» »

COM port

COM port

TOP ::

Pozdravljeni kupil sem plato ASUS P5B-E ki nima COM porta,jaz pa ga rabm za povezavo s resiverjem od satelitke.Plata ima COM vtič na plati.Zanima me če se da kje kupit.

amigo_no1 ::

darkolord ::

jeje997: zakaj bi kupoval USB->COM če je COM že na plati? Samo kabelček je treba dobit pravi

Zgodovina sprememb…

TOP ::

No to sem tud mislu,če bi dobu sam kabelček bi blo super.

Gwanaroth ::

Zraven Asus plat sem jst vedno dobil še tisti kabelček, ki se priklopi na matično, tadrugo stran se pa privijači na zadnjo stran ohišja (kjer so pci reže).
Lights often keep secret hypnosis..

TOP ::

No sej to tud rabm sam zraven moje plate tega ni.Če nerabiš bi mi lahk prodal.

zcetrt ::

V knjižici od matične ali celo na sami plati njverjetneja piše, kateri pin je 1 oz. 9, potem pa letvico v roke ali pa lot mašino in po en COM konektor. Včasih so levo razporejeni (niso lepo po vrsti kot na COM konektorju

12345
6789

ampak

13579
2468

Preveri. Sicer pa na kakšnih starih platah so tudi taki povezovalni kabli (ala 486 plate in tam naokrog. Valja se na prenekaterih mestih). Če se le pini ujemajo...
4.

TOP ::

Od ene stare mašine sem našel ta kabelček in sem ga vtaknil ampak,ko sem priklopil resiver ga ne zazna.Probal sem tud kabel obrnit.Je pa res da na plati je 9 igelc na utiču je pa blo deset.

zcetrt ::

Preveri razporeditev pinov na obeh matičnih. Kot sem omenil, se lahko razlikujejo. Mogoče se kakšne nastavitve COM porta nahajajo tudi v biosu (le ugibam).
4.

KandazaR ::

Verjetno imaš v biosu onemogočen com port.

TOP ::

Ja na to nisem pomislu bom pogledal v knjigi sem našel zaporedje.
2468
13579

TOP ::

V biosu ni nobene nastavitve probal sem preko LPT porta pa ne zazna nič dal sem umesnik iz LPT v COM pa ni nič ima še kdo kakšno idejo.

ganimed ::

Kaj pa nakup PCI kartice tukaj: stran na www.mimovrste.com

darkolord ::

Zakaj bi kupoval, če ima plata že to?

ganimed ::

Tvoj čas, tvoj denar, tvoja zabava:)).

Veron ::

enako se je meni zgodilo. Le da imam malo sreče, pa sestrin komp na nf2 ta com port ima :D

Zdej pa veselo odkodirat čim več kanalov :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniški sistem tja do 700 evrčkov

Oddelek: Kaj kupiti
222551 (2142) jr.
»

ohišje in napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
61230 (1167) roli
»

matična

Oddelek: Kaj kupiti
112250 (2056) primy
»

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhod

Oddelek: Pomoč in nasveti
192552 (2263) ToniT
»

Kaj je narobe!

Oddelek: Strojna oprema
301780 (1286) mtosev

Več podobnih tem