» »

Rami + DFI Ultra-d problemi (oksidacija?)

Rami + DFI Ultra-d problemi (oksidacija?)

The B ::

Živjo!

Danes sem zamenjal procesor, vse sestavim, prižgem in plata piska. V trenutku zašvicam. Pol sem se pa spomnil, da to ponavadi pomeni probleme z rami. Dam spodnji ram ven in računalnik se prižge. Dobro sem pregledal ram in je bilo na kontaktih malo zelenega (oksidacija?). To sem poradiral (z radirko), ampak ni pomagalo. Ram dela, spodnja dva slota (torej en oranžen in en rumen), pa ne. Se pravi, da oba rama delata v zgornjih dveh slotih, v spodnjih dveh pa noben. Ramov nisem dajal ven med montažo, bila sta pa v oranžnih slotih. Po podrobnem pregledu je v spodnjem oranžnem slotu, na dveh mestih, tudi zelena stvar.
Vprašanja:
Kaj narest? (Garancija je zadnja rešitev, ker pomeni bit brez računalnika veliko pre dolgo.)
Če je rešitev očistiti slot, kako?

Za vse predloge bom neskončno hvaležen!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Pyr0Beast ::

Kašen karton odlično deluje, drugače pa p1000 brusni papir ali večkratno vstavljanje palčk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

kontakti so pozlaceni in zato ne oksidirajo.
ce bos brusu kej, potem bos zajebu vso stvar in se tist, kar je do zdej delal, ne bo vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

The B ::

Kaj pa je to zeleno? Probu sem s kartonom pa še vedno ne dela. Zdej, al sem premalo očistil al pa ne bo delal nikoli več. Treba je povedat, da je računalnik delal preden sem ga ugasnil...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

a bi blo mozno, da se ti je pin stran odtrgu?

edit: aja, sam ce pravis, da drugje dela, potem to ni to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

The B ::

Neee. Ni pcb tisto zeleno. Tok pa že vem. Z rama dol sem poradiral in je šlo stran. Čist. Tok da se ne vidi več. Iz slota pa ne vem, ker se slabo vidi. Sigurno je šlo stran, ne vem pa če je šlo vse.

Še kšna ideja?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

The B ::

DELAAA!!! :))
Eno radirko sem mal obrezal da je šla v režo, pa ni pomagal. Pol sm pa še drgnil s kartonom, pa ni pomagal. Po tem sem resetiral bios (še enkrat) pa ni pomagal. Potem sem premaknil 4V jumper na default, pa ni pomagal. Potem sem še drgnil s kartonom, dajal ven in not rame, ... Na koncu sem vstavil oba rama (do sedaj sem poskušal samo z enim), in računalnik se je postavil. Zdej si ga pa ne upam ugasnit. ;(

B

Edit:napače..
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

kajzer ::

potem je res najverjetneje vzrok slab stik (kontakt)

JIM22 ::

Se zgodi vsake tolk na dfi platah v navezi z BH čipi, da kar naenkrat noče bootat. Se mi je zgodilo in tud frendu, da komp sploh ni delal(ni hoto zagnat). Malo prestaviš stvari in pustiš da pride k seb, resetiraš bios, pol pa postaviš stvari nazaj kak je blo, pa dela. Mal plato spiga, najbrž zaradi visokga Vdimm.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gfighter ::

Jap, DFIjka ima takšno navado da se ji občasno malo odpelje ko kaj menjaš. Se je dogajalo tudi meni...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472769 (1680) polde66
»

Kartonasti tulci

Oddelek: Loža
163654 (3075) Map
»

Problem z rami oz. matplato

Oddelek: Strojna oprema
12907 (812) >>><<<
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603552 (3112) gfighter
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865346 (3600) _Dejan_

Več podobnih tem