» »

prenosnik brez OP

prenosnik brez OP

fifi2 ::

živjo. imam en problem. dobil sem en nov prenosnik, ki pa nima še nobenih windowsov gor. prenosnik je prestigio. hotel sem dati xp proffessional in sploh noče zagnati cdja. v biosu sem naštimal da je povsod zagon iz cd-roma. pa ni nič pomagalo. probal sem pa tudi dati gor windows Me. začel sem z zagonskim cdjem, potem pa nadaljeval z namestitvenim. samo se pri namestitvi pojavi samo črn ekran. kako bi najlažje namestil xpje. sem vse teme že prebral in nisem našel rešitve. prosim za pomoč.

fifi2 ::

probal sem tudi s 6 zagonskimi t.i. boot disketami, vendar se je pri št. 3 vstavilo. in sem resnično brez idej. če lahko kdo pomaga, bi bil vesel.

Puscavnik ::

ja ce ni kriv slab CD ali cdrom, potem zna bit kej z diskom, ali ga bios normalno prepozna?
pa saj ce je nov ne zgublaj zivcev pa ga nesi nazaj, pa naj ti dajo druzga!

Amdforce ::

to je zato ker xp nima vgrajene podpore za sata disk.probi naložit xp-je z integriranim sp2.

Puscavnik ::

mas loh tut win xp sp2, pa bos vseeno moral tm na zacetku instalacije pritisnit F6 in preko diskete instalirati dodatne drivirje za sata diske!
odvisno od pac ene maticne SP2 podpera, spet druge ne!

fifi2 ::

bios normalno dela. imam pa windows proffessioanl sevice pack 1. kaj pa če bi probal dati najprej windows melenium, poa potem čez te windowse.

zee ::

potrebuješ Windows XP Professional SP2, v katerega boš moral "dodati" še gonilnik za chipset, ki ga SP2 še ne pozna. Priporočam uporabo programa nLite (prvi ali drugi zadetek na Googlu).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Preveri, ce imas v BIOSu vklopljen "Use Native SATA disks" ali nekaj podobnega. To moras Izklopit!

LP

fifi2 ::

piše disabled. še vedno noče zagnat windowsev. izpiše mi da se program ne more zagnati v DOS mode.

fifi2 ::

že namestil xpje. hvala vsem za pomoč

fifi2 ::

spet en problem. imam windowse Sp2 in mi jih boota s cdja, samo mi med instalacijo javi napake, da nekaterih datotek ne more prekopirati. to mi javi samo na enem računalniku. na svojem se mi je normalno vse naložilo. a se komu sanja kaj bi bilo narobe?hvala

gfighter ::

Slab medij, slab CD-rom, slab kabel, slab disk, slab ram so vsi lahko razlog za to... Jaz najprej zamenjam CD, nato poskusim odvit mašino (ram), nato zamenjam CD-rom in kabel itd...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

fifi2 ::

prenosnik je čisto nov. kako je lahko kaj zanič. ne verjamem da bi bilo to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277625 (6356) Gwanaroth
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474836 (3418) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416009 (4872) fredyjetle
»

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

Oddelek: Operacijski sistemi
152011 (1706) dejan707
»

Instalacija WinXP na laptopa - ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
121796 (1458) lonz

Več podobnih tem