» »

Grafična Kartica za 8x AGP

Grafična Kartica za 8x AGP

boset ::

Živjo,

želim si nadgraditi osebni računalnik:
letnik 2003
Asus A7N8X-X
Nvidia 400 chipset
Amd Athlon XP 3000+ (2,17 MHz)
Ati Radeon 9600XT 256MB (HIS chipset)
RAM: zaenkrat 1024MB, v bodoče 2048MB
Disk: zaenkrat 80GB ATA100 2MB 7200rpm, v bodoče ATA133 160GB 8 MB ali 16 MB chace


Zdaj pa me zanima naslednje:
Trenutno mam Excalibur ATI Radeon 9600XT z HIS chipsetom
kar je po moje bolš od shsapira in gecuba itd...

Katero grafično najvišjega razreda za AGP 8X naj dam not?
Osebno sem se navezal na ATI grafične kartice, sem pa tudi pripravljen na Nvidida grafične, sam sem precej zaostal oz. nisem sledil razvoju.

torej kaj naj kupim (cena ni toliko pomembna, želim le kvaliteto)
ATI?
nVidia?

Čmrlj ::

Kupi 7600gt je najboljša izbira za agp, sicer je x1950pro še boljša sam nevem kako je z njim v slo.

boset ::

Ok čmrlj
obe se da dobit in niti niso pretirano drage,

zdaj pa povejte tisti, ki mate ASUS Matične,
keri rami so kaj priporočljivi za za ASUS MB

žal NE razpolagam z dual chanel
torej pride v poštev običajnii ram: DDR 400 (PC3200)
sam ne vem kako je kaj z latencami?
MB ma max 3 GB rama in 3 banke(dimm Slote) za 184 pin Ram

zaenkrat bi rad 2GB, kaj priporočate ?

thax

Čmrlj ::

Teli baje niso slabi:D , poglej malo če so kje še ceneje, ker cool pc ima kar zasoljeno ceno. klik

edit:Te rami ti bojo delal na ddr400 v tvoji plati, vendar neboš naletel na zid pri oc-ju zaradi pomnilnika.Sklepam, da boš navijal komp, ker drugače je nesmiselno vzemati x1950pro, ker jo z tem procom na stock ferkvencah neboš izkoristil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

jan01 ::

Raje(drago) prodaj matično(socket a iskane), procesor(Athlon XP 3000+ se tudi po preveliki ceni z lahkoto proda) in ali
A. kupi matično za socket 939, en procesor in grafično 7600GT(pcie je precej CENEJŠA od agp!)
Oz še boljše: po delih prodaj na bolhi in si nabavi nov računalnik

Vprašanje? Zakaj rabiš toliko pomnilnika? Počasen trdi disk najbolj zavira...

mtosev ::

Ja prodaj ta pc pa idi na DDR2 pa PCI/e/
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Čmrlj ::

Drugače se pa popolnoma strinjam z jan01 izjavo

edit:Za te kompanente bi dobil cca 250 eur 100% pa 240 eur je x1950 pro agp,pa rami 2gb recimo 200eur in si že na 700 eur,pa našparaš še cca 50 eur in si za ta denar lahko že sestaviš c2d sistem z kako Leadtek 7600gt,e4300,2x1gb OCZ XTC DDR2 800,biostar tforce 965pt,disk 250gb sata2,LC power 550w.Kišto,optično, miško in tipkovnico pa obdržiš.

Misliš vložiti cca 400-450 eur, kar je preveč 8-O .Res raje prodaj in dodaj teh 500eur pa boš imel dost boljši sistem;).Pa sploh praviš da cena teh graf niti ni pretirana, počemur sklepam da bi dal tudi več.Potem lahko daš 600 eur pa še 250 eur, ki jih sigurno dobiš za tvoje kompanente in si že na 850eur, potem je pa zgodba že drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

boset ::

bom šel kr od začetka:
-Res, da sem računalnik imel že namen prodat, ampak ker mi je vsa ta leta dobr služo in se dokaj dobro držal med konkurenco sem vendarle pomislil, da ga obdržim in ga nadgradim do neke meje (verjetno bo to trajalo še nekaj časa, saj ne mislim vseh komponent naekrat kupit.)

Čmrlj: Procesorja ne nameravam navit, saj na tem področju vem bol mal stvari.
(u biosu sem nastavil vse na ''Agressive mode'' in iz procesorja iztisnil največ - to pa je tudi vse),
drugač pa ne vem kak to misliš, da nebi moral grafe do kraja izkoristit na tej plati.
poznalo bi se, saj se, je ko sem prvič menjal grafično (iz ATI9200 na Ati9600XT).
res pa je, da tale Ati 9600XT ni tak ubijalska kot novejše ki si jih predlagal.

Jan01: zakaj toliko spomina? Delam v 3dmaxu, photoshopu in 3d grafičnih editorjih.
Imel sem 512 MB nato 1024 zdaj pa spet 512mb (testiram druge x rame)
-vsekakor ta matična nima rada uparjenih ramov (dual chanel kit) sem prevero.
največ kar je šlo gor je blo: Take MS (1024MB), Transcend in par majn znanih proizvajalcev

ZA disk ne morem več gor dat kot ATA133 (zato sem napisal, da bo v bodoče drug, hitrejši disk -mogoče kak SeaGate z vsaj 8MB bufferjem in čim majn GB, s tem bi precej pohitril sistem.

drugač pa kot pravite, vse lepo in prav, definitivno bom kmalu kupo nov comp. če ne prej bo drugo leto!

Poldy ::

Moje mnenje - računalnik prodajati je trenutno zelo nepametno. Potem boš spet še enkrat kupoval komponente, ki si jih praktično imel že prej. No ja, nekoliko hitrejše, pa so vredne takšne razlike v denarju?

Jaz imam skoraj enak sistem, kupil sem si 7600GT AGP, pa mi večino iger deluje tekoče. Če pa bi že res rad drug računalnik, počakaj do novega leta, pa takrat kupiš dober core 2 duo, ram bo cenejši itd...

boset ::

Poldy: se strinam

Točn tak mal bo še treba počakat na nove PC-je, da se ti popolnoma razvijejo

-pred kratkim sem si na drugo particijo inštaliral Windows Visto tak da mam Xp in Visto
(morm rečt da se nekateri 3d programi odprejo veliko prej ko v Xp-jih)
iz tega sod ečbom še počakal mal na nov PC visto in DX10 dobrine, sa je vse skupaj še v razvoju. Ko pa bo to zlaufal in se bo govorilo da ni več večjih problemov pol pa takoj nov PC

Zato mi je sedaj prioriteta zrihtat trenuten PC, saj sem za takšen poseg precej podprt z trenutnimi gonilniki, programsko opremo ki 100% dela že vsaj 3 leta, in ni več v BETA varianti, tako kot danes večina novejših stvari.
(priznam pa, da sem z mojim PC precej za časom. Samo trik je v tem, da bom še vedno lahko delal takšne stvari, ko jih na visti in na kakšnih novejših 64x sistemih ne bom moral več)

Zato bom najverjetneje imel 2 PC-ja

boset ::

OK naslednje uprašanje:

kako je celotno ime teh dveh grafičnih kartic:
nvidia 7600gt (če sem prav najdu je tale ''Leadtek Winfast 7600GT GeForce 256 MB GDDR3 AGP8X, TV out, DVI '' - sam me mal skrbi tole Winfast je ja za sebe firma al je to tak ko pri Ati Radeonu z HIS chipsetom)

ATI x1950pro AGP8X (tole je Menda shapirka)

lepo bi prosil, če bi mi gdo lahko mal opisal celoten opis teh dveh kartic oziroma kak link do specifikacij, da se lahk pol odločim ka bom nabavu.

mal sem že počakiral sam nevem ka naj gledam ko jih je tolk.

mislim pa, da bom definitivno prešaltal mal na nVidio, ker je še nikol nisem mel (sem vedno veroval v ATI)

sam nevem ka je bolš, tak da, svetujte.

Hvala

Čmrlj ::

Sem ti že jst povedal, da je nesmiselno kupovat x1950pro za tvoj sistem, če mi pa ne vrjameš je pa to tvoj problem.7600gt od Leadtek so pa mislim, da najbolj kvalitetne in oc-ing karte.

boset ::

ok čmrlj ka naj pol s tem compom delam ?

Pa zakaj si tak definitivno prepričan v to kar praviš?
ne razumem v čem je trik?

mtosev ::

Mogoce v tem da bos kartico lahko izkoristil 40% max zaradi svoh CPUja.:\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boset ::

sem si kr mislu da bom dobil tak odgovor, sam kak naj CPU overclockam če mam pa proc zaklenjen (ena od varijant mi je že znana: drug CPU Amd3200+)

druga skor ne vem če je možno na locked CPU :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

jest10 ::

Zaklenjen imaš samo množilnik! FSB lahko mirno dviguješ.

In tudi X1950PRO lahko mirno kupiš. Pač ne boš podiral rekordov v bednih testih, boš pa lahko imel povsot nastavitve na max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Čmrlj ::

A ni bedarija dat za grafo tok kot so vredene vse ostale kompanente v kompu???In ne nebo mogel imet vse na high, ker bo karta delala le z cca 50% svoje hitrosti ne pa 100%,pa še proc ga ovira in nebo pridobil nič več kot z 7600gt.Niti jaz z e6400+7900gtx ne igram vseh iger na high.No ja to že sam brez recimo 8xaa, 16af.V kakšnem Oblivion,Rainbow Six Vegas,fear....ne bo mogel imet na high niti pod razno.Edino če igra na resoluciji 800x600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Senitel ::

Joj te debate mi grejo pa tolk nekam, da bi se jih najraje izognil... :\
Zakaj bo grafična kartica delala samo s 50%, če je procesor omejitev? FPS je zmer omejen s strani najpočasnejše komponente v računalniku za DANO SITUACIJO (ki se lahko spreminja iz frame-a v frame). Če CPU ni sposoben preračunat vse logike več kot 40x v sekundi, potem bo to tvoj FPS pa če špilaš na 640x480 al na 2560x1600! Dokler pač ne postane bottleneck nekaj drugega, ker recimo grafična pa pri 2560x1600 zmore samo še 30x v sekundi frame obnovit. In pač na 640x480 bo grafična izkoriščena 13% na 2560x1600 pa 100%. Zasedenost CPU-ja nima prav veliko opravka z tem ali igraš z nastavitvami na low ali na high (običajno).

jest10 ::

Do sedaj bi se lahko že naučil, da je CPU ozko grlo le pri nizkih resolucijah.
Pri visokih ali z veliko podrobnosti te ovire ni.

Čmrlj ::

Ok,sam recimo dual core vs single core ima pa pri nekaterih igrah,ki podpirajo dual core procesor tud kar veliko vlogo,ker eno jedro je namenjeno izkoriščanju grafike,drugo pa računa fiziko.

Poldy ::

Ja, v nekaterih (beri dveh) igrah. Pa o tem famoznem Crysis pišejo, da se na jedro pozna 10-15% pohitritev. To pa je meni zelo malo za veliko denarja. Za dvojedrne in več procesorje se še ne mudi.

Meni ni nikoli štekala grafika, če se je slučajno v igri podrlo malo večje število skal.

Čmrlj ::

Ma naj dela kar če, jst sem mu dal sm pametn nasvet,če pa misli nabavit x1950pro, pa naj.

boset ::

ne bom kupo ati ampak nVidia

drugo kot drugo: najprej bom kupo rame (najpomemnejši faktor je Ram sam)

ČE mam preslab CPU, tega nadomesti GPU
konc koncev je grafična pomagalec švog CPU-ju
tak, da tu ni fora vtem kaj se dopolnjuje, ampak kako pripomore k boljšemu delovanju.

later, boys

dolenc ::

Tko je to, kot je že nekdo opisal, deluje sistem tako hitro kot najšibkejši del računala, če boš mel disk 8gb, ti bodo špili štekal, ko bodo dostopali do diska.

Če imaš slabo grafo pa dober proc, primer gf2mx bo isto hitro delala na core 2 duo 4ghz, kot bo na athlonu xp 1,5ghz :)

Če imaš pa slab proc, recimo celerona 500 pa dobro grafo recimo gf8800, bo špil štekal, da niti približno ne bo igralno (hitrost primerljiva z zgornjim sistemom), ker bo grafa čakala, da procesor obdela svoj del, ampak bo pa špil enako delal pri resoluciji 800x600 kot pri 1600x1200:D.

Bol nazorno ne gre:)

Sigurno je res, da je pri špilih 90% grafična, vendar če ni podprta z dobrim sistemom grafična ne bo dala nit 5% od sebe.

boset ::

pa kje to pobirate?

dajte mal razmislit no ! 8 let računalništva pa s takim ven hodite?

fantje js nimam celerona in ga nikoli nisem in ne bom imel!

za tako matično ko mam pa zgoraj opisano pa nek kič.

ok takle je, zdaj ste mi povedal par krepkih

sam vam bom dokazal kak se motite, čeprav bom na cca 20% izgubi (gledano na vse),
bom vseeno izbolšal moj PC.

mam prav al ne?

Spoštujte tisto kar imate ! Pa ne bit neučakani na razvijajoče se tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

jest10 ::

Ma sploh ne poslušaj tistih, ki bluzijo, da rabiš za spodobno igranje imeti minimalno Core2duo na 3GHz:\

Na tvoj sistem čisto lepo paše tudi X1950PRO. Pač ne boš podiral hitrostnih rekordov, boš pa vseeno lahko igral skoraj katerokoli igro na max nastavitvah. Procesor boš pa tudi malo navil, saj ni to nič strašnega in ultra zahtevnega:D

boset ::

Bom raj nov comp kupo ob koncu leta, je vista povedla da mam zdaj CPU najbolj švoh

mtosev ::

:D Kolk mas oceno 2? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boset ::

:D ja si kr blizu zadel ;
CPU 3.6
RAM 4.2
GPU 4.6
Disk 5.4
NET 6.4

Se mi res ne splača tele mašine nadgradit, bom šel na C2d ali pa AMD Quad, RAM (DC) ali 2xDC (quad chanels) DDR2 ali DDR3, eno killer grafo, 550 W PSU, Plextor DVD RW, . . . in malenkosti.

Edit: Čmrlj maš prav (ne bom nič naredu s trenutnim PC-jem se ne splača)

LP Boset

Time to retire my old PC !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

Cingular ::

končno prave besede:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

CCfly ::

Vprašanje? Zakaj rabiš toliko pomnilnika? Počasen trdi disk najbolj zavira...

Ravno zato da te počasen disk ne zavira.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Nande ::

Moje mnenje...
Pred kratkim sem Leadtek A6600gt prodal, dodal 50 EUR in kupil Leadtek A7600gt... (sistem v podpisu)...
Razlika je očitna...pa ne samo v 3DMark testih...
Skratka...sistema še nekaj časa ne mislim menjati, zato sem (za ta denar) kar zadovoljen...

Lp!

boset ::

coll, btw ker proc bi šeu največ na mojo plato: Trenutno mam AMD Athlon Xp 3000+ (barton)
se mi pa dozdeva da gre gor sam Athlon Xp 3200+ Barton),

nevem ma gdo več, na MB Asus A7N8X-X (nVIDIA nForce2 400 Chipset)

Čmrlj: bom navijal verjetn ja, sam povej mi če bojo delal rami serije ddr Pc4000 500 mHz
zgoraj si že opisal da bojo delal (sam mam info od MB -EVEREST)

Podprti tipi spomina DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM

nikjer ni več ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

>>><<< ::

Niti ena plata z DDR rami uradno ne podpira 500 MHz, dobiš jih šele tako, da v biosu spremeniš FSB.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

dzinks63 ::

:)) Trenutno najbolše kar obstaja za agp je X1950XTX AGP

boset ::

..::edit::..
Hja že res, sam kaj storiti v primeru, da se komp noče postavit z temi rami?
(recimo, dam not Pc 4000 ddr500, pol vklopim računalnik in je; črn ekran, piska buzzer)
v tem primeru ne morem u bios; torej kako dobiti fekvence za tak OC RAM ?

LP

>>><<< ::

Če ne moreš v Bios je nekaj narobe ali z rami ali z plato. Za frekvenco sem ti pa že napisal, kako je.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

boset ::

Zaenkrat, še nimam ramov, zgoraj sem navedel samo en primer.
Niti nevem, kako bi se vse skupaj odneslo.
(zanima me sam to, če bi se tak ram zagnal na moji matični)
gleden na to da sem omejen na ddr 400 (eni pravijo da bi šlo, zdaj sem pa u dilemi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019665 (12730) Janac
»

Ali se mi splača kupiti X1950 PRO, 512MB, AGP

Oddelek: Kaj kupiti
331776 (974) Melanholija
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937331 (5779) ialexxb
»

katero graficno bi vzeli ce bi imeli na voljo samo ti 2 :saphire x1950pro in gigabyte (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
826427 (4126) seljo
»

Nakup graficne (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684303 (2800) dzinks63

Več podobnih tem