» »

Nakup računalnika!

Nakup računalnika!

_EN_ ::

Kopujem si računalnik sam na izbiro mam 150.000SIT. zdej me pa zanima kje in kaki računalnik bi lahk dobil za ta denar in seveda da bi bila konfiguracija računalnika kr dobra?
hvala za odgovore:|

Caligula ::

Z monitorjem ali brez?
Pa sej mas v milijon temah tukaj nastete najboljse komponente in ti lih se nekak notr zlezes:

1.Plata DFI Infinity (cca 26k) ali pa Epox 8rda+ (cca 20k)
2.Procesor Barton 2500 Mobile (dobrih 20k)
3.Disk Hitachi 160 giga (cca 27k)
4.RAM 512 Mb cca 23k
5.Ohisje z 400W napajalnikom (cca12k)
6.Graficna recmo 9800 SE Powercolor-kupis tam kjer se da zmenit, da sprobajo, ce se da softmodat v 9800PRO

Pa mas vse najboljse za svoj denar pa si majckeno cez 150k.
Drugace pa za 48 jurjev na Bolhi dobis novo 9800 PRO kartico.

Edino kakega CD RWja,.. nisem vpisa. Ne vem kaj rabis pa ce mas kaj vec denarja. Drugace se za cca 20 jurjev dobi DVD pekac kar je se najboljsi nakup. Sam pol si ze cez 170 ali 160 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

mchaber ::

kje so rami za 23k?0:)
.

_EN_ ::

brez monitorja mislim sam kišta!8-)

Caligula ::

Ker so cene v stacunah naravnost smesne je treba pogledat recmo TKOLE

RAM itak ni neka mocno obrabi podvrzena zadeva in itak ma vecina dozivljenjsko garancijo.

boštjan ::

Prodam vrhunski ram Infenion 1X 512MB PC3200

vrhunski my ass

Caligula ::

Sej je jasno ,da ga clovk pac ni spravu na tolk kokr je hotu sam slab pa tud ne more bit, da ne omenjamo, da gre dostkrat za to ,da pac folku nagaja kompatibilnost. A se bol splaca kak noname za cez 40 jurjev?
Prej sm gledu cene novga RAMa in je cist odfukan trg ratu.

Vecina folk kup Corsaire pa kr misl ,da bo slo cez 240 mhz pa svasta... Sej ce gre okol 220 pa je ze kul.

Pa zdaj ti bolj svetujem, da vzames Epox 8rda+ plato, ker je cenejsa in zelo dobra. DFI je glede na to, da so vrhunski RAMi cisto nesmiseln nakup ta hip, nepotreben nakup. Ze Epoxa ne bos mogel do konca izkoristit. Je pa kakih 6 jurjev cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

kajzer ::

Na moji gigabytki greta a-datina 3200 rama kr krepko čez 240MHz (okol 245) v single, v dual pa okol 230MHz. Sam ju imam kr v single, ker je dosti večja prepustnost zaradi večjega FSB-ja kot v dual. In laufata na samo 2,7V.

Iz tega sledi, da ni pomembna samo "firma" ampak predvsem kompatibilnost.

mkonci ::

pošel mail na pc-dom@siol.net majo dost ugodne stvari. Napiš, da bi rad prejel cenik:)

Poldi112 ::

Koliko pa timingi od rama vplivajo na performance ?

mkonci ::

Pa še neki če boš kupu Plato 8RDA+ (jo imam tud sam je super plata) nikar ne kupi zraven Wiking ramov , ker ti bo po vsej verjetnosti vse štekal in crkoval!!!!!

Sem izkusil, drugi rami delujejo dobro ( TWINMOS 512Mb) okol 25k

Caligula ::

Se kr pozna. Sploh taprva cifra-sam vedno pozabm kaj ze je :8)
Mkonci, kje je ta RAM toliko?
Na Mlacomu je ze KREPKO drazji zdaj se mi zdi. Drugace pa je Twinmos z Winbond cipi dobra zadeva. Nakoliko pa ga spravis ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

mkonci ::

Jst sem tega nabavu pri mlacomu za 27k

Ko pa si vprašal do kolk pridem, to pa ti ne bi znal povedat, ker ga še nisem navil al karkoli že,
Ga ne znam, pa sem že iskal kako se to naredi pa mi ni ratal, mi lahko morda ti to razložiš, postopek, pa na kaj morem pazit?:8)

Caligula ::

V temi navijanje je sticky o navijanju racunalnika. Tam je vse lepo postopno razlozeno. Kar lepo na branje 0:)

mkonci ::

jst te teme sploh ne najdem, sploh obstaja?
Dej mi potem link, če veš kje je, prosim!

K0K0 ::

Mislim da bo tole
klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je bolje?

Oddelek: Navijanje
9868 (772) Jochaan
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524332 (3391) xabre
»

Problemi pri navijanu

Oddelek: Navijanje
341860 (1479) Mr.B
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844787 (3200) Fury
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261342 (1160) Dead_Eye

Več podobnih tem