ne napihaš samo zato ker vohaš alkohol. Ok ko kuhaš šnops je že v zraku 1,0, pa imo se ga od tistega nisem uspel napiti niti ko sem imel 5 let :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Če napihaš malo čez mejo, se splača iti na test alkohola v krvi, ker praviloma pokaže manj.
Ni dolgo tega, ko je to rešilo Petra Vilfana. Pri pihanju je bil pozitiven, v krvi so mu pa namerili stotinko grama pod mejo.

O.

garamond ::

V tej temi Napihal sem je že dosti odgovorov in mogoče se splača zdaj iskati v angleščini. Predlagam naslednje iskalne pojme:

– blowing too much
– blowing too hard help
– blowing consequences
– how to blow correctly
– blowing techniques for inexperienced

toplakd ::

Če prideš na stran z blowjob, potem si zabrkal pri iskalnih pojmih.:|

Tilen ::

Okapi je izjavil:

Če napihaš malo čez mejo, se splača iti na test alkohola v krvi, ker praviloma pokaže manj.
Ni dolgo tega, ko je to rešilo Petra Vilfana. Pri pihanju je bil pozitiven, v krvi so mu pa namerili stotinko grama pod mejo.

O.


Seveda, ker se 0.15 v eni uri izloči v urin. Prevoz pomembnega poslanca verjetno traja nekaj časa. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Prevoz kogarkoli traja, običajno še dlje kot eno uro.

In tisto izločanje je v resnici dvorezen meč, ker če te dobijo neposredno po tem, ko si pil, v krvi sploh še nimaš vsega alkohola. Ves alko pride v kri po 1 do 2 urah. Najhitreje gre v kri alko iz pijač, ki imajo okoli 20% alkohola, iz pira in žganja gre počasneje, če ob pijači dosti ješ, tudi upočasni prehod v kri. Večina alkohola gre v kri prek tankega črevesja in dlje kot imaš pijačo v želodcu, počasneje gre alko v kri.

O.

gapyyy ::

Da ne odpiram nove teme,

moj oče je danes, kljub nagovarjanju peljal avto. Ustavili so ga policaji in napihal je 0,92mg/l. Seveda so mu odvzeli vozniško in prepovedali nadaljno vožjo.
Zanima me ali je sploh kakšna možnost, da se mu vozniška vrne. Lp

imagodei ::

Obstaja. Po plačilu kazni, preteku moratorija in po ponovnem polaganju vozniškega izpita. Seveda bo prej moral narediti še CPP in prvo pomoč.
- Hoc est qui sumus -

donvito ::

Prvo pomoč, mislim, da ne, bo pa obvezen pregled in test pri psihologu.

BigWhale ::

gapyyy je izjavil:

kljub nagovarjanju peljal avto


Kljub nagovarjanju? Kako pa to zgleda? :>

gapyyy je izjavil:

Ustavili so ga policaji in napihal je 0,92mg/l. Seveda so mu odvzeli vozniško in prepovedali nadaljno vožjo.
Zanima me ali je sploh kakšna možnost, da se mu vozniška vrne. Lp


Super! In drzimo pesti, da je ni.

Telbanc ::

gapyyy je izjavil:

Da ne odpiram nove teme,

moj oče je danes, kljub nagovarjanju peljal avto. Ustavili so ga policaji in napihal je 0,92mg/l. Seveda so mu odvzeli vozniško in prepovedali nadaljno vožjo.
Zanima me ali je sploh kakšna možnost, da se mu vozniška vrne. Lp


Vzame se mu ključ od avta, ne pa pregovarja. Ja tle se strinjam prvič do zaj z moderatorjem, upam da ni možnosti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

shadeX ::

Kljub nagovarjanju? Kako pa to zgleda?


Jao, ljudje pridejo v milijone različnih situacij, ki so posledica preteklih dejanj. Tvoj scenarij, da se ga je tip po šihtu napil s kolegi potem šel vozit mogoče sploh ne pije vode.

Lahk se ga je doma napil, se potem skregal z domačimi in potem pač hotu cel jezen in nažgan nekam oddrvet z avtom. Normalno so ga domači prosili naj ne gre tak v avto, ampak logično človeka v takem stanju ne boš prepričal. Še več, ce maš opravka z nasilnežem, si niti pregovarjat ne upaš kaj šele ključe jemat.

Pač ni vse tako kot se zdi na prvo žogo.

avtek ::

A ni še vedno tisto, ko ti ga vzamejo za teden, dva? Pa potem sodnik, plačilo polne kazne, plačilo psihologov itd, ponovni zdravniški in družbeno koristne delavnice ali nekaj takega?
Skupni storšek? Cca 2500€, vsaj tako je bilo pri kolegu par let nazaj.

Facebook dev ::

Upam, da ni tako. Zato ker imas kes, pa bi imel pravico neodgovorno vozit? Mogoce bi se kak voznik streznil, ce bi se talalo dozivljenske prepovedi voznje.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

avtek ::

No, saj tudi jaz ne podpiram tega. Samo takšne informacije imam od takrat.
Je pa hvala bogu vsaj to, da so določene delavnice + psiholog, ki morda (morda!) "strezne" človeka, da v takšnem stanju se ne gre za volan. Niti na pot 100m stran, niti na 100km pot.

cebelar123 ::

Ce ni ponavljalec prekrska potem bo postopek sledec. Cimprej naj gre na zdravstveni pregled in z tem rezultatom zaprosi za odlog odvzema vozniskega dovoljenja. Odlog se napise na roko nek razlog zakaj rabi avto. Nese vse skupaj na sodisce. Izpit se nahaja na obcini ne na policijski postaji. Ko bo pri sodniku mu bo ta dal pogojno in napotil v delavnice za alkoholne prestopnike, ter odobril vrnitev izpita.
Ko vse to opravi nese na sodisce, da je opravil delavnice in potem pac ne sme naredit prekrska za pike za obdobje pogojne kazni. Po preteku pogojne se mu vse pike izbrisejo. Cena je polna in seveda se zraven vse ostalo. Torej zdravniski, delavnice, obisk sodnika in vsako pismo iz sodisca.

Pišem po spominu izpred 8 let. Z odebeljeno sem napisal razliko, med prejšnjim postom.
In ne poslušat pametovanja ljudi na forumu.

Zgodovina sprememb…

johanblond ::

gapyyy je izjavil:

Ustavili so ga policaji in napihal je 0,92mg/l.

To je 1,9 promila? A to že kvalificira "nažgan kot aksa"?

kamiKaZaA ::

cebelar123 je izjavil:

Ce ni ponavljalec prekrska potem bo postopek sledec. Cimprej naj gre na zdravstveni pregled in z tem rezultatom zaprosi za odlog odvzema vozniskega dovoljenja. Odlog se napise na roko nek razlog zakaj rabi avto. Nese vse skupaj na sodisce. Izpit se nahaja na obcini ne na policijski postaji. Ko bo pri sodniku mu bo ta dal pogojno in napotil v delavnice za alkoholne prestopnike, ter odobril vrnitev izpita.
Ko vse to opravi nese na sodisce, da je opravil delavnice in potem pac ne sme naredit prekrska za pike za obdobje pogojne kazni. Po preteku pogojne se mu vse pike izbrisejo. Cena je polna in seveda se zraven vse ostalo. Torej zdravniski, delavnice, obisk sodnika in vsako pismo iz sodisca.

Pišem po spominu izpred 8 let. Z odebeljeno sem napisal razliko, med prejšnjim postom.
In ne poslušat pametovanja ljudi na forumu.

Potrjujem, da je to še bilo možno pred 2 leti in je pomoje tudi sedaj. Strošek vsega skupaj pa je cca. 2000€. Izpita pa ti ni potrebno ponovno delat. Pa nisem jaz dal tega skozi. Na srečo še v 15+ letih odkar imam izpit nisem niti enkrat pihal. Dosedaj edina kazen je prevožen radar v Avstriji.

mitjau ::

Če ni ponavljalec in bo pri sodniku zelo obžaloval dogodek, je zelo verjetno, da mu bo sodnik zmanjšal kazen na 17KT + cca. 1000€ globe in bo dobil vozniško nazaj. Potem pa 2leti šolske vožnje sledi..
No vsaj nekaj let nazaj je bilo tako.. sicer je bila zgodba z 0,83mg/l ampak predvidevam da ni bistvene razlike.

cebelar123 ::

mitjau je izjavil:

Če ni ponavljalec in bo pri sodniku zelo obžaloval dogodek, je zelo verjetno, da mu bo sodnik zmanjšal kazen na 17KT + cca. 1000EUR globe in bo dobil vozniško nazaj. Potem pa 2leti šolske vožnje sledi..
No vsaj nekaj let nazaj je bilo tako.. sicer je bila zgodba z 0,83mg/l ampak predvidevam da ni bistvene razlike.

Tega ni več!
To so meni tudi pisali leta 2012 doker nisem sam dal skozi to kar sem napisal zgoraj. Jaz sem dobil 1 leto pogojne.

Zgodovina sprememb…

pwn3rrr ::

Sam poznam nekaj ljudi, ki so v zadnjih letih napihali dovolj za direkten odvzem vozniškega izpita in prvič so ga vsi dobili nazaj po postopkih, ki sta jih napisala @avtek in @cebelar123. Stroški so bili 2-3k€. Dveh od njih to ni nič izučilo in sta v obdobju pogojne ponovno preveč napihala, kar je pa poleg vsega ostalega pomenilo še ponovno opravljanje izpita + zaseg avta (sta morala še precej plačati, da sta dobila avto nazaj, drugače bi ga prodali).

mitjau ::

cebelar123 je izjavil:

mitjau je izjavil:

Če ni ponavljalec in bo pri sodniku zelo obžaloval dogodek, je zelo verjetno, da mu bo sodnik zmanjšal kazen na 17KT + cca. 1000EUR globe in bo dobil vozniško nazaj. Potem pa 2leti šolske vožnje sledi..
No vsaj nekaj let nazaj je bilo tako.. sicer je bila zgodba z 0,83mg/l ampak predvidevam da ni bistvene razlike.

Tega ni več!
To so meni tudi pisali leta 2012 doker nisem sam dal skozi to kar sem napisal zgoraj.


Možno, se posipam, če sem koga zavajal. Zgodba pa je l.2011 šla skozi...

cebelar123 ::

mitjau je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

mitjau je izjavil:

Če ni ponavljalec in bo pri sodniku zelo obžaloval dogodek, je zelo verjetno, da mu bo sodnik zmanjšal kazen na 17KT + cca. 1000EUR globe in bo dobil vozniško nazaj. Potem pa 2leti šolske vožnje sledi..
No vsaj nekaj let nazaj je bilo tako.. sicer je bila zgodba z 0,83mg/l ampak predvidevam da ni bistvene razlike.

Tega ni več!
To so meni tudi pisali leta 2012 doker nisem sam dal skozi to kar sem napisal zgoraj.


Možno, se posipam, če sem koga zavajal. Zgodba pa je l.2011 šla skozi...


Verjamem, da je bilo prej tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418308 (2878) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720735 (10056) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716084 (13028) Mare2
»

Nesreča in mladi voznik

Oddelek: Loža
384147 (3437) Tear_DR0P
»

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Oddelek: Loža
435255 (3754) amda

Več podobnih tem