» »

zakaj AVI na PC-ju slabši kot preko kamere na TV-ju??

zakaj AVI na PC-ju slabši kot preko kamere na TV-ju??

matrix2 ::

zadeva je takšna, da sem z Movie Maker-om zajel iz DV kamere video in sicer v AVI formatu. Vendar zelo razočaran ugotovil, da je slika porazna, brez ostrine in globine barv (rahlo motna, mlečne barve) :\


Čemu bi lahko bil vzrok?? Saj je z kamero preko TV in z analognim kablom zgodba popolnoma drugačna... Slika ostra, barvita in takšna kot se šika!!

kixs ::

To naredi "kvaliteta" TV-ja in analognega signala. Dejansko na navadnem TVju vse izgleda lepse kot je v realnosti ;)

SasoS ::

Zajemaj s kakim pravim programom in ne tistim sranjem od movie makerja

matrix2 ::

eh to ni mogoče, tako slaba kvaliteta pa zopet ne more bit:\

Kakšna kvaliteta je šele potem pri kamerah z diskom kjer je že navzočo stiskanje?? Tukaj mora bit kaj drugega narobe, ker prej sem imel analogno JVC in je bila slika precej bolj ostra pri zajemanju, sedaj pri DV bi morala biti fascinantna, saj sem pustil v AVI in še stiskal nisem. Potem to pomeni, ko bom stiskal bo kvaliteta padla še za kakšnih 50%:D Če je pa tako, pa bo najbolje nabavit kar fotografski aparat in zajemat video na kartico, recimo Canon S2 ali S3 dela zelo sprejemljive video posnetke, za fotografije je pa itak prva liga!!

Če bi zajemal z kakšnim bolj profi programom kot je recimo Pinacle in podobni ali bi lahko kaj pridobil na kvaliteti, saj po moje AVI je AVI pa če je Movie Maker ali Pinacle, no mogoče se motim??

jan01 ::

Krivec je slab microsoftov dv codec.
Vse free, a bo veliko bolje:
Zloadej virtualdubmod in panasonic dv codc
--------
Še par dobrih stvari(preberi opise na linku)
StaxRip -zelo dober
hc encoder
dvdate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183233 (2252) matmel
»

Codeci za .mp4

Oddelek: Programska oprema
51901 (1689) ender
»

Windows movie maker in DivX

Oddelek: Zvok in slika
72534 (2431) ~Panter~
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353522 (3054) jan01
»

Mpeg2 to AVI ?!?!?

Oddelek: Programska oprema
71194 (1131) sh4rk

Več podobnih tem