» »

Nepodprt CPU na maticno, kaj se zgodi?

Nepodprt CPU na maticno, kaj se zgodi?

kixs ::

Kaj bi se zgodilo, ce bi dal na maticno plato, ki podpira Socket-A procesorje do 1700+, gor kaj vec od tega (npr. 2500+) ?

Malo sem razmisljal... verjetno je problem v mnozilniku, ki ga ta plata podpira do max 11. Torej 133*11 = 1463 ... toliko je prava frekvenca 1700+. Vem pa, da ima vecina procesorjev zaklenjen mnozilnik v CPUju... torej bi lahko deloval tudi kak mocnejsi procesor!?

Vem, da se bili prvi Athloni narejeni v 18-mikronski tehnologiji, potem pa v 13. Verjetno to nima vpliva v tem primeru.

Ima kdo kaksne izkusnje iz prve roke?

LP

Baxxxter ::

imam enako vprašanje. imam v 2. sistemu athlona 1700+, na polici mi pa leži mislim da 2600+ pa ga ne upam dat gor, ker piše da plata podpira le do 1700+. torej kaj bi blo če bi ga vseeno vgradil?

dolenc ::

Poglej na stran svoje osnovne plošče, do kje podpira plata procesorje z najnovejšim biosom, pa nadgradi.

kixs ::

V navodilih prakticno nic ne pise... v zadnjem BIOS updejtu pa pise podpora za 1700+.

Kot pravim, razlika med novejsimi platami je ravno v mnozilniku, ki pa ga ta plata podpira do 11x. Voltaza ne bi smel bit problem. Kar pomeni, da procesorja ne bi smel skurit.

Baxxxter:
probaj, ce ti bo delovalo... morda se potem lahko zmeniva za tvojga 1700+ ;)

LP

kixs ::

Pravzaprav podpira mnozilnik do 13x.

Tole je pa tabela podprtih procesorjev -> link

Hmmm... zakaj ne bi sel vec? A je res problem v mnozilniku ali kje drugje?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Baxxxter ::

nevem kar tako se nebom igral, ker ta računalnik večina uporablja brat...:D

kixs ::

Sem malo bral po MSI forumu in je en tip dal noter 2400+ TB in mu normalno deluje :D

Aja...

Baxxxter: ce imas 2800+... obstajata 2 varijati. Ena za 133MHz FSB, druga pa za 166MHz FSB. Ce imas slednjo, potem ti bo deloval dejansko kot 2400+.

Kot sem opazil je problem samo v napetosti procesorja, ki se v novejsih verzijah niza. Stare plate pa ne podpirajo nizjih napetosti (vsaj ta ne). Vendar ob boljsem hlajenju, ne bi smel bit problem. Saj sem pred casom svojega mobilca iz 1.45V gonil na 1.85V :P

Tako za primerno ceno zamenjam za en boljsi procesor (trenutno je noter Duron 750MHz).

Baxxxter: skurit naceloma nimas kaj (naceloma!) ;)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

paljer ::

Pred časom sem želel zamenjati CPU enemu izmed računalnikov. MSI plata s chipsetom za pentium 4 Northwood A. Noter sem želel dati Northwooda B, ki ni podprt s strani moje plate. Razlika med A in B je bla v FSB ( 100->133 ), ki ga je plata zmogla brez težav. Sem poslal mejl na support od MSIja če lahko tko naredim, pa sem dobil odgovor, da stvar ne dela...se ne bo zbudila, no post. Zdaj za athlone pa ne vem.

Baxxxter ::

no hlajenje je dobro. mislim da je en titanov hladilnik gor, idle je temp. okol 30° tak da se mi zdi kr dobro. no bom se pogovoril z bratom če boma tvegala sprobat :D in pol poročam...

Dr_M ::

men je delu tbred-b na eni stari epox plati z kt133a chipsetom bp. ceprov uradno ni biu podprt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Baxxxter ::

no sem probal... ampak na žalost brez uspeha. ekran se sploh ne vklopi. računalnik drugače sicer laufa v prazno - drugače pa ne da nič od sebe... škoda :D bomo pač prodali 2500+ ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261424 (1424) _mOuSe_
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301791 (1291) boštjan
»

Nov Procesor! AMPAK KATERI?

Oddelek: Kaj kupiti
271864 (1368) Dead_Eye
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442041 (1505) OwcA
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101597 (1489) BARBOM

Več podobnih tem