» »

šumniki se ne prikazujejo.

šumniki se ne prikazujejo.

schwarzvald ::

Kot internetni brskalnik uporabljam Mozilla 2.0. Zakaj mi na določenih staneh prikazujejo namesto šumnikov vprašaji. Mislim, da mi nekaj manjka. Kako to odpravim.
To je zelo neprijetna nadloga.

Lepo prosim, kako zadevo uredim?

LP Alex

Bakunin ::

a nam lahko zaupas "dolocene" strani ?

a je isto, ce pod "view | character encoding" spreminjas nastavitve ?
Kaj pravi html koda v katerem "jeziku" je spisana?

amigo_no1 ::

Standard za šumnike (Central Europe) je ISO 8859-2 , nekatere stran pa so žal v MS Win 1250 :\ .

Poglej kako imaš nastavljeno v
Orodja / Možnosti/Vsebina -> Pisave in barve -> Napredno -> "Pisave za" in "Nabor znakov" (Srednjeevropsko) . Tukaj imaš tud ukaz "Dovoli stranem, da uporabljajo lasten pisave namesto mojih".

Zgodovina sprememb…

schwarzvald ::

Evo eno od teh.
Ne vem zakaj mi to dela.

http://www.e-fotografija.com/artman/pub...

LP Alex

amigo_no1 ::

V Operi v9 , ko je Encoding / Autoselection ne prikaže šumnikov.
Če pa spremenim na MS Win 1250, potem šumniki so.


V Firefoxu:
meni Pogled/Kodiranje znakov/Več naborov/Zahodnoevropsko/Srednjeevropsko (Windows 1250)


kaj pravi W3c validator:
http://tinyurl.com/2vxll5

Zgodovina sprememb…

Izi ::

schwarzvald, pri tebi ni nič narobe. Krivi so površni (beri zanič) izdelovalci web strani.

Stran, ki si jo dal za primer "http://www.e-fotografija.com/artman/pub... uporablja zastareli kodni način windows-1250, kar pa samo po sebi ne bi bilo narobe, če ne bi izdelovalec "pozabil" vpisati v začetek HTML kode META podatke za kodni način, da bi brskalnik vedel kateri kodni način mora uporabiti.

Vsaka internet stran MORA imeti na začetku vrstico, ki določi, kateri kodni način stran upoorablja. Drugače nastane zmazek, ki ga vidiš na dotični strani.

Torej v HTML kodi dotične strani manjka vrstica "meta charset=windows-1250" in stran bi delovala povsod pravilno z šumniki.
Gre torej samo za šlamparijo izdelovalca strani, kar kaže na malomarnost tega podjetja, ki si ne zasluži našega obiska.

Kot pa je že bilo omenjeno se je za izdelavo naših slovenskih web strani najbolje držati ISO standarda in uporabiti kodni način iso-8859-2, ki je predpisan za Centralno evropo.

schwarzvald ::

Izi, hvala lepa za izčrpen odgovor. Tega nisem vedel. Preveril sem vse nastavitve, kot je bilo rečeno in vse štima.

Ko pa smo že pri Firefoxu: Kot privzeto stran imam v Firefoxu in v Int. možnosti nastavljeno google. Ko računalnik prižgem in štartam internet, mi privzete strani ne prikaže, temveč mi javi, da strani ne najde. Ko kliknem hiško (privzeta stran), pa deluje. Če pa je računalnik prižgan in se disconectam in nazaj conectam, mi pa privzeto stran prikaže.
Samo še to.

LP Alex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252843 (2347) jerneju
»

Canon proti vzporednim uvoznikom

Oddelek: Novice / Ostale najave
446027 (4324) Utk
»

Kateri SLR fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
193091 (2650) steev
»

KATEREGA? Canon S2 IS - Panasonic FZ5 - Sony H1

Oddelek: Kaj kupiti
51252 (1114) calvo
»

kateri digitalec do 60k

Oddelek: Kaj kupiti
81287 (1103) Yohan del Sud

Več podobnih tem