» »

Steam

Steam

Pesimist ::

Meni se zdi da bo Steam pocasi postal res vlka internet trgovina z takoj razpolozljivimi spili tudi ob nedeljah hehe.
A ve kdo ce zdaj vsi ti spili ko majo multiplayer tudi uporablajo steam kot svoj server browser ali sluzi steam samo kot neka online trgovina?
In kaj se slucajno zgodi ce se odlocis pa account napolnis z parimi spili potem pa naekrat vse propade celi steam projekt |O

Pesimist ::

Zdaj sem malo cene primerjal. Mislim da so vse cenejse vsej za jurja kot pri Mantisu recimo. Ene so pa prav cheap. Recimo Call of Duty 2 pride 45 euro pri Mantisu. Na steamu pa neverjetnih 29.95$ To pa je ze lepa razlika 50%. 8-O

Tilen ::

A ve kdo ce zdaj vsi ti spili ko majo multiplayer tudi uporablajo steam kot svoj server browser ali sluzi steam samo kot neka online trgovina?

Vsi ne, veliko pa.

In kaj se slucajno zgodi ce se odlocis pa account napolnis z parimi spili potem pa naekrat vse propade celi steam projekt |O

Resnicno, ne se bat. >:D

Zdaj sem malo cene primerjal. Mislim da so vse cenejse vsej za jurja kot pri Mantisu recimo. Ene so pa prav cheap. Recimo Call of Duty 2 pride 45 euro pri Mantisu. Na steamu pa neverjetnih 29.95$ To pa je ze lepa razlika 50%. 8-O

Seveda! Saj jih vendar stane samo internet bandwidth. Mantis mora dat tudi skatlico z navodili, CD/DVD medij etc.

Steam je zakon. Igre so preko tvojega racuna dostopne kjerkoli, kadarkoli. Ni iskanja CD-JEV dvdjev ter njihovih kljucev po formatu itd. Nalozis Steam, se prijavis, poklikas svoje kupljene igre, gres spat, drug dan vse igras. Svoj steam racun pac potem varujes tako kot racun s katerim placujes recimo preko Klika. NIKOMUR nikoli ne dajes Steam logina itd. Sam imam svoj Steam racun ze nekje 4 leta s kr nekaj igrami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Opkow ::

Ima pa eno slabost... Ko je Steam down, oz je motena povezava do njega... ne mores spilat nic, ker se spil preverja preko letega...

Tilen ::

To se zgodi tako zelo redko, da ni vredno omembe, je pa dobro da si opomnil. Poleg tega pa lahko se vedno preklopis na offline mode in igras vse igre v LAN nacinu ter Single Player [HL2, ipd].
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pesimist ::

aha jaz mam drugace halflife 1, CS1,6 na enem starem racunu in Source CS, DoD na novem. Se da kak iz starega na novega prenest spile?

aja te se je pa ena pomankljivost. Ko enkrat uporabis spil in napolnis racun nemores zadeve vec prodat :\ . Samo ce dam 50% majn za spil tolko bi tak zgubo ko bi prodat htel tak da se nekak zbalancira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tilen ::

Mislim, da ne.

S prodajo je pa malo drugace potem ja. Sploh ce imas veliko iger na racunu. Problem je, ker imas pac samo steam racun, nimas cd-jev dvdjev ipd da bi lahko lepo posebej prodal. Zadeve tudi ne mores dokoncno locit ven s Steama, v primeru da prodas. Torej na kratko... zadevo lahko dokoncno prodas samo tako, da prodas Steam racun. Ti lahko imas vse spile registrirane v Steamu [za katere se pac to da] in original cdje s kljucem prodas v dobri veri, da pac ne bos najedal in se loginal na serverje s prodanim keyem. Se pa tista oseba, ki ji ti to prodas in igra, ki IZRECNO zahteva Steam za online igranje ne bo mogla prijavit oz. registrirat s tem keyem na Steam, saj je registriran ze pod tvoj racun.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Orbit89 ::

Useno ima neko svojo lepoto da imaš na polici (ali v omari pod ključom>:D) vse škatle od špilol pospravljene.
To je vsaj moje mn3nje.8-)

LP

Tilen ::

No jaz pa jih imam recimo raje z enim klikom dostopne. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

@LOL ::

raje dam par evrov več in imam v dvd škatlici, hkrati pa odpade jeba s steamom + še prodaš lahko bolj na easy. steam bi bil zanimiv če bi bila cena vseh iger ene 30%cenejša kot v trgovini...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Pesimist ::

Riptor: jaz mam se tiste igre ki mam narete CloneCopije pa na disku shranjene ker se mi neda jebanih CDjev iskat. Samo za CDkey se moram skatlo odpret kar pa je precej nadlezno. In ce zato se placal 50% majn wohohoho. >:D . H

Tr0n ::

Steam is for nübz.

Orbit89 ::

@Sawyer
Pred par leti sem tudi jaz tako delal, toda potem ko sem odkril kako se formatira, ni bilo več volje za delanje slik cedejev in še manj je ni v tem obdobju (PS2 ROOL!!!:D).

LP

Pesimist ::

formatiral? Kaj te ma to veze stem ce lahko razlozis :D.
Pri konzolah pa delujes lih kot da imas izbiro. >:D

Daemon toolsi so tvoj najbolsi prijatel pa se DVDroma ne nucas brezveze :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Orbit89 ::

Pri formatiranju se vse datoteke zbrišejo! Pa takrat nisem imel dva compa v lanu,
tako da sem moral delat varnostne kopije celega sistema na DVD-/+RW.
Zdaj pa sem se "preselil" na PS2 in razen kakšnega U2k4 in Oblivion kdaj pa kdaj ruknem.

LP

chucki ::

Škatlce pa tisti cdječki so za nube ne pa steam. Ni lepsga,da imas vse na netu in sam povlečeš! Vendar je hudo tistim ki imajo par mbit neta,ker to je pa rec počasi pol. Za tiske ko pa nimamo radi celo sobo cdjev in podobne navlake je pa to zakon.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tilen ::

Naj se omenim, da za hitrost downloada preko Steam-a se ni treba bat. To je vendar edino za kar si placal in zadeva mora letet kot se sika. Se nekaj Steam statistike.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Mja. Mogoce vam z povezavami tam nekje do 4mbit zafila do konca. Samo kaj vec od tega pa ze ne gre ;). Pa se precej niha hitrost prenosa.

[edit - typo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Rapsey ::

Meni se zdi da bo Steam pocasi postal res vlka internet trgovina z takoj razpolozljivimi spili tudi ob nedeljah hehe.

To ne bo postal v bližnji prihodnost, zelo verjetno nikoli. Če neka razvojna hiša prodaja igro preko steama, ne bo čisto nič več zaslužila kot pa če prodaja preko običajnih založnikov ki zadevo dajo v trgovine. Kar pomeni da je valve zelo pohlepen glede steama, saj so njegovi obratovalni stroški VELIKO manjši.
En ogromna ovira glede uporabe steama je tudi to, da vsak razvijalec ki želi prodajat svoj špil preko steama, bo dajal z tem denar in informacije svojemu tekmecu.

In kaj se slucajno zgodi ce se odlocis pa account napolnis z parimi spili potem pa naekrat vse propade celi steam projekt |O

Če valve propade, kar pa je približno toliko možno da loterijo zadeneš.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rapsey ()

Tilen ::

Vse kar je bilo offtopic je brisano. Dovolj imam. Pejte druge oddelke smetit.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kami ::

Ja tud jaz nisem mel kaj sreče z prenosi preko Steama. Nikoli mi ni šlo več kot 400 KB/s (ponavadi med 100 in 200 KB/s).

Probral sem tud pobrisat clientregsirty.blob (tam je zapisan kiri mirror naj steam uporablja), restartal steam ampak tud na drugem mirrorju nisem mel več sreče.

chucki ::

Men je vleklo tudi do 12mbit,vendar več špilov na 1x. Posamezno gre pa tam do 4mbit
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Pesimist ::

meni obicajno do 250kB/s vlece samo ampak mi je cisto dovol tak da hitrost ni problematicna. :D

OldSkul ::

Men je Steam super zadeva, ker do igre, ki si jo želim pridem ceneje. Pri meni je samo to važno, da do igre pridem ceneje. Vse ostalo me ne zanima.

Pesimist ::

dito... :D. Zaj trenutno mi sourca z skoraj 600kB/s dol vlece. Prek tece I tell you :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gr0unD Zer0 ::

jaz ostajam pri trdih medijih(cd/dvd)...
bolj elegantno za inštalacije, je hitreje kot pa čakat na download,
lahko komu špil posodiš(ja, nekateri tudi to delamo, če ne za pc, pa za konzole), dvdja v pogonu pa tudi ni taki problem za starfu*k-i-slično verifikacijo imet.
ali pa pač crack najdeš.

in osebno mam dosti večje veselje ko grem iz trgovine, opremljen s škatlo, kot pa tedaj, ko se konča download v steam acc/uTorrentu/bilo kje.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Lahko posodiš tudi Steam account [ce toliko zaupas]. Pa se ni treba bat, da ti bo kdo CD-je unicil ipd. Lahko sta 2 hkrati loginana na en Steam account, en igra CS 1.6 en pa CS:S. Samo mislim, da potem tezi za kodo vpisovat vedno ko se kteri relogina/logina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

steev ::

Tako je meni nekdo dal/posodil acc. On igra 1.6 jaz pa sourca :)

P.S.: Je kdo za kak CSS?
:|

galimim ::

Povej kje pa kdaj.... Sam mam rajši trde medije. lepo je da v roki držiš nekaj kar si si želel >:D
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Tilen ::

Bi zaigral z vami kak CS:S samo trenutno nimam komponent za to. Cez kak teden pa bi ze lahko. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pesimist ::

offtopic...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mantis? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11015236 (7616) Matev
»

2 vprašanji

Oddelek: Igre
192815 (2182) kitl76
»

COD MW3 & STEAM

Oddelek: Igre
6601 (505) bajsibajsi

Call of Duty-Black ops NUJNO

Oddelek: Igre
19790 (660) Magic1
»

The Orange Box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16815793 (9867) Bor H

Več podobnih tem