» »

disk in sata ali sata II

disk in sata ali sata II

Alessio983 ::

imam hitachi disk , 200 Giga , in imam skos priklopljenega na SATAII port , zdaj pa nevem ali je to pravilno oz. je lahko kaj narobe , ker nevem a podpera ta disk SATAII porte?? , razlika je v tem SATAII - 3 giga/s prenosa , SATA pa 1.5 giga/s prenosa. To imam že prklopljeno pol leta in sem šele zdaj odprl kišto in sem videl , občasno se ni tudi ne zboota v win. kar obstoji , ali je možno da ima to kakšne veze ???

LP

kixs ::

In kaj bi zdej rad povedal?

Porti za SATA-I in SATA-II so fizicno isti. Disk, ki podpira dvojko bo deloval tudi na enki, vendar mora bit tako skonfiguriran (Seagate diski imajo jumper, Hitachi pa softversko).

Disk, ki podpira enko, bo deloval na obeh enako dobro.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Alessio983 ::

s tem bi rad povedal da nevem če mi podpera SATA II disk , ker piše v knjigi če imam sata II naj dam na sata II , če pa imam sata pa naj dam disk na sata. sem probal spremenit , in potem mi ga ne zazna ;((


disk pa je hitachi HDT722520DLA380 , vendar na netu nisem našel kaj

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Disk ti podpira SATA2, torej tudi SATA1. Na maticni pa poglej ali imas samo SATA2 porte ali imas tudi kaksnega SATA1.

Glede hitrosti se ti ne bo skoraj nic poznalo.

Zakaj se ti vcasih ne boota, pa nima veze kje mas priklopljenega. Poglej v System Event loge, ce je kaksna napaka v tem zvezi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299768 (4081) SuperVeloce
»

ASUS A7V600-X --->Sata II

Oddelek: Strojna oprema
322650 (2013) OmegaM
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332315 (1552) DrSulcDJ
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262701 (2373) muzičar
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192071 (1586) boštjan

Več podobnih tem