» »

Zamenjava ramov

Zamenjava ramov

mosnik ::

V računaliku imam ram ddr 512 400mhz sedaj bi ji povečal pa bi dokupil še 1 giga zraven ali bo to sigurno pasalo če nabavim iste kot so tastari
Sem že nekaj slišal da so lahko nekompatibilni z matično ploščo.
Ali se mi bo kaj poznalo pri hitrosti računalnika če bom povečal rame za en giga procesor je AMD 2500+
grafična pa ati radeon 9550 256mb
danč
  • spremenil: mosnik ()

kixs ::

Odvisno za kaj uporabljas racunalnik. Danes je za normalno delo (WinXP, P2P, Internet, igre) nekje priporocljivo imet 1GB. Sicer pa kot vedno, vec je bolje ;)

Good Guy ::

več je bolje:\

Pri hitrosti se ti ne bo ne vem kaj poznalo, poveča se prepustnost podatkov(več podatkov se pretoči v ram in izven njega), kar pomeni da ti bodo igre delovale nekoliko hitreje(žlajfa te še vedno grafična), zagon bo malenkost hitrejši,..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

postar_si ::

Jaz imam tudi amd 2500 in imam 1G rama(2x512) in je čist dovolj za to konfiguracijo. Več rama za tvoj sistem ne potrebuješ.

mosnik ::

Pa sej igrice se ne igrajo glih bol surfam po internetu pa utorrent stalno luafa
Kaj je pa s tem (nekompatibilnost z matično ploščo) ali naj kar kupim rame in jih sam zmontiram ali jih dam vgraditi v trgovini da stestirajo rač.
danč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mosnik ()

Good Guy ::

Kompatibilnost nebi smela biti problem(rame lahko vrneš poz zamenjaš v roku 7 dni)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mosnik ::

Prijatel mi ponuja 256mb ram da bi potem imel 768 mb ram ali je pa za mojo mašino veliko bolš 1 giga ram ?
danč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mosnik ()

kixs ::

rovtar: mas probleme?

pushte:
takole ti bom napisal. Ce imas zdaj 1x 512mb in imas plato, ki ti podpira DualChannel. Bi ti priporocal, da nabavis se 512 in pridobis nekaj tudi na sami hitrosti sistema.

Vsak dodaten spomin nekje do 1Gb se kar dosti pozna. Nad to mejo razlike niso vec ocitne - seveda odvisno kaj delas.

Glede vgradnje, ce nimas izkusenj in nisi prevec tehnicni tip, ceprav je to zelo lahko vstavit, bi ti skoraj raje priporocal trgovino in ti tam lahko tudi stestirajo. Se pa prej zmeni, da ne bodo potem kej tezili.

lp

winchester ::

tukaj si poglej kaj so lahko posledice če nisi dovolj nežen z rami http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=258581#neprebrano
drugače ti pa svetujem da si kupiš še ene identične rame kot si jih imel do zdaj.pa še na dual channel ti bo delovalo.seveda če ti to podpira matična.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786313 (3071) smarty
»

Socket 939 ali 754?

Oddelek: Kaj kupiti
231830 (1371) ross|e20
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10311031 (6940) GaS
»

Nakup novega racunalnika.

Oddelek: Kaj kupiti
401979 (1281) gunserman
»

Nakup računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
15918 (729) K0K0

Več podobnih tem