» »

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu

Ars Technica - HD-DVD predvajalniki so trenutno zelo redka vrsta, še posebej modeli za vgradnjo v osebne računalnike. Zaradi astronomskih cen si mnogi še nekaj časa ne nameravajo kupiti tovrstne naprave, tisti, ki pa so z njimi že opremljeni, pa so večinoma z malo hekanja usposobili enote, izvorno namenjene Xboxu 360. Navsezadnje je tako ali tako na voljo zgolj peščica filmov, kljub vsemu pa nobeno od naštetih dejstev ne omejuje obdelovalcev spletnih cvetličnih gredic, saj se je na omrežju BitTorrent že pojavil prvi HD-DVD film.Gre za znanstveno-fantastično umetniško delo, naslovljeno Serenity, ki je kljub svoji kvaliteti v kinu doseglo podobno klavrno usodo kot Equilibrium. Datoteka je na voljo v polni resoluciji v formatu MPEG-4 VC-1, predvajati se jo da v večini običajnih programov, ki podpirajo DVDje, velika pa je skoraj 20 GiB. Več o pionirskem dosežku lahko preberete na ArsTechnici.

93 komentarjev

«
1
2

mtosev ::

20GB kdo pa bo to downloadal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tr0n ::

Serenity je film zelo uspesne, a zal od Foxa skenclane serije Firefly.

Skoda, serija je bila ena izmed boljsih v kategoriji sci-fi.

Edit: 20 GB pa dandanes res ni veliko za downloadat. Vprasanje je bolj, ali imas doma potrebno opremo in TV, da si tole ogledas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

@LOL ::

Bom kar citiral onega deda ki je nekaj pisal o Clintu Eastwoodu:D
Serenity je filem za prave moške:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Jan987 ::

Tuki je pa ze kr fajn met optiko:D Meni bi film vleklo ob nekem normalnem downloadu na 1mega liniji ene 3-4 dni:D

Vlady ::

720p filmi so bli že dolg cajta uzun, in ni razlike, če gledaš na rač. monitorju med 1080 in 720. :\ Pa še kr en film...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

mtosev ::

Jaz mam 8M linijo pa se mi zdi prekleto VELIKO.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

edge540 ::

Kdo pa pravi da vedno downloada z polno hitrostjo? Zaugam dol nekaj čez 8 giga pa traja že en teden:\ Z 3 mega linijo:\

st00rm ::

20GB - to je 1 in 1/3 dvoslojnega HD-DVD
pomoje da so ga napolnil kr do konca (30GB)
God must love stupid people because he made so many of them.

Hardstyle ::

Pred dvema letoma ste lahko sanjali o 10mbiti liniji, danes je to nekaj normalnega saj je vedno več spletnih portalov ki nam ponujajo multimedijske vsebine. In kaki bo problem čez leto ali dve na 20/20 liniji?

-_- ::

Kakšna naj bi bila ločljivost takega filma? Boljša kot 1080p?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -_- ()

Kenpachi ::

Eh, v študentu imam 100mbit, pa se mi ne da tega downloadat. Škoda placa na disku.

Loksorr ::

To ni kr en film to je ZELO DOBER FILM in ne govorit drugače!
Pa firefly je zelo dobra serija. Mogoče celo najbolša sci-fi serija. Vsaj po mojem mnenju.

Glede kvalitete pa je moje mnenje, da je to mal preseravanje. Je pa po drugi strani res, da pomavadi e gledam filmov z očali. :8)
Živi in pusti umreti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loksorr ()

Mavrik ::

pajkson: Ločljivost HD-DVD filmov bi naj bila 1080p.
The truth is rarely pure and never simple.

N-E-O ::

Kaj je ta serija Firefly kaj podobna seriji Invasion, ki je prav tako bla skenslana? :\
Follow the white rabbit.

krho ::

Ne, je pa kljub vsemu odlična serija. Jemlji zadevo kot ZF kavbojko. :D
VC-1, Kaj za vraga so vsi studii tko vohrni, hočemo kvaliteto, hočemo h264.:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tomaz27 ::

PA btw na internetu je ze vec HD DVD filmov, poleg Serenity se Batman begins, Chronicles of Riddick, the return of superman, miami vice,..

sverde21 ::

Ja novica je mal outdated spet. Sicr pa meni je 1080i BV dol vlečt, ker mi komp skor ne folga, rej počakam na 720p reencode, pa tist dol potegnem 0:)
<?php echo `w`; ?>

BuDi79 ::

Kitajci že vsaj kako leto skoraj vsak dan izdajo nekaj HD 1080p filmov... sicer niso z HD-DVDja ampak direktni rip s HDTVja... pa kaj. In to boljše filme teh ki jih najdemo na HD-DVD nosilcih, od Good Bad Ugly in Cleopatre prek Gremlinov, Top Guna, Gladiatorja Extendet do novejših kot so Capote. Dolžina 1080p filma ponavadi od 8 do 24 giga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Tr0n ::

Ne, Firefly ni podobna Invasion.

Firefly - PWNZ YOUR SOX!
Invasion - CRAP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

iElectric ::

Jaz si lastim orginal DVDje doma :) Ja, ena najboljših serij.

sss ::

@mtosev

Očitno kar nekaj folka.

Izi ::

Skoraj ne morem verjeti, da obstajajo ljudje, ki si niso ogledali vsaj zame najboljše ZF serije.
Če me spomin nevara je bilo narejenih 13 delov.
Priporočam najprej ogled teh 13 delov in šele nato ogled filma. Tako je bilo tudi posneto. Film razjasni nekatere reči, ki v prezgodaj končani seriji niso bile razkrite.

BoLhCa ::

Firefly je absolutno najboljša serija kar sm jih gledal. Res škoda, da je samo 13 delou, ker sploh ne morm povedat kako sm bil navdusen nad njo! za film seveda velja isto! no in ze ustavljam dvd s serijo...:D :D

Izi ::

Zmotil sem se. Bilo je 15 delov. Pilot je imel 2 dela in nato še 13 delov. Fox TV je serijo zasral do konca, ker so jo predvajali v popolnoma zmešanem vrstnem redu in je bilo teško slediti zgodbi. In dali so jo v najmanj zanimiv termin. Pilotno epizodo so predvajali kot 11. in 12., potem pa so obupali in treh epizod sploh niso predvajali.
Kljub temu je to postala kultna serija z verjetno največjim številom oboževalcev na svetu.
Na imdb ima oceno 9.5/10, kar je verjetno kar rekord glede na število glasov.

sss ::

btw Band of Brothers ima skoraj 30k glasov in oceno 9.6 medtem, ko ima Firefly malo manj kot 7k glasov ter oceno 9.5

klasicni ::

Tudi jaz morem rečt da je FireFly najboljša serija kar sem jih kadarkoli gledal! Tako da vsem toplo priporočam serijo in še film Serenity!

Človek res težko razume zakaj ne morejo nadaljevati snemanje ene take dobre serije...

Tr0n ::

Zato, ker so na Foxu nesposobnezi, ki so scanclali ze marsikatero odlicno serijo, cez, da je noben ne gleda v nedeljo ob 23. uri zvecer. :\

kixs ::

Ce v clanku primerja Serenity z Equlibriumom, potem je to zelo verjetno eno navadno sranje ;((

Brane2 ::

Serenity je vsaj zame dokaj dober SF film. definitivno zaželjen del osebne kolekcije, čeprav mogoče ne ravno nedvomno vredno HDTV/HD DVD medija.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Izi ::

Ce v clanku primerja Serenity z Equlibriumom, potem je to zelo verjetno eno navadno sranje

Razumevanje Slovenščine izgleda ni tvoja dobra plat :\
Piše, da sta Serenity in Equlibrium bila enako slabo gledana, čeprav imata oba odlične zgodbe. Obe zgodbe pa nimata nič skupnega in se močno razlikujeta.
Firefly (Serenity je ime vesoljske ladje s katero se prevažajo naokoli) je precej akcijska zadeva in v njej uživaš enako če je tvoj IQ tam okoli 40 ali pa 140.
Equlibrium pa ti da misliti in z IQ-jem okoli 40 ne moreš opaziti, da je to v resnici pravi biser.

Brane2, ali si gledal serijo Firefly? Ker če je nisi poten film Serenity ni nič posebnega. Skupaj z serijo pa je odličen film, ki lepo zaokroži serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kixs ::

izi:

sej ne recem, da ne more biti nekomu to ZELO dober film. Ko sem gledal Equilibrium, sem komaj cakal, kdaj bo konec... Meni pac ni bil vsec! Enostavno prevec podobnosti z nekaterimi drugimi kultimi filmi. Morda bi bil dober, ce bi prisel ven nekaj let prej.

Glede moje razumljivosti zgoraj napisanega pa se mi se vedno zdi, da dela neko primerjavo. Saj ne bos pisal o nekem drugem filmu, ce ni vsaj neke korelacije. Ce potegnem svojo, sta potem oba zanic. ;)

PS:
Sej te nisem hotel s svojo subjektivno oceno prizadet in se ti globoko opravicujem in klanjam tvoji superiornosti. :P

Brane2 ::

Vnesite tukajBrane2, ali si gledal serijo Firefly? Ker če je nisi poten film Serenity ni nič posebnega. Skupaj z serijo pa je odličen film, ki lepo zaokroži serijo.


Ne, serije nisem videl.
On the journey of life, I chose the psycho path.

panda ::

The HD DVD format supports a wide variety of resolutions, from low-resolution CIF and SDTV, all video resolutions supported by the DVD-Video standard, and up to HDTV formats such as 720p, 1080i and 1080p.
Vir HD DVD @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panda ()

MrStein ::

Kaj je zdaj MPEG-4 ali VC-1 ?

Ce se kdo ni vedel, v oni BackupHDDVD temi na forumu so zgleda skuzili (in opisali) kako se kljuci s plosc dobijo in so te kljuce celo obljavili, vsaj za 3 filme sem videl (me cudi da moderator ni imel pripomb).


A je kdo gledal kaki 1080i posnetek ? Na PC-ju ali TV ? Se interlace opazi ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jerneju ::

Res je bilo škoda časa, da sem pekel dvdje... ko je že spet nov standard na sceni...

sss ::

Niti ne.

- Predn bodo HD DVD zapisovalci ter prazni mediji na voljo za razumljivo vsoto denarja bo minilo še kako leto ali dve

- Čeprav so internetne linije vedno hitrejše je pretakanje 20 GB velkih datotek še vedno dolgotrajno

- Full HD TVjev, ki bi v polni meri izkoristile vso to video kvaliteto je v naših domovih samo za vzorec. Mene osebno ne bo nihče prepričal, da se mi splača piratiziranje 20GB velkih filmov, ki jih nato več ali manj gledam samo na 19" monitorju

Matek ::

Ja novica je mal outdated spet.
Objavili smo jo isti dan kot slashdot. In glede na to, da vecinoma sami nimamo lastnih virov, tako da moramo crpati iz tujih strani, je to vec ali manj najbolj zgodaj, kar se da.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

beta1 ::

Najprej se morem nehat smejat, ok, mislim da sem se zaj le spravil k sebi. KHM, no..

Ne morem verjet, da vidim novico o HDTVju ,ki je na na imternetu na voljo že kr nekaj časa.

Replayam na poste:? zanima me samo, zakaj folk uporablja računalnik in brodband povezave? Odgovor: ZA:
- 1000 in eno vrsto messengerjev
-1000 in eno vrsto spywearov in virusov
-za branje novic o stvareh, ki se jih itak ne tičejo
-za gledanje "smešnih" posnetkov na netu v telefonski kvaliteti
-igranje kart

in celo malce bolj situirani CELO za downlodanje filmov v TC in Telesync kvaliteti.

Tole je profil, POVPREČNEGA slovenca, ki preživi vsaj nekaj časa pred PC.jem

tukaj so izzvzeti vsi bolj situirani uporabniki!!

In potem pride novica o HDTV.
"jojoj to je preveč, uuu kdo bo to vleko..kaj si nor.. 20GIGA UUU" in podobno.

Živimo v 21 stoletju. Komu se splača metat denar ven za zgoraj omenjene stvari, meče denar dobesedno ven. In ko pride novica o malce resnejših stvareh danšnjega časa pa : zgražanje.

Sam imam doma ta film že skoraj pol leta v .TS PAR2 fajlih. In ne samo tega, ogromno še bolj znanih naslovov( terminator 3, riddick, sahara, transporter 2 itd itd.) Nekateri so v Divix in se jih da spravit tudi na navadn DVD medij.

Torej, zresnite se in iskoristite tehologijo, ki vam je na voljo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Izi ::

Meni se tudi zdi, da je novica dokaj nova.
Full HD (1080p) filmi so v cvetličarnah že dobro leto ampak to so bili stream formati, ki jih oddajajo HD televizije in imajo končnico .TS
Rip iz HD-DVD ali Blu-ray pa do sedaj ni bil možen, ker so šele pred kratkim razbili zaščito.
V zadnji par dneh pa se je v cvetličarni pojavilo že vsaj 5 filmov, ki so čisti Ripi iz HD-DVD plošč in uporabljajo novi kodek VC-1, ki je sprejet kot novi standard za filme na teh ploščah. Končnica teh video datotek je .EVO

Za primerjavo:
Na DVD ploščah imamo dva direktorija in sicer skoraj prazni TS_AUDIO in polni TS_VIDEO, datoteke so v MPEG-2 formatu in imajo končnico .VOB, video je razbit na fajle velikosti 1 GB
Na HD-DVD ploščah pa imamo tudi dva direktorija in sicer skoraj prazni ADV_OBJ in polni HVDVD_TS, datoteke so v VC-1 formatu in imajo končnivo .EVO, video je tudi tukaj razbit na fajle, samo velikosti so okoli 10 GB. Povprečen HD-DVD film zasede med 20 in 25 GB.

Vse to lahko predvajate z PowerDVD playerjem, ki mora biti vsaj verzije 7. Za predvajati 1080p morate imeti dokaj zmogljiv računalnik, drugače se video zatika in seveda je najpomembneje da imate Full HD TV ali 24" LCD monitor, drugače tak video nima smisla.

jype ::

Tudi 15" LCD monitorji lahko imajo povsem ustrezno ločljivost (1920x1200).

Seveda je pa malo čudno gledat filme na takem malem ekranu, ampak to se da popravit z grafoskopom :)

J.McLane ::

A gledal ga boš pa na 1cm ali s povečevalno lupo?

A se je že kdo lotu ripat HDDVD na npr. 4,5GB DivX, pa bi recimo resolucijo imel 1024x***, tak rip bi bil veliko boljši kot DVD in bolj prijazen za DL.

Predlagam anketo - koliko od vas ima FULL HD TV (jst ne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Izi ::

Bistvo je, da je resolucija 1920 x 1080 nativna, ker čim na LCDju uporabiš resolucijo, ki ni točno taka kolikor je pik je slika precej meglena in vse skupaj izgubi smisel.
Resolucija je torej lahko večja od 1920x1080 in imaš nekaj črnine okoli, nikakor pa ne sme biti manjša.
Da bi imel na 15" monitorju resolucijo 1920 x 1080 pa ne vidim smisla. Ali boš potem uporabljal povečevalno steklo?
Za to resolucijo je primeren šele 24" monitor pa še tukaj je vse skupaj premajhno, da bi Full HD film prišel do izraza.
Najbolje je nekaj med 50" in 100", tam pa šele zares opazi razlika med 720p in 1080p.

Izi ::

J.McLane, kolikor vidim v cvetličarnah (jaz jih seveda ne upoorabljam :D ), se DivX in Xvid za 720p in 1080p ne obnese dobro in se sploh ne uporablja. Kitajci že kar nekaj časa izdajajo Full HD filme, ki jih kompresirajo in tlačijo na najmanjše možne velikosti, da kvaliteta ne trpi preveč.
Najboljši rezultati so doseženi z kodekom H.264, ki ima menda trenutno najboljše razmerje med velikostjo datoteke in kvaliteto. En film se skompresira na 4 do 6 GB, kvaliteta pa ni opazno slabša. Nekatre krajše filme se tako res da spraviti na en DVD, kljub resoluciji 1080p.
Je pa kodek H.264 procesorsko precej požrešen, da uspe nazaj razkodirati to neverjetno kompresijo, ki presega faktor 10.
Z Xvid ali DivX ne boš nikoli skompresiral 1080p filma na 4,3 GB, brez da bi kvaliteta tako padla, da gledanje ni več užitek.

simnov ::

hd ripov je pa že malo morje

PiPi FiLiPi ::

Hm, a kdo kej ve, je za predvajanje teh HD-DVDjev potrebn HDCP compatible LCD? Mam Samsunga 244T, priklopljenga preko DVI in če ne bo delal, ne bom glih vesel :)

J.McLane ::

Za ripe ni potreben HDCP, za originalne HDDVD pa je (dokler kdo ne skreka zaščite)

En film se skompresira na 4 do 6 GB, kvaliteta pa ni opazno slabša. Nekatre krajše filme se tako res da spraviti na en DVD, kljub resoluciji 1080p.


Bullshit, mogoče 30 min film. H.264 pa tud ni taka revolucija, da bi bil tolk superjornejši od XviD ali DivX. Fora je v tem da so pri tako velki resoluciji tud artefakti kodeka manjši.

HD ripi so pa večinoma TV serij in ti ripi so vse prej kot 720p (lahko bi jim reku 360p>:D )

Jux ::

Bullshit, mogoče 30 min film. H.264 pa tud ni taka revolucija, da bi bil tolk superjornejši od XviD ali DivX. Fora je v tem da so pri tako velki resoluciji tud artefakti kodeka manjši.

Zakaj bi bili pri večji resoluciji artefakti kodeka manjši veš samo ti in nihče drug (IMO se zaradi večje resolucije še prej opazijo). Po mojih izkušnjah je 720P film z x.264 kodiranjem velik 4.7gb (DVD-r velikost pač) in ni nobenih artefaktov + kristalno ostra slika. SD film (isti film, samo da je source DVD) s surround zvokom (ista kvaliteta kot pri x.264) zasede pa 1.4GB (kodiran z XVID).



HD ripi so pa večinoma TV serij in ti ripi so vse prej kot 720p (lahko bi jim reku 360p )

Spet odvisno od vira, tisto kar sem sam gledal je pač res 720p - je pa res da mi za nadaljevanko res ne sede dol vlečt 1GB. PS: neki je HDtv rip v divx (kjer downconvertajo na 640xNEKI), neki druzga je pa HDTV rip v HD obliki (x.264).

PS: po tem ko sem si pogledal prvi 720p film (Lord of War v x.264) hočem kupit televizor z tako resolucijo. Detajli so enostavno NEVERJETNI, res užitek gledat.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

mtosev ::

Kdaj pa pridejo 20GB mediji in pogoni?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

J.McLane ::

Zakaj bi bili pri večji resoluciji artefakti kodeka manjši veš samo ti in nihče drug (IMO se zaradi večje resolucije še prej opazijo). Po mojih izkušnjah je 720P film z x.264 kodiranjem velik 4.7gb (DVD-r velikost pač) in ni nobenih artefaktov + kristalno ostra slika. SD film (isti film, samo da je source DVD) s surround zvokom (ista kvaliteta kot pri x.264) zasede pa 1.4GB (kodiran z XVID).


Govora je bilo o 1080p filmu na 4,7GB, za moje pojme bi do podobnega rezultata prišel če bi resize-ov na 720p, treba je dobit optimalno resolucijo glede na bitrate. To z manjšimi artefakti sem mislil zgolj zaradi tega ker je veči bitrate in so pri taki resoluciji bistveno manj opazni, razen če maš 60" FULL HDTV. Sej jest si tud lohk na svojmu 17" katodniku naštimam resolucijo 1920x1440 samo ne bom videl razlike med 1080p in 720p. Isto je s fotografijo če jo razviješ na 10x14 ne boš videl razlike med 3.2 MPix in 5 MPix.

Dokler imam samo 32" LCD TV mi je vseeno če ni FULL HD ker ga ne mislem gledat na razdalji en meter.

Edit: En test primerjava kodekov, na hitro bi lohk reku da so H.264 kodeki 30% boljši od DivX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slepo ljubim DRM, ali o tem, kako je AACS LA junak postala

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
254686 (3310) darkolord
»

Štirje formati na enem ploščku

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
92613 (2330) Izi
»

Kopiranje HD DVD in Blu-Ray vsebine uspešno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
325586 (4183) Looooooka
»

HD-DVD pridobiva?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436075 (4307) Stepni Volk
»

HD-DVD zamuja

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
253931 (2987) MrStein

Več podobnih tem