» »

Kateri disk izbrati?

Kateri disk izbrati?

boris22 ::

Imam ploščo asus a8v. Na plošči imam povezana 2 trda diska ata preko primary in secondary ide vhoda. Na plošči so mi ostali še prazni vhodi sata1, sata2, primary raid, sata1 raid in sata 2 raid.Glede na to da mi je zmanjkalo prostora na obeh diskih sem se odločil kupiti nov disk kapacitete 320gb. Kaj naj kupim ata 133,sata ali sata 2disk? Najraje bi kupil sata 2 disk in ga dal v sata 1 vhod na plošči. Kaj lahko imaš hkrati ata in sata diske? Kaj se da sata 2 disk priklopit na sata 1 konektor ali je za sata 2 diske drugačen konektor? Kakšna razlika je če bi sata disk priklopu v vhod sata1 ali pa sata 1 raid vhod?

KandazaR ::

Lako imaš sata in ata diske. Kupi sata2 disk (nove plate imajo samo 1x ata priklop). Konektor za sata1 je enak sata2 konektorju.

Poldy ::

Ravno to me je zanimalo - na matično, ki podpira SATA, lahko priklopiš SATA2 disk?

muzičar ::

Definitivno. V računačništvu večinoma velja pravilo - če je način povezave enak gre višji nivo na nižjega s tem da se optimizira na nižjega. Jaz imam Asus P4C800 in imam WD 250GB Sata-II, ki dela v Sata-I načinu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299762 (4075) SuperVeloce
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261877 (1116) cpu
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262699 (2371) muzičar
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261920 (1516) OChack
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192071 (1586) boštjan

Več podobnih tem