» »

Wifi detektor

Wifi detektor

MChip ::

Zanima me če si je kdo kaj poskušal sestaviti detektor wifi?...
Ok vem da je to bolj zapleteno naredit ina da po vsej verjetnosti je tukaj vpletena smd tehnologija... Ampak me zanima!

Na internetu sem zasledil da se to da prav kupiti. Je velikosti malo večjega obeska in ima ponavadi 3 do 4 led diode. Mislim da wifi deluej na frekvenčnem pasu tam okoli 2. 4 ghz če se ne motim.

Če ima kdo kakšne načrte ali pa mogoče vsaj informacije o tem ga (vas) prosim če mi lahko pomagate.

Lep pozdrav pero!
Laško je zakon
  • polepsal: Azrael ()

ql000 ::

Na netu dobiš mali miljon designov. Ena ta bolj hit zadev je prstan, ki ima gor par ledic. Mislim, da se ga da kupit. Malo pogooglaj, boš že našel.

MChip ::

Super!

Hvala ti za odgovor! :))
Laško je zakon

_sem_ ::

Mam malce večji USB "ključ" adapter + detektor od Linksys (ima baterijo in dela kot detektor ne da bi bil vključen v comp, rezultat iskanja vidiš na LCD displejčku).
Moči signala žal ne meri v real time (kot npr Network stumbler) - pritisneš na gumb, skenira enih deset sekund, pol pa lahko listaš ujete mreže. Tuid vgrajena kartica v prenosniku lovi signal malo bolje kot tale. Zato ni tako blazno fajn za boj s šibkimi signali.

MChip ::

No tole je pa že zelo zanimivo! 0:)

Si bom to malo pogledal po tgovinah!

HVALA!:))
Laško je zakon

mile ::

problem je, ker tale od linksys-a pride 100€

TrendNET TEW-429UB naj bi bil tam okol 50-60€


povej če ga kje najdeš

_sem_ ::

Pa tale od Linksys res ne lovi signala prav bleščeče. A ve kdo za link do kakšnega lepo opisanega moda za priključitev zunanje antene na USB Wifi adapter (ne pričakujem da bo ravno za tega)?

MChip ::

Amm da bi predelal USB wifi pa naj priklopil anteno ...za to še nisem slišal, bi pa pomoje lahko bil kar dober projekt!!!

Imam pa nekaj kar ti bo pa zelo všeč! Tvoj USB je v bistvu lahko zunanja antena z USMERJENIM dometom do kakšne 2 - 3 km!!! Heheh!!! Ja vem ja! Prav tole sestavljam sedaj doma! Mislim pa da bo to projekt ki bo zelo zelo koristen vsaj če bi rad imel povezavo ali pa internet od "prijatelja" ki ti to seveda dovoli!

Tukaj so načrti in pa slike kako to sestaviti! Verjemi mi! ZEELLLOOO na izi ga je predelati! 8-)

Evo link: wifi USB

Aja pa še nekaj! Vem da se takšne stvari tukaj na tem forumu nebi smele omenjevati in tako dalje, ampak da poudarim, to ej zadeva ki je prepovedana in pri nas ni dovoljena (vsaj za slo. vem). Je pa zadeva zelo koristna če si doma nekje kjer naprimer nekateri internetni ponudniki niso mogoči ampak jih pa imajo vaši sosedje, s katerimi se lahko pogajate in pridete do nekakšnih lepih dogovorov kjer bi vam tudi oni dovolili imeti njihov internet!


Tako da! Ne zlorabljajte teh načrtov za stvari ko niso dovoljene ter prepovedane! AJA! Pa jst nism kriv ko bo prišla marica in potrkala na vaša vrata ter rekla ...pridite .....gremo klavir igrat! :))

Lep pozdrav!

MChip
Laško je zakon

_sem_ ::

Hvala za link.
Ne vem zakaj naj bi bilo to problematično, če se podobne stvari prodajajo v trgovini.
Linksys lepo lovi dve odklenjeni mreži, ampak jst bi rad do službene, ki jo prenosnik nagnjen čez okno pogojno lovi, USB Lynksis pa ne.
Tele kitajske posode mi estetsko nekako ne ležijo, kakšna diskretna Yagi ali ploščata antena bi mi bila bolj sprejemljiva. Mogoče bo pa šlo s kakšno po meri ukrivljeno mrežo, bom poskusil.

Spajky ::

Zakaj pa sploh predelovat Usb ključek ? ... obstajajo tudi drugi načini :D :D :D .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MChip ::

Spajky!

TI SI CAR!! :D

Hehe tole si bom pa res prebral zelo podrobno!
Laško je zakon

Spajky ::

... evo tle mate še drugi del onega prej linkanega mojega članka o "konzervnih ipd. wifi antenah" :D Ultimate wifi antenna TinCan Enhancers - part-2 ... , ki sem ga postavil/spisal pred kratkim :) ... :\ lahko, da bo komu spet kaj koristilo ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Fave ::

Spayky res odlično delo!

Keep on going!:D
My mind's a hyper tool that fixes everything.

MChip ::

Spayky sam tole bom naredil! ---> :D
Laško je zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna kartica za brezžično omrežje

Oddelek: Kaj kupiti
103243 (3026) blackbfm
»

Problem z USB modemom

Oddelek: Omrežja in internet
121529 (1302) blackbfm
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433482 (2247) trnvpeti
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252825 (2099) pujsek_

Več podobnih tem