» »

Avto Tester

Avto Tester

the_game ::

mene zanima če kdo tu kaj ve kakšen program bi se dal kje dobit za avtotester to se pravi ko preklopiš na Laptopa en avto pa testiraš z nekim programom naprimer VAGCOM.
  • spremenil: Matek ()

Dark Angel ::

Kaj ti zdej sploh rabiš?

Za priklop avta na računalnik rabiš računalnik, kabel in program. Ker omenjaš VagCom predvidevam da imaš avto iz skupe VW (VW, audi, seat, škoda, porsche...) in pa mlajši od letnika 1995 in starejši od letnika 2003.

V tem primeru rabiš kabel za cca. 20-50€ (odvisno ali ga kupiš ali pa ga narediš sam) in pa program VagCom (do verzije 311), ki je pa plačljiv. Obstajajo pa tudi zastonj OBDII programi.
Link do prodaje kablov in razlage kateraga rabiš:
Kabli za VagCom

V primeru da imaš modelno leto novejše od 2003 pa potrebuješ originalni kabel za cca. 200-300€ da deluje z novejšimi verzijami VagCom.

Vse to imaš zelo podrobno razloženo na:
Ross-Tech uradna stran
Prav tako imaš tam FAQ in odgovore na večino vprašanj.


Če imaš pa avto iz drugega koncerna potem rabiš pa drugačen kabel in drugi software.

Zgodovina sprememb…

the_game ::

imam jaz oz. moj brat kabel pa še neko konzolo zraven z 3mi led diodami za prikaz stanja povezanosti.
Problem mi je ko preklopim avto prek kabla na laptop pa poženem program VAGCOM pa mi ne zazna avtomobia enako se zgodi z OBDII.avto(seat ibiza l.1999 1.4) to je pomoje vredo, led dioda mi kaže da sem konektan smo podatkov o avtomobilo v programu pa ne pokaže pa ni.

Dark Angel ::

Iz povedanega sklepam da imaš "doma" narejen kabel oz. neoriginalnega. Kakšen priklop imaš? USB ali COM? Katero verzijo VagCom-a uporabljaš?

Ibiza letnik 1999 ne bi smel bit noben problem z pravim kablom in programom priklopit. Napiši čim več podrobnosti kaj in kako uporabljaš (in pa po možnosti še kater kabel imaš - mogoče kakšn link?).

the_game ::

kabel je na COM priklop samo sem si dokupil konverter za USB. Lahko pošljem kako slikco?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dizl izguba moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8821608 (1630) IL_DIAVOLO
»

Kje kupiti avto tester( računalnik)

Oddelek: Na cesti
1414445 (14080) SkIDiver
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9425558 (22994) krneki0001
»

Računalo v avtomobilu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61176 (1082) radiator
»

Kabel, ki ga majo na Audi servisu?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82760 (2542) ||_^_||

Več podobnih tem