» »

Razdalja med dvema točkama v Sloveniji

Razdalja med dvema točkama v Sloveniji

Kekec ::

Rabim enačbo za izračun razdalje dveh točk in sicer imam podane koordinate (longitude in latitude) po WGS84 in bi rabil izračunati razdaljo med tema dvema točkama, na googlu nisem našel nič koristnega in bi prosil če me kdo usmeri na pravo stran ali kar pove enačbo :)

lp

lyn@ ::

www.kje.sm

(brezpredmeten link, površno prebral, se pardoniram)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lyn@ ()

Turtle ::

kopriwa ::

Google earth podpira vnos koordinat ter zračne razdalje, tako da za preverjanje rezultata ga lahko uporabiš. Enačbe za izračun pa ne vem.

gzibret ::

Pretvori v GK koordinate in izračunaj po pitagorovem izreku.

Drugače pa izmeri z NVatlasom tukaj
Vse je za neki dobr!

Kekec ::

Rabim enačbo ker rabim v svoji aplikaciji, tako da razne online resitve ne pridejo v upoštev!

gani-med ::

Kako si napisal iskalne pogoje v google? Če vpišeš enostavno: formula distance longitude

dobiš takoj na začetku tole stran Razdalja longitude/latitude

Kekec ::

ja očitno včasih enostavno vprašanje najde boljše odgovore, izgleda da sem mu prevel zatežil.... hvala

SavoKovac ::

Glede na vrsto aplikacije, je fajn upoštevati, da je lahko tipov razdalj več:

- neposredna linearna razdalja
- razdalja po sferi
- minimalna cestna razdalja (odvisna od dovoljenih tipov cest)
- razdalja po sferi, upoštevajoč lomljevine

WarpedGone ::

razdalja po sferi, upoštevajoč lomljevine


Uh, se ti ljubi v dveh stavkih tole razložt?
Zbogom in hvala za vse ribe

gumby ::

hribe in doline mogoce?
my brain hurts

SavoKovac ::

Uh, je en star geodetski izraz. Se mi zdi.

Gre za to, da morajo človek, podgana, ščurek itd. iz točke A v točko B prehoditi različno dolgo pot. Ker človek preskakuje tudi večje kamne, podgana srednje, ščurek pa samo tiste najmanjše. Ščurek, na primer, mora tudi preko gub na večjih kamnih...

strictom ::

Če maš koordinate pol sam:

razdalja med T1 in T2 = sqroot((1.koordinataT2 - 1.koordinataT1)^2 + (2.koordinataT2 - 2.koordinataT1)^2)

To je seveda če maš te točke podane v koordinatnem sistemu kar pa ekvator in grenviški poldnevnik sta.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

drejc ::

True. Razdalja je kar 2d evklidska. Zakaj? Ker je zemlja mnogoterost.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

gumby ::

>>> Gre za to, da morajo človek, podgana, ščurek itd. iz točke A v točko B prehoditi različno dolgo pot. Ker človek preskakuje tudi večje kamne, podgana srednje, ščurek pa samo tiste najmanjše. Ščurek, na primer, mora tudi preko gub na večjih kamnih...

hehe... tole me spominja na moj mikro in clanek o fraktalih, kjer so med drugim sprasevali, kolk je dolga jadranska obala - pravilen je vsak odgovor nad 600 (800?)km :D
my brain hurts

Kekec ::

Ali mi lahko kdo pove kje bi našel enačbo za pretvarjanje kordinat iz GAUSS-KRUGERJEVE kordinate v geografske kordinate, potrebujem enačbo in za območje slovenije ne rabim kakšne spletne strani kjet to vtipkaš in pretvori!

lp

gani-med ::

V tem pdf dokumentu, ki ima 99 strani, so zbrane vse mogoče formule koordinatnih pretvarjanj:

Formule


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je definirana zemljepisna širina/višina: na krogli ali elipsoidu (WGS)?

Oddelek: Znanost in tehnologija
312546 (1782) LuiIII
»

računanje tretje točke

Oddelek: Šola
101651 (1458) A120
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425728 (22303) daisy22
»

Fortran naloga

Oddelek: Šola
91567 (1228) sidd
»

enačba elipse

Oddelek: Znanost in tehnologija
92096 (1791) SavoKovac

Več podobnih tem