» »

[Ubuntu 7.04] Je že kdo testiral?

[Ubuntu 7.04] Je že kdo testiral?

epona ::

Zanima me če je že kdo testiral najnovejso še neuradno verzijo Ubuntu linux-a.

Kake so kaj vaše izkušnje?


Pa še eno vprašanje: Se v nekončni različici ne da spreminjat stevila namizij? V osnovi so namreč samo dve namizji.
Thomas - ovca transhumanizma.

napsy ::

Za zdaj je feisty po videzu še kar podoben edgy-ju. Namizje ima 'Control center' za nastavitve, zato so te iste opcije iz glavnega menija odstranili.
Število namizij se seveda lahko spreminja.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

camx ::

Sem stestiral. Razen Control centra ni blo še nič novega uporabnega. Aja, razen problema s paktom (ime če se prav spovnem je software-properties-gtk) ki ni obstajal, in od katerega je blo odvisnih kar nekaj drugih pomembnih paketov -> posledica - pou stvari ni delalo (Synaptic, in še precej drugih programov...).

epona ::

Ja to da je podoben sem ugotovil. Sicer se izgled ubuntuja vsaj v osnovi že od 5.10 (breezy badger) ni kaj veliko spreminjal. Zakaj spreminjat nekaj kar je dobro. :)) Mal bolj gladke poteze je dobil.

Kontrol center je tud zanimiva pridobitev. Vse kar je za spremenit na enem mestu. Tud smiselno razporejeno - pred updatom (naredil sem ga včeraj) ni blo čist. So ble zadeve mal zmešane. Je pa vsekakor nekaj na kar se bo treba navadit.
Vse ostalo je pa prbližn tam kot je blo.

Sicer sem šele včeraj zjutraj naložil tk da se spoznavam.

Mel sem eno težavo med inštalacijo. Ko sem nastavil SLO tipkovnico, mel sem alternate inštalacijski CD (slabe izkušnje z live install), mi potrem, med inštalacijo niso delale črke na tipkovnici. Številke in vse ostalo je delalo. Če sem pa pustil angleško tipkovnico je pa vse delalo BP.

Pa tisto z namizji. Nisem probal vpisat s tipkovnico ampak sem hotel z miško naklikat. Očitno mi tiste puščice ne delajo. Je pa to sam pr tem problem.

Ostalo kar sem uspel sprobat mi pa dela. Še celo lučka za mute mi po updatu sveti. Prej mi ni.:D
Thomas - ovca transhumanizma.

Roadkill ::

Jaz imam že kak mesec feisty fawna. Je razvojna različica, kot se spodobi - vsak dan ene 50mb updatov z občasnimi "čudnimi" paketi, ki ti povzročiko kakih 15minut dela v konzoli. :)

Ampak stvar se počasi a vidno izboljšuje. Škoda, ker beryl še ne bo porihtan za to verzijo in ker še ne bo bližnice za inštalacijo non-free kodekov.

Drugače pa deluje skoraj brez problemov. Le pri updatanju moraš biti pazljiv, da ne naletiš na kako čudno verzijo kakega pomembnega paketa.
Edino, kar me je res motilo je bil nedelujoč Lock. Ko si zaklenil mašino je nisi mogel več odklenit. Ampak so porihtal par dni za tem.
Ü

Quikee ::

Jaz feisty-ja uporabljam že skoraj od začetka.
Dodali so v repositorij kar nekaj novih uporabnih programov , kot recimo tracker (vedno boljša alternativa za Beagle) in nadgradili obstoječe na zadnje različice (največ opaznih razlik je ravno zaradi tega). Ena od novosti je tudi, da ko želiš predvajat kakšen video ali audio zapis in nimaš kodekov, ti sam odpre "add/remove programs" in ti ponudi pravi (za GStreamer) kodek v repozitoriju.

Ker uporablja kernel 2.6.20 ima tudi podporo za virtualizacijo (kvm) out-of-the-box.

Novega še je marsikaj.. čeprav ne ravno na prvi pogled vidno.

epona ::

Kaj Fiesty-jevi repozitoriji so počasni ker je še v razvoju al je kak drug razlog?
Ko sem dal včeraj zvečer update mi je vleku dol z 30 kb. k recmo dapper mi update vleče tud do 1000 kb.

Slovenski repo so bli to.
Thomas - ovca transhumanizma.

Quikee ::

Probaj uporabit "http://ftp.acc.umu.se/mirror/ubuntu/" mirror. Meni deluje mnogo hitreje.

Matevžk ::

No, novi Feisty (Herd 5, izšel prvega marca) IMA efekte Compiz. Ne vem, zakaj so se odločili za tega, morda je stabilnejši od Beryl (tega uporabljam na Edgyju in se občasno res sesuje; na srečo seveda potem izbere fallback Window Manager (ki je v mojem primeru Metacity) in delo lahko nadaljuješ b.p.).
Vsebuje tudi Xorg7.2.

Nimam pa pojma, zakaj v tej najnovejši verziji ni več tiste 'nadzorne plošče' in je spet vse v meniju (grdo in vedno težje za uporabo, ker je vedno več nastavitev) :| Upam, da so se samo pri buildanju zajebali ... moram pobrskati po netu, če kje kaj piše in če je že kdo prijavil :) ...
lp, Matevžk

Roadkill ::

Ü

Matevžk ::

@Roadkill: hvala, to sem iskal :) ...
lp, Matevžk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96344840 (22142) Anteus
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594239 (3531) vejnovic
»

Ubuntu 7.04 Beta

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153606 (2775) RedStar
»

Znane specifikacije Ubuntu 7.04 Feisty Fawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12914943 (12042) Roadkill
»

Izšel Ubuntu 6.10 - Edgy Eft

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
385705 (3821) b

Več podobnih tem