» »

Problem pri gledanju DiVX-ov ?!

Problem pri gledanju DiVX-ov ?!

bastadu ::

Imam en problem z predvajanjem DiVX-ov. Namreč pred parimi dnevi sem si na novo postavil sistem (win2k) in sedaj mi DiVXi delajo strašansko počasi, slika je zelo nekvalitetna (prav vidijo se kvadratki, kot če bi bitno sliko preveč povečal) in jo trga, v zvoku s neki čudni šumi, cel sistem mi obremeni, miška se med predvajanjem premika zelo počasi... Tako je, kot bi eno igro, ki jo igraš v Direct3D (ali OpenGL) načinu, preklopil na softversko pospeševanje, ko se kvaliteta in hitrost zelo poslabšata... Imam pa inštaliran isti codec in programe za gledanje filmov (MicroDVD 1.2) kot pred formatiranjem, tako da mi sploh ni jasno, kaj bi lahko bilo narobe... A ima kdo kakšno idejo? Hvala!

bastadu ::

A res nobeden ne ve:(

tedybear ::

kateri codex?
imaš na processor na minimumu?
KABEL RULA!!!

bastadu ::

Kodek je 4.12. Če dam procesor na minimum al pa na maximum je isti q*rac:'(

Han ::

Grafična in zvočna ter gonilniki zanju?

Si poskusil gledat film kar v Media Playerju ali kakšnem drugem predvajalniku, recimo NiceMC za Winamp?

bastadu ::

Grafična: ELSA GLoria 64-II gonilniki podpisani s stani MS
Zvočna: SB PCI 128 driverji od Windowsow

Poskusil gledati v Windows Media Playerju, MicroDVDju, ThePlaya-rju in vsepovsod isto :(
Fora je v tem, ker imam vse gonilnike in codece iste, kot sem imel pred ponovno namestitvijo sistema...

zile ::

eh. prvo si inštaliraj 3.11 alpha, pol dej pa 4.12 cez.

bastadu ::

Kaj pa dam potem, ko me vpraša ali hočem predvajati 3.x DiVX s tem codecom? Yes or No?

bastadu ::

Delno mi je problem uspelo rešiti in sicer s tem, da sem najprej inšaliral 3.11 alpha nato pa še čezenj 4.12. Delno pa zato, ker se ta broblem pojavla le občasno. Bolje je kot prej:P Sicer pa če ma še kdo kakšno idejo, kako ta problem čisto odpraviti, je dobrodošel;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

zile ::

Daš NO

Justy ::

Kaj prej si mel tud win2k prej gor.... pa sp2 mas instaliran....

bastadu ::

Tudi. Zdej se je zadeva itak kr sama od sebe popravila...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOLF2 + talk/speach

Oddelek: Igre
131708 (1553) cooolah

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402338 (1590) nemesis
»

divx bez zvoka!

Oddelek: Sedem umetnosti
81083 (979) racaMIT
»

XP - media player - DivX problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151129 (950) freserovski
»

Enemy at the gates - unknown audio codec

Oddelek: Pomoč in nasveti
6894 (781) Vanich

Več podobnih tem