» »

Kateri JOYSTICK?

Kateri JOYSTICK?

delpier ::

Volan sem kupil g25, ker vodi pred vsemi, razen frex mi je bil boljši, ampak glede na to da je to japonska (garancija) sem se odločil kupit volan pri nas.

Zanima me kaj mi priporočate pri igralni palici.

Gledal sem saitek x52 ampak pride oz. je že zunaj nov model x52 pro, samo se ga pri nas še ne da dobiti. Moti me to da nima force feedback-a. A je to ok pri letalskih simulacijah ali moteče. Ne vem kako deluje to pri palicah, pri volanu vem da je dostikrat moteče, nastavim si le toliko da čutiš da avto zdrsne, torej na minimum.In tudi ne moreš z volanom hitro reagirati, če nimaš na minimum.

Odločam se med saitek x-52 (najraje pro ,če bo prišel hitro k nam)
saitek cyborg evo force
logitech 2.4 cordless
logitech force ....

Kaj uporabljate vi? Vozil bi avione, ne vesoljskih ladij.
Hvala,
lp
P.

suntrace1 ::

Je kar nekaj simulacij, ki ne podpirajo FF ali ga moraš celo izklopiti, da joystick sploh dela. Za resne simulacij,e ni nobene nuje glede FF, noben resen joystick ga nima (TM Cougar, CH, X-45/52-pro).

Če se ti ne mudi, potem počakaj na pro, ker ima nekaj izboljšav glede senzorjev, sicer pa je nepro tudi kar solidna stvar. Ostale, ki si jih naštel pa so samo za igrce, ne simulacije.

delpier ::

Res je, cougar pravijo da je dosti boljši od x52 ker je preveč lahek in moti me da je tako lahko upravljanje palice, bi pričakoval malo močnejšo vzmet.

Predvsem bi igral simulacije ne arkade, in rad bi čutil kdaj se dotaknejo kolesa tal, očitno ne bo šlo ;). Predvsem bi igral FS X. In mogoče kakšen vojaški jet.

Ima kdo pri nas motion simulator?

Ali mogoče veš kdo je uvoznik za saitek, da jih pokličem kdaj dobijo pro verzijo. Nekaj sem preverjal in menda da ni uvoznika in da je le sivi uvoz za saitek komponente.

A se da kupit CH pri nas ali le preko neta.
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

kixs ::

Ce lahko Saiteka kupis v BigBangu, potem temu ne bi rekel sivi uvoz.

Sam sicer uporabljam Thrustmaster Top Gun (ne vem tocno kater model). Deluje pa zelo dobro in vec kot to niti ne rabim.

Ceprav bi verjetno bilo kar fino imet engine, flaps, trimmer kontrole na svojem - kot ima to HOTas.

lp

jamiroq ::

saitek opremo je svojčas uvažal colby. mogoče jo še sedaj, vendar na njihovi strani ni o tem ne duha ne sluha. lahko pa pogledaš v kakšnem bigbangu na škatlo od x52, če je gor kakšna nalepka od uvoznika...

edit: ch opreme pri nas ne boš dobil. najbližje je kakšna nemška trgovina (preveri ebay.de) ali pa rcsimulations.co.uk oz. simw.com. problem je le, da so ch sticki v evropi precej dražji kot v usa (~$100 za kos, iirc, v eu je 150€+).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

delpier ::

To je sivi uvoz, sami uvažajo ni pa uradnega uvoznika oz. zastopstva za saitek pri nas.
Očitno ena firma sama uvozi iz tujine od kakšnega uvoznika druge države.

Bom še v bigbang poklical, tja pa res nisem.

Torej pravite da je vibrator za joystick brezveze v realnih simulacijah?
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

delpier ::

Bigbank ima od Colby.

Sem klical dobijo pro menda začetek marca.
Samo po moje bo sigurno ene 50 eur dražji kot navaden x52.



Če ima še kdo kakšno izkušnjo oz. kritiko, vsaka informacija je dobrodošla. ;)
(glede joystick-ov)
lp
p.
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

jamiroq ::

Torej pravite da je vibrator za joystick brezveze v realnih simulacijah?

če je res samo vibrator potem ja :).
pravi ffb je imho kar kul, v simih, ki to podpirajo. sem imel logitechovega force 3d in je bilo v fs 2004 zelo kul, da je bil stick, ko si bil na tleh mehek, ko si bil v zraku pa vedno bolj trd, odvisno od hitrosti pač (v jetih s fbw to sicer ni realistično ampak vseeno :P). v glavnem, obnašal se je kolikor toliko realistično. imel je sicer kup drugih pomanjkljivosti ampak ffb je bil kul.

edit: dodan quote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

delpier ::

No sej to sem mislil ffb.

Ima kdo izkušne z
-saitek cyborg evo force
-logitech force 3d pro

Predvsem me zanima primerjave le teh.
Kaj je boljši nakup, najverjetneje bom vzel enega od teh dveh in x52 pro (marca).

Zanima me predvsem natančnost in čimbolj realističen ffb.
Moram preverit če je kje primerjalni test teh dveh palic. Če veste za kakšnega bi prosil za link.

lp
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delpier ()

delpier ::

A je v LOGITECH Joystick Wingman Force 3D in LOGITECH JOYSTICK FORCE 3D PRO, USB enak ffb. Verjetno je ne?
Ali se v čem sploh razlikujeta te dve palici ali je to samo novejši in starejši model.

lp
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

jamiroq ::

po mojem se mehanizmi pri logitechovih joystickih ne razlikujejo bistveno. pri starem force 3d je bilo meni blazno problematično to, da si pri majhnih premikih čutil zobnike ffb mehanizma, oz. da je imel zaradi zobnikov luft. poleg tega (ali mogoče zaradi tega?) je bil blizu centra zame preveč občutljiv, tako da sem imel probleme z natančnim namerjanjem in letenjem.

saitekovega evo force pa nisem preizkusil, tako da ne bi vedel kako se obnese... mi je pa čudno, da ima na slikah vzmet, tako kot običajen evo, kar mi da misliti, da v bistvu ni pravi ffb joystick ampak samo vibrator :P.

sicer pa je, kolikor sem bral, najboljši ffb joystick msjev sidewinder force feedback 2. ga pa že nekaj let ne proizvajajo in ga je težko dobiti. pa še vprašanje kako je z driverji za visto...

suntrace1 ::

Ta MS joystick ima prijatelj in je kar skače od mize, kadar se zares trese :D Sam vseeno, čez dober HOTAS setup ga za resne simulacije ni. Še krvavo prav pride več kot 20 gumbov, stikal itd., na palici, ker ko zagusti, boš težko pritiskal prave kombinacije tipk na tipkovnici, sploh pa kadar si v boju.

Za X-52 poglej v Igabibo, mislim da so ga imeli v akciji, zraven pa si dobil še Falcon4 AF. Za Cougarja pa se najcenje dobi v pixmaniji, za 185€, sam ne vem če se splača - ne slovijo kot najkakovostnejše palice, čprav izgledajo pa hudo fetiš 8-)

Pa nasvet: obvezno si dokupi še TrackIR od NaturalPoint, občutek je nepopisno hudo dober >:D

delpier ::

Sem probal cyborg evo force na polici bigbanga in ne dela un feder, če postaviš palico levo ostane levo itd... očitno je tista vzmet samo zato da pokriva notranjost, ker nima okoli gume tako kot ostali.

Poleg je bil x52 pri katerem se mi zdi teža absolutno premajhna in tudi vzmet je premalo močna.
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

kurjač ::

Imam malo starejšo verzijo Saitek cyborg 3d force in palca se postavi pokonc samo če je priključena na štrom.0:)

delpier ::

In si zadovoljen, je ok ffb?
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

delpier ::

SAITEK X52 PRO 163 EUR PRI NAS! JE ŽE NA VOLJO.
ASUS COMMANDO/C2D E6600/8800GT/4X 1Gb RAM/WD 900 Gb/LC 6550GPV2/LIAN-LI PC7SE B

jamiroq ::

drago, drago :/.

kurjač ::

@delpier
Če me sprašuješ po jakosti ffb ti ne morem povedat, ker nisem nikoli nobenega drugega probal. Mislim, da ima moči dovolj, efekti niso ne vem kako definirani (držat ga moraš pošteno drugače preveč poplesuje in ropota po mizi). Uporabljam ga za simulator letalskih modelov RealFlight G3, ki pa jasno ne podpira ffb. Brez te simulacije bi verjetno že svoj model v trske spravil.
Ffb pride v poštev v igri IL-2, ki pa jo špila moj sin.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joystick

Oddelek: Kaj kupiti
222247 (1695) nodrim
»

Simulator letenja za darilo-nujno prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
133771 (3504) merlin2
»

Igralna palica za Flight simulator

Oddelek: Kaj kupiti
182292 (2017) destiny
»

Nakup joysticka - izbira

Oddelek: Kaj kupiti
241690 (1480) Monster
»

joystick in game z letali

Oddelek: Kaj kupiti
162791 (2574) pelican

Več podobnih tem