» »

kako naložiti windowse

kako naložiti windowse

Malek22 ::

lep pozdrav!
Imam enmajčken problem....
rad bi naložil win XP pa nikakok ne gre...

Imam osnovno plčoščo ASUS P4S533-MX, v glavnem boot za CD mi ne deluje...lepo imam nastavljeno v biosu prioriteto prvo CD drugo Floppy potem disk....poskuso sm ze vsa mozna zaporedja...v glavnem....disk zazene normalno CD roma in disketnika pa ne oz. nekaj poskusa potem pa kar preskoči.... torej z bootable CD romom(poskuso sm 5 razlicnih windows CDjev) in zagonsko disketo ne morem instalirat. Potem sm poskuso prestavit windowse na se en dodaten disk..kar pa seveda tudi ne gre ker manjkajo zagonske datoteke....al je to sploh mozn da bi tak postimo da bi kao bil disk kot CDrom??? to ne gre.. Dal sem disk v drug računalnik in instaliral pa lepo instalira, ko pa prestavim disk nazaj na to plato pa vrze pred zagonom blue screen, potem sm se probu da so se mi na drugem racunalniku nalozle samo datoteke za instalacijo windowsov pa sm dal takoj pri prvem restartu nazaj..pa je spet pokazal blue screen...

res ne vem vec kako istalirat..
pomoc prosim

LP
Jure

nicjasno ::

Nastavi ga, da ti samo s cd-roma zaganja (vse 3 opcije), in ko cd zalaufa (a ga sploh zavrti) in te vprasa ce zazene s cd-ja, stisnes pac enter.

Ce to ne dela preveri ali mas sploh cd-rom prav nastavljen, oz. da ti ga sploh zazna. Fajn je, ni pa nujno, da je cdrom nastavljen na svojem ide kanalu kot primary master.

Probaj in porocaj.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Malek22 ::

Je je prav nastavljen sej ga vrti sam ne vprasa ce hocem bootat iz njega.... sm probu tud drug CDrom ce bi slucajn ta bil zanic.....
sm probu opcije na svojem idju al zraven diska..pa nic

Tomcater ::

Ka pa če bi probu met samo CD-ROM vkloplen brez ostalega... Ti napiše da ne najde sistema?

#000000 ::

Probi MADboot disketo, dobiš ga tukaj v drugo mašino vtakni prazno disketo, in zaženi madboot.exe, ustvarlo ti bo zagonsko disketo s kero lahko narediš kr neki zadev, med drugim ti omogoča bootanje tudi z ne-boot win CD-ja. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

karafeka ::

Jaz moram v biosu poleg tega, da nastavim vrstni red zagona, tudi nastavit cdrom na AUTO (v standardnih nastavitvah). Tako, da mi potem pri zagonu (po štetju rama) poišče cdrom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292398 (1753) astrofizik
»

Butast bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
242022 (1630) rock_girl_
»

ne zazna cd-roma

Oddelek: Pomoč in nasveti
61191 (1146) kilergas
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452275 (1646) BlackHole
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112059 (1899) nando

Več podobnih tem