» »

resetiranje računalnika

resetiranje računalnika

5oktober ::

Lepo pozdravljeni

Imam eno težavico.... na novo sem si naložla XP, isto verzijo, kot do sedaj. Do sedaj so delale vse stvari brez problema, sedaj pa nastane problem pri gledanju filmov ki jih odprem z quick time, ali pa ko se hočem oddaljeno povezati, takrat se pa računalnik sam resetira... naložila sem vse gonilnike in kodeke... vse enakih verzij kot nazadnje ko sem nalagala windowse. takrat je delalo zdej ne. Poskusila sem z drugimi winsi, ampak ni spremembe....


lepo prosim za pomoč


hvala
lp, 5 oktober

z3ro ::

Tud jst sem imel enako težavo... ampak bil je virus... Formatiral sem trde diske in na novo naložil XPje in sedaj je vredu...

_spirit_ ::

Bom izkoristu kar to temo, da ne odpiram nove.

Z vsemi izkušnjami, ki jih imam, ne morem ugotoviti problema. Upam, da mi bo z vašo pomočjo uspelo rešiti problem.
Včeraj sem kupil popolnoma nov računalnik po komponentah:
Intel E6300, Asus P5B deluxe, Asus 7300GT, 2x512Gb Patriot Value, WD 250 SATA2, LC550W, NEC ND-7173A.

Vglavnem, če pri inštalaciji winodowsov so se začeli problemi in bluescreeni. Po 5ih poskusih, mi je uspelo nekako naložit windowse. Tam pa se je začel računalnik resetirat ali zmrzavat. Kaj sem naredil:
- memtest brez problemov, laufal 3 ure
- prime95, laufal celo noč, brez napak. Zjutraj sem se vsedu za računalnik, izklopil prime, malo klikal po winsih in karnaekrat reset
- zagnal diagnostic tool od WDja in šel skozi vse teste, brez napak, SMART kaže tudi vse OK
- nadgradil bios v matični, problem ostal
- driverji so vsi najnovejši, z originalnimi s cdja je bilo enako
- temperature so normalne, voltaže tudi
- izklopil auto-reset, od takrat so blue screeni, največkrat se konča z "psyhical memory...", ob priliki poslikam.
- računalnik je bil namenjen očetu za pisarniško delo, autocad in podobno. Zato so vse nastavitve v biosu na default. Izklopil sem tudi AUTO nastavitve po katerih matična štima FSB in ostalo, in nastavu ročno na optimalne frekvence rama in procesorja, problem je še vedno tu.

Računalnik se pa še kar naprej resetira. Zanimivo je, da ne po nekem točnem zaporedju, ampak naključno. Ni važno al kaj delam al ne, če je obremenjen ali ne. Nimam več idej, ima kdo še kakšno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

amigo_no1 ::

Prvo izklopi auto-restart ter poglej kaj piše v BSODju

_spirit_ ::

Sem napisal zgoraj da sem ga izklopil in dobil bluescreen. Ter tudi da bom ob naslednji priliki poslikal. Težava pa je bila nazadnje povezana z win32k.sys.

smejko18 ::

no, da ne bom za brezveze odpiral nove teme:
meni se tudi računalnik čisto poljubno resetira,ni važno ali gledam film, igram igrce oziroma če sploh nič ne delam. Tukaj sem naredu screen shot napake katero mi javi potem ko se resetira..upam, da ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smejko18 ()

smejko18 ::

sem po krajšem pregledovanju foruma opazil, da že obstaja tema s takšnim problemom, kot ga imam jaz, tko, da vam na moje vprašanje ni potrebno odgovarjati:))
kot sem videl za takšno težavo kot jo imam jaz ni druge rešitve kot zamenjava kompa:(

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava procesorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
251344 (1096) srdo
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452039 (1698) mojo31
»

Modri zaslon na win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131776 (1477) rsroki
»

Pc se občasno resetira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221403 (1068) boset
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442381 (1398) Maxtor

Več podobnih tem