» »

pokvarjen RAM

pokvarjen RAM

Space Surfer ::

Pred kratkim sem namesto 128Mb PC100 modula dal noter PC133. Zdaj se res zadeva bolje overclocka, vendar, ko sem poskusu z 129MHz FSB, mi je windows register začel težit s sporočilom, da je med dostopom do registra prišlo do napake in, da mora zato windows ponovno zagnati sistem. Nato obnovi star register, a sporočilo se v winsih ponovi spet in spet... Ko dam FSB nazaj na default problema ni več.
Mam p3450 in Abit BX6 plato, poleg FSB-ja sem zvišal še voltažo na 2,05V.

Podobne težave sem sicer že videl opisane v enem threadu s prejšnjih dni (windows register - tejc), a ni nič omenu, da bi se mu to dogajalo zaradi OC.
Njemu so nekateri slo-techerji predlagal nej preveri RAM.
Sam sem za to uporabil program CTSPD (slo-tech download sekcija) in ta mi je sporočil:
Intel-spec. data:error
SPD-EEPROM bugfree:error
Zdej ne vem. A mislite, da je to problem?

Zipper ::

Space Surfer: Z tvojim ramom je v toliko narobe(zelo verjetno), da je premalo kvaliteten. Nic nisi povedal od katerega proizvajalca je ram. Zazeni Sandro in bos zvedel prozvajalca rama in kaksen Fsb podpira pri raznih nastavitvah v biosu. Svetujem ti, da v biosu nastavis vse parametre(trije) na cass 3 in ponovno po korakih povecujes Fsb. Srecno.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Space Surfer ::

Saj so. Vsi (trije) parametri so nastavljeni na CAS 3!
Morda je tole glupo vprašanje, a vseeno: a ni zadeva taka, da če je RAM PC133, da pol podpira FSB do 133MHZ? :(

yjj ::

To mora držati 200%. Če ti noče na 133 ga takoj reklamiraj

OZZY ::

100% je ram defekten ali pa ni kompatibilen s tvojo plato. Nekateri rami pač majo s tem probleme. Jaz sem enkrat imel podoben problem. Sem kupu en no name ram in sem ga dal na plato pa mi je skoz ven metu isto kot teb. Enostavno sme ga odnesu nazaj, kjer so mi ga zamenal z boljšim brez doplačila.

RoMar ::

menjaj ram pa bi zadeva mogla spilat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z K7S5A in DDR PC2700

Oddelek: Strojna oprema
8943 (884) door_man
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141413 (1247) Balky
»

FSB

Oddelek: Navijanje
161420 (1167) asPeteR
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704821 (4143) AtaStrumf
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382228 (1572) Enzo77

Več podobnih tem