» »

Danes Windows dela ne spljoh, ker sistem pokvaren

Danes Windows dela ne spljoh, ker sistem pokvaren

Mattithyahu ::

Sem postavil nov sistem, nainštaliral vse programčke, ki jih rabim, za vse programčke naredil vse nastavitve itd.. Skratka vse sem naštimal v piko.

Ker mi je (bil) novo postavljeni sistem blazno všeč (in ker sovražim ponovno to delat) sem želel z Norton Ghost 2003 ustvariti HD image (kot sem storil že nekajkrat pri prijateljih, ki sem jim pomagal naložit windowse).

Nisem pa pomislil, da bi imel lahko Norton Ghost 2003 težave s SATA diskom. Vsaj predvidevam, da je to težava, ker sem zamenjal disk IDE s SATA, ker je IDE crknil.

Zgodilo se je pa sledeče: lepo kot ponavadi sem dal Norton Ghost 2003 backup na DVD. Sistem se je ponovno zagnal in se bootal v PCDos od Norton Ghost 2003, kjer naj bi se začela operacija. Ampak Norton Ghost 2003 je začel nekaj štrikat in čakat in se operacija sploh ni začela, kaj šele končala. Ko sem se naveličal gledat prazen moder ekran sem pač reštartal mašino.

Problem zdaj je, da se vsakič znova boota Norton Ghost 2003 in štrika. Če pa pustim, da se kao štarta Windows pa se ustavi oz. se sploh ne začne in napiše, da se bo bootal iz first nonvirtual partition pol pa nič.

Sem probal vstavit inštalacijski CD od Windows XP in sem dal repair in nič ni bolje. Sem dal v MSDOS ukaz C:bootcfg /default in je napisal, da je zdaj default izbrano, pa še vedno ne morem v sistem.

Kakšna ideja? Men se res ne da še enkrat formatirat, ker bom čist pop*zdu.

Naj probam naredit nov boot.ini tak?

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Lahko še kaj drugega probam?

Aja še to. Kako v MSDOS zamenjam boot.ini iz sistema z mojim iz diskete? Kakšen je ukaz? In kako se iz C:\windows premaknem na C:\? Če dam CD C: me vedno vrže v C:\windows...

Beh. Sovražim računalnik.

opeter ::

Čas za zamenjavo sistema?
Ne ne bom začel... tudi sam sem zdaj že ves teden imel probleme z Macintoshem (še vedno imam, ampak na srečo samo z diskom). Podatek sem uspel rešiti.
No, si dal kakšen Scandisk? Je z diskom vse v redu? Si 100% prepričan? Slabi sektorji? Nič?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

Prej bi rekel da Ghost 2003 diska sploh ne vidi (razlog SATA)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot.ini in Windows XP SP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191461 (1210) kixs
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262077 (1431) ta_ki_tke
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61172 (1101) StratOS
»

izbira med dvema OS

Oddelek: Operacijski sistemi
101949 (1688) Roadkill
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132085 (1920) ToniT

Več podobnih tem