» »

Zasedenost diska

Zasedenost diska

waineck ::

Imam en problem za katerega sem že slišal vendar nevem če na tem forumu ali na kakem drugem. Na C particiji diska katerega imam velikega 20GB
mi kaže 9GB zasedenosti tako bv vendar nevem zakaj. A bi lahko bil kriv kak virus ali kaj podobnega da prikaže tako zasedenost? če pogledam mape skup imajo zasedenost okrog 10GB, pri prostosti diska pa mi kaže da imam prostega samo 500MB. Kje pa je potem tistih 9,5GB?

Ali-baba ::

Si probal disk cleanup? Zmeri se najde par gigabajtov, ko počistiš saj pri meni. Drgače pa, če imaš OS gor na c-ju mislim, da dobr giga porabijo winsi za delovanje.

Lp
To live is to die

waineck ::

Ja disk cleanup sem probal že ampak ni nič drugače. Saj pred enim tednom sem imel še prikazano da imam tisih 9GB prazno sedaj pa piše da samo 500MB. Mape pa skup zasedajo 9,7GB tak da 10GB mi manjka oz. je bogve kako zasedeno zasedeno.

Husqvarna ::

Si mogoče kej downloadal na "c"? Maš mogoče kake nodokončane downloade kje?

gzibret ::

Da si nisi slučajno naštimal 10 GB velik swap fajl. Preveri.... my computer -> settings -> advanced -> performance.....
Vse je za neki dobr!

Opkow ::

V explorerju pojdi na Tools > Folder options > View >
in pod hidden files and folders oznaci Show hidden files and folders in hkrati se odkljukaj Hide protected operating system files.

In sedaj se enkrat preveri velikost vsebine, ce je kej drugace. :)

waineck ::

Ko sem sedaj dal naj mi prikaže protected operating system files je velikost map 16,5 GB od 20gb. Iz neznanega razloga mi sedaj kaže tudi da imam 1,25gb prostora. K tistim 16,5gb moram še prišteti 780MB virtual memory ki ga rabi rač. tako da je vse skup 18,5gb vendar še vedno manjka 1,5 gb .Glede nedokončanih downloadow pa nimam nič ker na c sploh nič ne dl-am.

amigo_no1 ::

Koliko je zasedenega diska v mapi "C:\System Volume Information" ?
Pretvornik med kilo , mega in giga je 1024 in ne 1000!

Opkow ::

waineck
Zazeni command prompt

Start > Run > cmd in potem pojdi na C:\>
ter vpisi dir /s

Na koncu ti bo izpisalo vrednosti v bajtih...

Je kaj bolje?

waineck ::

OK nekaj sem rešil tako da sem dal naj mi prikaže tudi sistemske mape in tam je bilo še par GB od programa active undelete ki sem ga imel nekaj časa instaliranega. Potem sem ga znova instaliral in dal naj mi zbriše te datoteke sam, ker nisem hotel brisat ročno da nebi slučajno pobrisal kaj pomembnega povezanega z winsi. Sedaj imam prostora 5,66 GB tako da je boljše ,samo če pa označiš vse mape in daš naj ti prikaže velikost še vedno ne ujema z tem koliko bi v resnici moglo biti prosto. Glede syste volume information piše da je mapa prazna.
Se pravi 11,3 GB (12.174.850.349 bytes)+768MB virtual memory ( sedaj nevem če je to že všteto v prikazano ali se obravnava še kot dodatna zasedenost diska, tukaj jo štejem še kot dodatno) = 12.942 GB + prostega (5,66GB v moj rač.) oz. 6.086Gb če zaženem dir /s in potem pride ven vsota 19,028GB disk pa je velik 20.974.428.160 bytes oz. skoraj 21GB tak da tistih 2GB še vedno ni od nikoder najti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako varno razširiti particijo na disku ?

Oddelek: Programska oprema
182582 (2200) bluefish
»

Prostor na disku!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101334 (1168) Alexius Heristalski
»

Disk je preveč zaseden

Oddelek: Pomoč in nasveti
91267 (1160) OnTheMic
»

XP sistem si kar sam jemlje svoj prostor na C disku ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61185 (1086) boštjan
»

boot.ini ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
201346 (1143) bastadu

Več podobnih tem