» »

Dual channel

Dual channel

winchester ::

Imam 1GB DDR RAM ki deluje na 200MHz ter 512 DDR ki naj bi deloval na 400Mhz toda vse skupaj deluje na 200Mhz (razumem zakaj).
Zanima me kaj naj naredim,ali kupim še eno 1GB pa naj vse deluje na 200MHz?? ter tako "usposobim" Dual channel.

Hvala za odgovore.

kixs ::

A ti res razumes zakaj en dela na 200 drugi pa na "400" ?!? :D

Bi prej rekel, da se ti niti ne sanja :O Zal...

Vendar vidim, da si se prakticno cisto svez in naj ti bo :P

Ce imas zdaj oba vtaknjena (1GB in 512MB) in imas v pravilnih slotih, potem ti verjetno ze zdej tece v Dual Channel nacinu. Navadno je ob bootanju v POSTu napise DUAL CHANNEL, ni pa nujno.

Drugace pa je bolj pametno uporabljat enake "velikosti" modulov v Dual Channel.

lp

Good Guy ::

Hja očitno sta obasveža:\

Tisto ko ti piše da delujejo na 200(ddr je to 400) to se prav oba delujeta na 200(oz 400)

Zadual chanel je pametno uporabiti iste rame(identične) oz vsaj od istegha proizvajalca, ampak tudi druge kombinacije delujejo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kixs ::

rovatr:

in zakaj bi, na primer, js bil svez? :P

A si sploh kej drugega napisal kot js? V detaile pa seveda ne mislim razlagat kako deluje DDR ram, ker to niti ni bilo vprasanje.

Za Winchesterja pa se tole: navadno vse v navodilih od mamaplate pise. Saj imajo nekatere razne omejitve in tudi kateri sloti skupaj naredijo DualChannel oz. 128bit.

lp

winchester ::

Opazil sem da rami niso bili na pravih "slotih" in sm jih dal pravilno,zdej mi pa ne dela nič.računalnik se prižge kot da bo začelo delati,ekran se pa ne odziva,kot da sem uničil matično,in bom glihkar znorel.probal sem menjati različne kombinacije,nč!

Good Guy ::

Testiraj rame

botaj komp sam z eno palčko in nato še z drugo..

če se z eno ne bota je ena očitno pokvarjena
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

winchester ::

Sem že vse probal pa nc ni delal,na koncu mi je zavrel,pa sm nesu na servis pa nej se oni s tem ukvarjajo :) btw kok keša bi rabu za "next generation" računalnik z vključno Geforce 8800 GTS 640MB ali 320MB? 1000€?

kixs ::

Mozno, da si kej iztaknu - graficna, kaksen ram narobe vstavljen...

Ti je rac. kej piskal?

Za ceno novega pa najbolje, da sestejes cene komponent. Okoli €1000 bi te ziher prislo. Odvisno od ostalih komponent.

lp

winchester ::

Mel sm že primer ko mi je računalnik začel piskat,tokrat sem pa vse po predpisih delal in je pač crknu,tko da sm cviknu pa sm ga raje pelu na servis.Glede cene novega se je pa vrjetno pametneje pogovarjat k bom jst zbral 1000€ :) takrt bojo itak že kej novga izuml,pa cene se bojo znižale(primer:AMD).

kixs ::

Cakanje na nizje cene je kot zacaran krog... ce se malo pocakas, bos vedno kupil boljse in po nizji ceni... in tako lahko cakas potem v nedogled ;)

Moras se odlocit kaj je za tebe dovolj dobro in potem kupis to za pravi denar. Ko pride ven naslednja generacija komponent (procesor, graficna), se starejse vedno precej pocenijo. Ampak potem si pac na stari tehnologiji in kmalu ne bos mogel vec spilat novi iger - ce ti je to sploh pomembno.

Kupis pac najvec za dolocen denar (best-buy).

lp

amigo_no1 ::

PC3200 = DDR400 = 200 MHz

PC6400 = DDR(2)800 = 400 MHz

kixs ::

jejejjejejje... :\

Ni res!

DDR400 je dejansko 200MHz, DDR2 800 pa je tudi dejansko 200MHz !

lp

Tr0n ::

kixs ::

To gledano na CPU (t.i. FSB) :D

EDIT:
to se zgodi, ce pises hitreje kot mislis :O

V bistvu imamo vsi prav. Js vedno gledam s strani maticne plosce, kjer je vodilo se vedno 200MHz tako pri DDR400 in kot tudi pri DDR2 800. Sicer DDR2 notranje "mnozi" takt in tako dobi tistih magicnih 400MHz. 8-O

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil rami

Oddelek: Kaj kupiti
271685 (742) slitkx
»

hitrosr RAMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7721 (622) Heisenberg
»

kje bil ahko kupil asus p4c800-e deluxe ali ABIT IC7 Max3

Oddelek: Kaj kupiti
16987 (987) solatko
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261662 (1384) Tilen
»

hitrosti FSB pri core 2 duo

Oddelek: Strojna oprema
131906 (1625) Zheegec

Več podobnih tem