» »

PCI RAID kontroler je menda fuč? Kako do podatkov?

PCI RAID kontroler je menda fuč? Kako do podatkov?

denis66 ::

Mam strežnik HP Proliant ml110, ki ma na PCI vodilu RAID FastTrak s150 sx4 kontroler. Diska sta dva in mam RAID1 polje. Zgodilo pa se je sledeče: ugasnem strežnik (shutdown procedura), prižgem strežnik nazaj in namesto da bi se MS Windows SBS2003 začeli zaganjati, je ekran brez vsebine (črn). Opazim, da na diskih ni zelene lučke (ki je menda včasih bila, ko so diski bili aktivni). OK. Grem v setup raid kontrolerja in ta mi kaže, da je najdu oba diska in da je polje raid1 OK, da je funkcionalno. Pol pa sem probu dat v cd enoto inštalacijski disk od SBS 2003 in pri boot-anju iz cd mi začne boot-at ta cd, pol pa spet tema na ekranu???
Sem se pogovarju s servisom in so rekli da je menda kontroler fuč.

Ali je bilo katera varianta, da pridem do podatkov na diskih? Če dobim isti tip kontrolerja in če je res kontroler fuč, ali bom imel še vedno RAID1 polje (tako da ni panike zaradi podatkov. Probal sem tudi disk direktno priklopiti kot SLAVE disk v drugo mašino, ki ma podporo za SATA diske, WINXP so mi ga zaznali ampak, ko sem v raziskovalcu probal raziskat vsebino tega diska, se mi je raziskovalec obesu.

Kako naprej?

Denis

zee ::

ker si imel RAID 1, lahko brez težav prideš do podatkov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priti do podatkov na SAS disku?

Oddelek: Strojna oprema
6959 (710) Daedalus
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516362 (13457) ta-mau
»

silicone si3132r5 raid kontroler

Oddelek: Strojna oprema
5736 (695) Veron
»

raid kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
7959 (844) Muzo
»

Nadgradnja iz RAID1 na RAID5

Oddelek: Strojna oprema
171228 (1130) flashroyal

Več podobnih tem