» »

Izgubljene fotografije na digitalnem fotoaparatu

Izgubljene fotografije na digitalnem fotoaparatu

Rokomah ::

Po pomoti sem formatiral/izbrisal spominsko kartico na svojem fotoaparatu in s tem izgubil prej posnete fotografije.

Po izbrisu sem delal nove fotografije (cca.30 fotografij), ker nisem vedel, da obstaja možnost obnovitev izbris.
Nato sem poskušal obnoviti izgubljeno z Image Rescue 2, pa mi ni uspelo obnoviti izgubljenih fotografij. Najde mi samo tiste, ki sem jih delal po izbrisu, tiste prej pa ne !!!

Mi zna kdo pomagati, da obnovim izbrisane fotografije???

Hvala

trek@s ::

Poskusi še z drugimi programi, npr. EasyRecovery, GetDataBack,... Pa upam da imaš čitalca kartic.

Dark Angel ::

Kako si zbrisal slike? Si dal format kartice (navaden ali low level?) ali pa si samo dal funkcijo Izbriši vse?

Če si dal samo Izbriši vse je to najboljša možnost. Lahko samo upaš da ti niso nove slike prepisale stare. Tiste slike, ki so prepisane so izgubljene (vsaj zate brez zelo zapletenih in zelo dragih postopkov).

Če si izbral pa "low level" format so pa prejšnje slike izgubljene. Pri "navadnem hitrem" formatiranju je pa še vedno možno dobiti neprepisane slike nazaj (odvisno od programa za restavriranje).

Sam uporabljam Active Undelete (plačljivi program), s katerim je možno zgoraj opisano. Lahko si pa prebereš "sticky" temo Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov, kjer imaš opisano točno to kar ti sprašuješ.

trek@s ::

Tiste slike, ki so prepisane so izgubljene (vsaj zate brez zelo zapletenih in zelo dragih postopkov).


Si prepričan da se jih sploh da rešit?

mat3 ::

Slike, katere si prepisal z novimi so izgubljene v digitalnih nebesih. Vendar lahko (če po tistih 30 slikah nisi nič več pisal) dobiš še vsaj nekaj slik nazaj (če si normalno izbrisal oz. formatiral). Najboljši program (po mojih izkušnjah) je PC Inspector Smart Recovery. Meni je do sedaj dobil zmeraj največ nazaj. In še zastonj je.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Dark Angel ::

Si prepričan da se jih sploh da rešit?


Sem prepričan. Zakaj misliš da imajo vladne organizacije navodila da prepisljive pomnilne medije ob izbrisu občutljivih podatkov prepišejo cca. 10 in večkrat? :\

nodrim ::

dej Temni Angel, to ni argumentiran odgovor .. zato ker so paranoični :P

Dark Angel ::

@nodrim

Mal se poglobi v fiziko in zgradbo diskov. Magnetni diski ohranijo informacijo o prejšnji postavitvi (pred prepisom). Tako da se z primerno opremo lahko ugotovi, kaj je bilo zadnjih nekaj prepisov prej.

skuti ::

ce ti se nic ni pomagalo sporbaj file scavenger, mni je ze veliko stvari dobil nazaj:D
--------------------------- CoD 2 MP Rules

zvitorepec ::

Jaz sem rešil že več kartic od kolegov s programom Photorescue advanced.
Stvar dela odlično in ima več vrst skeniranja za izgubljenimi datotekami
Seveda priporočam uporabo čitalca

Vso srečo
HOWGH!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356580 (6037) T_F_7
»

Reševanje podatkov s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
92744 (2599) nokia6310
»

Prodan Disk - kako unicit podatke da ne bodo vidni

Oddelek: Pomoč in nasveti
363754 (2572) poweroff
»

prepis datoteke - undo - NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91342 (1144) amigo_no1
»

kako priklicat nekaj kar je ze bilo izpraznjeno iz kosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
272584 (2282) branko_bm

Več podobnih tem