» »

priporocam izogibanje nakupu prenosnika acer

priporocam izogibanje nakupu prenosnika acer

gral ::

Pred kratkim sem kupil prenosnik znamke acer (pac ugodna cena). Ker ze imam original windows xp (box), sem se odlocil za takega, ki ima prednalozen linux. Ko sem zelel nalozit moje winse, zadeva ni delala. poizkusil sem se 20x z razlicnimi cd-ji in na koncu poslal zadevo na servis. Od tam pa dobim sporocilo, da je za ta prenosnik potrebna posebna njihova verzija winsov, ergo ne dopusca svobodnega nalaganja operacijskega sistema. Ni dovolj original ampak celo njihov original!!!! :\

hvala lepa acer, tukaj se najina pot konca. kdor pa bo to prebral in ga vseeno kupil je pa teslo in si edino to tudi zasluzi.

To je priblizno tako, kot da kupis TV, gledas pa programe, ki ti jih v trgovini prednastavijo.

Ce ma kdo podobne izkusnje, prosim...

#000000 ::

Men je pa ratal od prve, pa sem mel isto nek linux prednaložen.

Apple ::

Lastim si Acerjev prenosnik že 6 let - ta še vedno deluje BP, zdaj ga uporablja žena.

Eno leto nazaj sem si kupil novega Acerja in vse dela BP.

Bratu sem kupil za darilo Acerja cca pol leta nazaj in vse dela BP.

Fotr ima služben Acer, vse dela BP.

knock, knock...

Pred prvim Acerjem sem imel Compaqa, ki mu je baterija crknila po enem tednu, potem je pa še sam crknil. Smola, pač - enako je s tvojim Acerjem.
LP, Apple

Apple ::

Aja, pa na vseh teh treh novejši Acerjih je bil linux prednaložen...
LP, Apple

kekz ::

Imam Acerja, prav odlično mi služi že kar nekaj časa.
Zdaj so mi v podjetju dali možnost menjave za novega in gledam le Acerje.
Prej sem imel HP-ja, živ poden, še prej pa TroNotem ki je bil še kar. Malo preveč je pihal in se grel, ker je imel desktop procesor.

Na Acerjevih sicer vržem prednaloženi linux dol in naložim svojega.

Cingular ::

tvoj problem je ta kot pri vseh novejših prenosnikih. in sicer so v prenosnikih sata diski, za katere rabiš gonilnike pred nalaganjem windowsev drugače diska windowsev setup ne vidi. narediti moraš windows boot cd z naloženimi gonilniki na CD-ju. to je isti problem pri HP, Fujitsu, Acer,.... Tako da ne krivi Acerja za svoje in serviserjevo neznanje.

robert512 ::

o jebote sem se nasmejal do solz v tem postu ... no serviser ki ti je to izjavil bi mogu it tkoj na cesto in se nikoli vec v zivljenju srecat s racunalniki, oz. s kakrsnokoli napravo, ki jo je potrebno vtaknit v strom !

Sicer pa ti je Cingular zelo lepo objasnil problem ....

SepoX ::

Kaj se zdej spravljate na serviserja. Pač se mu ni dalo razlagat stranki, da bo moral zapečt cd skupaj z tistimi driverji. Lahko bi bil sicer tako prijazen in dal kak instalacijski cd, pač brez serijske in bi stranka svojo vnesla.

Če je koga tukaj za krivit je to stranka in prodajalec, ki se nista pomenila o vsem, saj če bi bil v redu prodajalec bi omenil, da bo treba cd posebej pripravt. Ampak najbrž stranka ni povedala, da ima doma xp-je original. Če pa je, potem pa prodajalca skur_at:D

Cingular ::

ja ampak on se jezi na Acer:\ ki tukaj ni nič kriv, ker je on kupil model z linuxi. bi pa kupil model z winsi.:D

Monster ::

js nimam probelomov z acerjem pa mam gore linux && windows ...
Ka zaboga...

zee ::

pa že ki si delaš lasten cd za zagon, lahko gor zapečeš še ostale gonilnike, pa popravke.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bela01 ::

Da še sama pristavim piskerček. Imam 6 let star HP-jev prenosnik in na njem tudi nočejo delovat XP-ji, če pred tem ne naložiš drajverjev. :D Sem pa dobila poleg tudi njihov recovery cd poleg za xp-je. Sicer pa, če na hp jevi strani lepo piše kako moreš kaj inštalirat, potem verjetno tudi na acerjevi. Verjamem pa, da boš imel enak "problem" tudi pri ostalih prenosnikih.

Zheegec ::

To je problem vseh novejših prenosnikov (SATA disk, Windows XP so pač tako dobri da iščejo driverje na A:... Vista bo to menda popravila (ogromno driverjev integriranih v inštalacijo), večina jih ima v BIOS opcijo AHCI (moraš dati na disabled), HP ima "SATA native mode" (treba dati na off),...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Ja Vista več ne zahteva A: tako lahko naložiš tudi iz USB klučka...
edit: Slovnica

Husqvarna ::

Če ne znaš, to še ne pomeni, da ne dela.

TRIROG ::

mislim da XP SP2 integrated že zaznajo SATA

zee ::

nekatere diske oz. chipsete zaznajo, novejših pa ne. ravno prejšnji teden sem si zvaril cd z gonilniki in popravki za laptopa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410584 (4572) amigo_no1
»

Formatiranje viste problem

Oddelek: Operacijski sistemi
143078 (2427) Gutjerez
»

acer in komentar big bang-a?!?

Oddelek: Kaj kupiti
202930 (2380) Zheegec
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455661 (4082) gregor3000
»

Kako spremeniti linux particijo za namestitev windows xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
142929 (2736) slemo

Več podobnih tem