» »

Creative X-FI Xtreme Music OEM NE DELA!

Creative X-FI Xtreme Music OEM NE DELA!

DrSergioDJ ::

Torej, za novo leto sem si kupil Creative X-FI Xtreme Music OEM kartico.

Da na začetku povem kak pc imam:

AMD 1100mhz
384mb ram
ECS "Elitegroup" K7VMM+ rev. 3.1 matična plata
Win XP SP2
2 PCI slot-a, na enem je NEC-ov USB adapter (4 usb priklopi), na drugem vivanco 5.1 zvočna


Torej, lepo odstranim odinstaliram vse kar je bilo od stare zvočne kartice s pc-ja, ugasnem zadevo, odstranim superiorno Vivanco 5.1 zvočno, prtegnem novega Creativa notri in zalaufam pc.

Windowsi zaznajo PCI devices in iščejo driverje, vmes pa jaz že laufam setup s priloženega CD-ja.

Ko pridem do točke, kjer naj bi inštaliral driverje, mi setup butne vn "setup cannot find supported devices" in nekaj v stilu "Setup will close".

Kliknem OK, setup se nadaljuje in poinstalira software. Vmes mi tudi windowsi javijo tam kjer iscejo driverje za "PCI DEVICES" da jih ni.

Ko se vse poinstalira, probam zadevo in seveda javi, da imam bad sound drives.

Pogledam Device Manager, rumeni klicaj pri PCI Devices.

Malo brskam po Creative support forumih in probam naslednje zadeve.

1)
DtectPCI programcek, ki ti "najde" kaj imas na PCI-jih...

Potegnem dol, pustim Creativa v prvem PCI slot-u (tam kjer je bila notri bivsa zvocna kartica), zalaufam programcek, izpise mi naslednje:

Bus 0 Slot 8.0: 'Creative Labs' Dev 0x0025 Rev 0
0x0000 02 11 25 00 00 00 30 02 00 00 21 04 00 00 20 00
0x0010 01 00 20 00 04 00 20 00 00 00 20 00 04 00 20 00
0x0020 00 00 20 00 00 00 20 00 00 00 20 00 02 11 21 00
0x0030 00 00 20 00 40 00 20 00 00 00 20 00 00 01 24 05
Class - Other Multimedia Device
Command - Device not configured/enabled by BIOS !!
Status - PCI_STATUS_CAPABILITIES_LIST
Status - PCI_STATUS_66MHZ_CAPABLE

Skočim v bios, pregledam vse še enkrat (matična ima integrirano zvočno, ki pa je disabled ze odkar pomnim), ne najdem nic pametnega, zato ugasnem pc ter premenjam PCI slote (torej zamenjam mesti NEC USB adapterja in Creative zvocne.

Zalaufam pc, Windows ne najde novega hardware-a, kot da ne bi bilo nic v PCI vtaknjeno (kar se tice zvocne, NEC dela vredu).

Popucam vse kar je ostalo od Creativa povsod po pc-ju (dodaj/odstrani programe, pobrisem vse v program files na particiji z windowsi - sledim navodilom za clean sweep ali kakorkoli ze temu recejo na creative strani).

Resitiram pc, zalaufam cd od Creativa, poiscem setup samo za driverje, se tam oznacim da naj izbrise vse kar najde, potem ugasnem kisto.

Premaknem spet zvocno na PCI kjer jo windowsi vsaj najdejo, NEC-a pustim zunaj.

windowsi se zbootajo in tokrat najdejo Multimedia Controll Device, a zopet ne najdejo nobenega primernega driverja.
Grem pod "dodaj hardware", kliknem na "hardware je ze priklopljen", potem na "add another devices" in potem kliknem na sound, video and game controllers ter potem poiscem na seznamu Creative Labs. Po nekaj klikanju pridem do "Creative X-FI Audio Procesor (WDM) driverja, ga poinstaliram (vmes mi napise, da ni sigurno da bo moj hardware delal s temi driverji), in mi javi naslednje:

The device cannot start (code 10).

Vmes mi najde v Device Manager se eno zadevo, tako da imam sedaj dve stvari z rumenimi klicaji:

- Creative X-FI Audio Processor (WDM)
- Creative SoundFont Synth

Za Creative SoundFont Synth nekako najdem driverje na CD-ju (vsaj izginil je s seznama v Device Managerju, ko sem updejtal driverje), za X-FI Audio Processor pa ne najdem resitve.

Potem sem sprobal se driverje za DELL in HP OEM verziji (če bi slučajno dobil eno ali drugo namesto "original" Creative verzije, pa je bilo vedno isto - Setup cannot find supported devices"

torej, kaj da fak mi je še preostalo storiti

Jutri bom sprobal zadevo se na enem drugem pc-ju, potem pa sem ostal brez idej in bom zadevo vrnil nazaj.

Sedaj sem zopet na vivancotu, trenutno Vivanco vodi z 1:0 proti Creativu :\

hvala
...

chucki ::

Probaj dat kartico v kaksen drug PCI slot.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Vesoljc ::

@chucki
povrsno beres al samo nabijas poste?

@dj
- nekompatibilnost plata/zvocna
- zvocna je defektna

kot si sam rekel, probi jo na drugem pc
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
482856 (1605) roksson
»

Obnovitev sistema ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51970 (1904) mpucko6
»

Nero 7 Premium

Oddelek: Programska oprema
121551 (1305) kriko1
»

NEC DVD ND-4550

Oddelek: Strojna oprema
91520 (1356) jernejk90
»

Vdor v pc ??? ip 212.118.69.xxx

Oddelek: Omrežja in internet
92145 (1875) Kami

Več podobnih tem