» »

Nakup graficne

Nakup graficne

«
1
2

*ziga* ::

No, jaz bi rad kupil grafiko na agp in sem v dilemi katero... V rangu tam nekje do 35k jurja gol ali dol...
Zanima me katero mi svetujete...
  • polepsal: boštjan ()

mtosev ::

7600GS.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

*ziga* ::

Kaj pa mislite glede 7600gt...vem, da sem malo prekoracil mejo...

Senitel ::

7600GT se kar pozna, da je hitrejša od 7600GS. Če ti je cena cool, jo kar vzemi.

CSSSS ::

Ja 7600GT se pozna tam od 9-15 %. Veliko je odvisno tudi od procesorja. Kupi 7600GT za ta denar, ali pa presparaj se 10k ter kupi x1950pro, ki je trenutno najboljsa grafikulja za agp. Jaz osebno ti priporocam x1950pro, ker to je res graficna, ki se primerja z 7900GT itd ..
erman

*ziga* ::

wtf? jaz sem slisal, da se atijevka lahko primerja samo z 7600gs...saj sem bil ze od zacetka v dilemi x1950pro ali 7600gt ubv. gs
prosil bi se za dogovore drugih clanov....

Cingular ::

slabo si slišal. x1950 se primerja z G7900gs in ne 7600gs.

imi ::

Se kje v Sloveniji dobi 1950PRO na AGP vodilu?

*ziga* ::

uf sorry sme narobe prebral, jaz sem mislil x1650pro drugace pa ce bi kupil x1950pro nebi prisparal 10k btw: 7600gt je nova 38k tako, da nevem ke is it cidel grafo za ta denar

Turtle ::

Sapphire Radeon X800XL okol 132€
Frekvenca grafičnega procesorja: 475 MHz
Frekvenca pomnilnika: 980 MHz
Tip pomnilnika: GDDR 3
Količina pomnilnika: 256 MB
Število cevovodov: 16

lahko tudi 7600GTja

kixs ::

Dobro bi bilo, ce bi napisal zraven za katero platformo se gre... P4, K7, K8...

Ce je kaj manj kot K8-754, potem kaj vec kot 6600GT ne bi sel nabavljat!

LP

*ziga* ::

Mah trenutno imam sledec sistem

-P4 HT 3.0
-512ram
-asrock 775vm800

vem, da je ze cas za nov sistem ampak za racunalnik bo potem dobila tamala, ki bo tudi hotela ksno zaspilat:D

kixs ::

Tule prodajajo 7600GT AGP:

Link

LP

just_ME ::

Zdravo
jst se tudi nagibam k nakupu 7600gs agp in me zanima ce se sploh splaca saj mam bol bogi sistem
gigabyte GA- 7N400, 2600+ athlon,1256 rama

*ziga* ::

Hvala za trud ampak nebi rad imel te firme:D

Turtle ::

pametno...

*ziga* ::

Btw: jaz se nagibam k gt drugace pa je odvisno v kolikem casu mislis menjt sistem...mojega bo se uporabljala tamala:D :D :D :D

Čmrlj ::

ziga vzami xfx 7600gs, ker 7600gt je že pomoje preveč za tvoj sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

*ziga* ::

Mah niti ne...rad bi saj enkrat v lajfu mev gt...drugace pa hvala usem...

Klemzz ::

Turtle ::

jih nimajo....rok dobave 6dni, pa uvoznik za slo jih ne bo mel več....

*ziga* ::

Cista bedarija je kupvat tako karto na njegov sistem, ker ne bo iskoriscena kot na naprimer A64

RibaFish ::

kok % je hitrejša leadtekova 7600GT(gddr3 1400mhz/gpu 560mhz ) od asusove 7600GS(asusova ma ddr1 500mhz rame/gpu 400mhz, zato sprašujm)
pa kok od recmo leadtekove 7600GS(ddr2 800mhz/gpu 400mhz)

oz. če se splača dodt 70€ za 7600gt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

*ziga* ::

Ja povej kaksen sistem imas:D drugace je pa gt kar opazno hitrejsa...tudi jaz sem bil v dilemi drugace so pa gddr3 rami najbolsi za OC ipd.

bad_dog ::

Hvala za trud ampak nebi rad imel te firme:D


Zakaj oz. v čem naj bi bila Palit/XpertVision 7600GT slabša od ostalih prizvajalcev?

*ziga* ::

Mah eni pravjo, da se kvarjo eni pa da so povprecne...jah pac so najcenejse in to usak sklepa da pac niso nc posebnga za to ceno...js bom eno za 40k palit je pa 35k sam nam tvegu k bom fejst naviju:D

Čmrlj ::

ziga pametno, ne vzemaj xpertvision.Jaz sem imel dve in sicer 7600gs in 7600gt pa sem obe vrnil zaradi iste napake( čist polno pik-artefaktov je bilo v desktopu).Priporočam xfx ali Leadtek,ker imajo samsung rame (imajo ga tudi nekatere gigabyte samo ne pa vse).

RibaFish ::

jesm gledu en test, pa je blo rečen da se od leadteka (7600gt) še najbl najbol navija. xfx ostane na istih tovarniško navitih frekvencah. test je biu izveden brez dvigovanja voltaž. testerane so ble pa use večje firme. (asus, xfx, gigabyte, ledtek, xpertvision,...)

PS: sm uzeu leadtekovo 7600gt, zdej čakam sam še na napajalc, k tale je čis prešvoh za grafo sploh not dt:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

bad_dog ::

Verjetno sva brala isti test. Ko dobiš napajalec, sporoči kako se obnese grafa. Ali ima še kdo slabe izkušnje z omenjeno firmo?

Čmrlj ::

Tukaj je ena modana leadtek 7600gt+c2d extreme

RibaFish ::

ja isti test, sam da je biu na drugi strani:D
bom sprobu, drgač jo ma pa en od božiča naprej, pa prav da dela super. sam je nč ne navija

@čmrlj:jes nam bliz pršu. me proc pa rami nazaj vlečejo prot tvojim. a si kej višu voltaže na grafi? pa če si za kok. pa a to je orginaln hladilnik gor?

Čmrlj ::

To ni moja grafa.Je pa šla na teh ferkvencah z vodnim hlajenjem za 24\7.Se pravi, če imaš kakega a64 @2.6ghz pa da vmodaš karto bi prišel na cca 7500 pik.

RibaFish ::

mam p4@3,3ghz kr več nočm nit probat kr mi preveč linije nihajo

Čmrlj ::

P4 ni glih neki biser:D

RibaFish ::

ja vem ja. sam ni dnarja;(

Čmrlj ::

E j... ga:D

RibaFish ::

kaj nej bi pa to pomenil?:))

Klemzz ::

E jeb| ga :P

KandazaR ::

Nove leatekove 7600gt (navadene) imajo infineon rame (isto 1.4ns). Imajo tudi nov hladilnik (istega kot extreme verzija) in so veliko tišje kot predhodnice. Pa še link.

*ziga* ::

Eh...jaz ga imam skso na 3,4 pa cis normalno dela kar daj ga 3,4 nebo problemov pa ce imas se ostale zadeve dobre pa ti ne uide 3,8:D ah drgac je pa ladetek 45k...kar je ze cisto na robu mojga zepa:D js hocm OC-vsko grafo, ker bi rad kaksen WR postavil:D

jest10 ::

No če si že pri 45jurjih, pa dodaj še 2 jurja in vzemi 1950PRO pri Funtechu(195,50 evrov)

KandazaR ::

Sam on rabi agp grafo. Leadtek kupi pri avteri. Ponavadi ti tam dajo še 8% popusta na gotovino (po mojih izkušnjah).

RibaFish ::

ubistvu je 170€...to je pa mal mn k 45k a ni? za AGP govorim. kupu prvo asus 7600gs, pa so mi jo u četrtk u big bang giga( uno nasprot koloseja u lj) prjazno zamenal za leadtek 7600GT

PS: men linije nihajo da mi je čudn da se mi že zdej ne sesuva. tko da bom počaku na napajalc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

*ziga* ::

Ko je pa ot mozn da ti za bolso zamenajo...in v cem je bil razlog?

RibaFish ::

ja lepo sm jih poklicu pa prosu če bi se dal da jo zamenam. razlog je biu a to da sm ugotovu da ma tale ddr1 rame, pa tut hitrost ni bla na vrhuncu. lepa beseda lepo mesto najde:D

PS: seveda sm doplaču razliko, da nav kdo mislu da mi jo kr zamenal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

dzinks63 ::

:)) Malo si poglejte razne teste in se potem odločite kaj boste kupili. link tukaj

bluefish ::

če dobro pogledaš ima Radeon še enkrat več RAM-a in višjo frekvenco GPU-ja.

*ziga* ::

Aja js sm pa mislu da os ti brez doplacila zamenal..

No a sem reku, da sex1950pro ne splaca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: *ziga* ()

RibaFish ::

haha. nebi meu nč proti. sam še zmer....oni niso primorani zamenat če ni zarad uveljavitve garancije.

*ziga* ::

Jaz nam tvegov....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019617 (12682) Janac
»

Matično z pci-e in z socket 478 ali novo agp grafično kartico???

Oddelek: Kaj kupiti
131457 (1317) novinec09
»

katera Grafična do 100€?

Oddelek: Kaj kupiti
252617 (1547) Daliborg
»

Grafična Kartica za 8x AGP

Oddelek: Kaj kupiti
371938 (988) boset
»

katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
271902 (1209) Tilk

Več podobnih tem