» »

[WinXP] Nastavitve za več user profile-ov

[WinXP] Nastavitve za več user profile-ov

motorc ::

Zdravo!

Imam tri uporabnike (A, B in C). A in B sta navadna uporabnika, C pa je administrator. Imam disk, ki je razdeljen na 4 particije (3x po 30GB in 1x po 25GB). Vsak uporabnik ima svojo particijo, ostalih 25GB pa je rezerviranih za sistem.

Rad bi dosegel to, da ima vsak uporabnik dostop samo do svojega dela racunalnika in da nima dostopa do pomembnejsih delov sistema hkrati pa ima toliko moci, da si lahko instalira razlicne programe in igre (ampak le za svoj uporabniski racun) - to velja za uporabnika A in B, C je itak administrator.

Vem, da mora bit disk formatiran z NTFS, in da se da z zavihkom security marsikaj naredit.

Zanima me:

1.) Kako uredim windowse xp tako, da ima vsak uporabnik svoje stvari na svoji particiji - sepravi, vsak ima njegov %USERPROFILE% na svoji particiji in ne na sistemski. Kje to nastavim?
Malo sem ze poskusal z tweakui (in gpedit), ampak tam so moznosti omejene.

2.) Ali bo na tak nacin lahko imel vsak uporabnik nastimane svoje privzete aplikacije za dolocene stvari (video, glasba, internet)?


V glavnem, cimvec nasvetov glede tega.
Najbrz ste uganili, da je eden izmed uporabnikov mlajse generacije, ki veckrat neve tocno kaj pocne. Uporabnik A je moj mlajsi brat, ki naveliko igra igre in uporablja vse sorte programov. Uporabnik B pa je moj oce, ki uporablja samo internet in gleda slike posnete z digitalcem. Problem nastane, ko brat tako zelo upocasni sistem in se nabere toliko navlake, da ni mozno poceti nic in pomaga le format c:.

Popravek:

Aja, v kaksnem vrstem redu je potrebno: a) ustvarit vse racune, b) pognat windows update, c) nastimat gonilnike, d) namestit kodeke in podobno?


Hvala!
  • spremenil: motorc ()

veteran ::

nima dostopa do pomembnejsih delov sistema hkrati pa ima toliko moci, da si lahko instalira razlicne programe in igre (ampak le za svoj uporabniski racun) - to velja za uporabnika A in B, C je itak administrator.

Tole ne bo šlo. Nekateri programi (zagotovo pa skoraj vse igre) za namestitev zahtevajo admin privilegije, ker packajo po sistemskih mapah. Ravno tako nekatere igre sploh ne funkcionirajo v limited accountu.

motorc ::

A potem morajo biti vsi administratorji? Mislim, ce je A admin, potem je lahk tut B - ne bo nobene razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

organizacija particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
413200 (2528) solatko
»

XP - skupna raba samo ene mape

Oddelek: Operacijski sistemi
321801 (1408) tonccy
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305083 (4690) SLO_Matej
»

uporabniška računa

Oddelek: Operacijski sistemi
141472 (1148) Mercier
»

ob zagonu zahteva geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
101395 (1196) solatko

Več podobnih tem