» »

Tudi Asus z dual X1950 pro

Tudi Asus z dual X1950 pro

Asus EAX1950 Pro Dual

X-Bit Labs - Po tem, ko je sredi preteklega meseca Sapphire predstavil grafično kartico z dvema grafičnima jedroma Radeona X1950 PRO, je podobno grafično kartico najavil tudi Asus. Za razliko od Sapphirovega modela pa ne bo šlo za dve grafični jedri na enem tiskanem vezju, ampak za dve med seboj povezani tiskani vezji, podobno kot pri nVidiinem GeForce 7950 GX2, poleg tega Asusov model nima CrossFire priključka.

Več o tem si preberite na X-bit labs-u.

9 komentarjev

M4TECH ::

Nvidia wannabes :)

tonex23 ::

ah... sem že mislu da so directx 10 grafično predstavl:)
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Romčy ::

No ne bom nobenega kritiziral predčasno ampak lahko povem nekaj svojih izkušenj.V nekaj letih sta mi spustila dušo že 2 radeona 9600xt (serija 9600 je cela kritična) in en 9800pro. Od nVidie mi pa še vedno delajo vse in so že 2leti v sli-ju navite na maximum kar gredo.Večkrat tudi drugim popravljam compe in sem imel že dosti atijevih kart fuč. Mislim da se bo mogu ati bolj potrudit z kvaliteto, kar ne dvomim da bo, ker drugače bo teško konkuriral.Rajši malo počasnejšo karto kot pa da ti čez čas crkne.Ponavadi takoj za koncem garancije.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Primoz78 ::

Komentarji na novico so se spreobrnili v "Komu je kaj crknilo"...a se nebi raje drzali teme...:\ . Meni se zdi da ATI ups...AMD ponavlja za NVIDIO...mal z zamudo seveda...dve kartici skupaj se ze pri GX-u nista kaj prevec izkazali (moje mnenje)...tko da tudi tukaj ne bo kaj prevec presenetljivega...razen prekomernega pregrevanja, visoke porabe energije,...mogoce se slabo navijanje bo zraven...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kuglvinkl ::

točno tko, tole je samo show off. :)

jest rabim svinjsko hiter procesor, ki porabi malo energije in ne rabi turbine za svoje hlajenje. To je vse. Z Dual GPUji izpolnijo mogoče samo enega od dveh pogojev

Zgodovina sprememb…

madviper ::

Brisani vsi posti komu je kaj crknilo in komu kaj ni crknilo!
Hvala za razumevanje!

Lp, madviper

P.S.: Pritožbe v temo Pritožbe :D !
I'd like to do something crazy!

SavoKovac ::

Vsekakor bi lahko trdili, da bi znala grafična kartica z dvojnim gpu na svojem vezju marsikateremu nepripravljenemu kupcu povzročati preglavice.
Vendar nas tolažijo dejstva, da neuki prodajalci neukim kupcem najpogosteje ponujajo cenejše rešitve.
Podučeni prodajalci pa bi znali svetovati čakanje na RV6xx.

Dragi bralci, če se bi že kdo odločil za nakup tovrstne kartice, sta zanesljiv napajalnik in dobro zračeno ohišje nepogrešljiva.

Shegevara ::

galemir, vem da je offtopic: kar prodajalec priporoča se nanaša na željo kupca. Zdej važno neboš kakšnemu pr00 gamer bogatinu ponujal stare zakajene radeonke, ampak boš posegel po materialu na "zlati polici" kar bo tebi in njemu prineslo zadovoljstvo (tebi keš, njemu satisfakcijo)

ontopic: še vedno ne razumem točno, zakaj izdelujejo take vrste grafičnih, ker, če si gamer boš kupu dx10 grafično, če si pa navadni user pa pač res kakšno starejšo. to je pa nekaj vmes, pa sploh nemorš kakšnemu točno dat. Kaj zamujam?

tonex23 ::

MedoPu, se strinjam. Mislim, da bolje, da delajo na dx 10 grafičnih karticah. Malo smešno je res da kupiš high end dx9 kartico tik pred zdajci ki pridejo ven windows vista...
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi dvojedrni Fermi

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4815178 (13627) frudi
»

V sliki še GeForce GTX 470

Oddelek: Novice / Grafične kartice
74683 (3973) LordPero
»

Asus Geforce GTX 285... GX2?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
404720 (3419) Dr_M
»

Novice iz nVidie

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294138 (2601) Senitel
»

GPU na zadnji (zgornji) strani kartice

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
293080 (2150) BluPhenix

Več podobnih tem