» »

problemi z K7S5A in DDR PC2700

problemi z K7S5A in DDR PC2700

door_man ::

Torej zadeva je sledeča: Imam ploščo ECS Elite K7S5A, staro približno 2 meseca. Do sedaj sem uporabljal 256 Mb SDRAM in je delovala brez kakršnih koli problemov. Sedaj pa sem kupil 512 Mb DDR PC2700 (333 Mhz) RAM znamke Viking in kompjutru dogaja 100 na uro. V WinseXP sploh ni prišel. Javil je c:\windows\system32\config\system corrupted or missing. Ko sem v repair consoli prekopiral tale file iz backupa in resetiral se je računalnik postavil, ko pa sem dal restart je bilo spet isto. Se pravi če sem hotel v winse sem moral najprej v repair console prepisat system. Po večdnevnem mučenju sem uspel usposobit računalnik vsaj približno. Najprej sem zamenjal PSU iz 235W (125W 3.3V in 5V) za 300W (180W 3.3V in 5V). Vse RAS, CAS in ostale ram timming nastavitve so nastavljene najmanj agresivno in FSB je v asinhronem načinu 133/100. Sedaj načeloma dela, čeprav še vedno ga včasih zamede in se podre register. Pregledal sem vse možne forume in povsod je pisalo da je ta plošča izredno občutljiva na PSU in RAM, ki mora biti brand. Naj zamenjam ram? Rad bi samo 133/133 pa mi je vseeno za timminge samo da je stabilno.

Ostale komponente so:
AMD Athlon 1.2 Ghz
Geforce 2 MX400 64 Mb
SB Live! 5.1
C-net 100 Mbit LAN
IBM 40 GB IC35
CD-RW in DVD-ROM

Vsaka pomoč je dobrodošla!
  • spremenil: door_man ()

Oblivion ::

Ja, to zato ker plata sama ne podpira PC2700 rama. Sele k7s6a je s to podporo. Sm mel isto plato in iste probleme, pa sm si malce okol prebral, pa mi na glavo ni prslo, da bi se spomnu da ta plata ne podpira tega rama.

mile ::

valda da podpira 2700 ram (ga tudi sam uporabljam)

kva pa vem, zdele težko karkoli rečt. Kot prvo priporočam flesh z zadnjim biosom od Cheapota in load fail-safe settings.

Poglej malo po ocworkbench.com in poročaj če boš kaj našel, drugače bomo naprej razmišljal ;)

door_man ::

Pozabu povedat da je BIOS zadnji od cheepota pa je isto kot original, se pravi nobenega izboljšanja. Drugače pa tudi če loadam privzete BIOS nastavitve ni ok. Nekaj časa ja potem pa se spet podira. Sem zalaufu memtest86 in je našel 156 napak na 10% testa potem sem prekinil. Se pravi nekaj res ne špila z ramom. Potem sem študiral ali je možno da je na 2700 bolj občutljiva kot na 2100. Tako kot so bile včasih plošče za PC66 SDRAM v katerih PC100 ali pa PC133 ni deloval. Ali je kriv ram ali plošča?

pa še to: poskusil sem tudi z samsung 512 Mb PC2700 ramom pa je isto.

Se mi tudi zdi, da računalnik deluje počasneje kot z starim SDRAMom sandra sicer pokaže 30% hitrejše prenose v načinu 133/100 in 70% hitrejše v 133/133 vendar v praksi pri nalaganju programov je pa počasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: door_man ()

steiner ::

Men čist lepo dela s PQI PC2700 ramom. Če imaš v biosu na safe timing, lahko to zeza.

Oblivion ::

Ne vem kako to, da ti dela. Meni ni hotlo na noben nacin. Pa sm mel tudi zadnji bios gor, zdej ma to plato moj mlajsi brat in se vedno ne dela. Sm mislu da je ram fuc, pol pa sm dal to srednjemu bratu ki ima k7s6a in mu tece uredu. Zdej pa ne vem kako to da noce delat.

steiner ::

Men se zdi logično, da dela. Pač ram ni do konca izkoriščen, čeprav men tud na 166fsb dela ta elitka.:D

mile ::

Pomoje imaš ti problem z "gostoto" rama. sm zdele pozabu, kako se temu strokovno reče (neki v smislu "high density")

evo sm šu se na OCWorkBench pogledat (ti lenoba ti ;) )
Evo kaj sem našel

I personally recommend Crucial.com (Micron) for buying memory, they ship very fast and 2 day shipping is free. Their PC2100 DDR CAS=2.5 modules have been widely tested and work fine at CAS=2 and Ultra memory settings. Also stay away from high density modules and ECC Registered RAM due to reports that it doesn’t work well/if at all with the K7S5A.

door_man ::

Na ocworkbench sem vse preštuderu. Tudi to sem vidu da naj ne uporabljam high density rama. Samo zdej ne vem a to pomeni naj ima malo čipov z veliko kapaciteto ali veliko z majhno kapaciteto. Moj ima 16 čipov, po 8 na vsaki strani. Kdo ve, good ali bad?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater DDR za Intel 845D chipset?

Oddelek: Strojna oprema
81225 (1158) muzičar
»

navijanje 1700+ Tbred A na K7S5A

Oddelek: Navijanje
412098 (1625) Boky
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311567 (1266) _Dejan_
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381806 (1325) l-note
»

a pozna kdo to plato?

Oddelek: Kaj kupiti
161283 (1060) zvitorepec

Več podobnih tem