» »

ADSL noče delati =(

ADSL noče delati =(

user2693 ::

Oj!

No, moja zgodba:

Naročil ADSL, dobil pogodbo, dobil modri paket ... zej pa ne morem na internet.
Zanima me, ali mi lahko pogodbo na telekomu / siolu prekinejo in kakšne so moje pravne možnosti, da vstrajam pri tem, da naj mi poštimajo ADSL kakor vejo in znajo.
Mogoče kdo ve, kako bi adsl lahko deloval, kajti mamo prezasedeno centralo, vmes so še neke zadeve, ki govor (PTSN) telefon nekako razdelijo, kajti baje se ne da nobenega telefona več priključiti ...

A se komu dogaja kaj podobnega?

Klemzz ::

če razumm si use sestavu?! zdej morš dobit pa smsju oz. po pošti geslo za registracijo a ni tko, če tega nimaš pol ne morš na net :\

Stratus ::

Daj malo več napiši kaj si dobil, in kaj misliš pod prezasedeno centralo.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Medica ::

če bi bla prezasedena centrala, ti sploh ne bi mogel dobili paketa. Drugače so ti pa prav povedali. Paket moraš registrirati preko Cdja ki ga dobiš.

amigo_no1 ::

Usmeri tvoj browser na:
http://register.siol.net

Copy&paste z :
http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/vzpostavitev-adsl/

Registracija
Vzpostavitev začasne povezave z internetom, pridobitev uporabniškega imena in gesla ter osnovne nastavitve.



Po uspešni namestitvi strojne opreme, morate prek spletnega registracijskega postopka vnesti oz. ustvariti dostopovne in druge podatke.
Za vzpostavitev začasne ADSL povezave za registracijo uporabite naslednje podatke:
• uporabniško ime: siol
• geslo: internet
Registracija poteka na register.siol.net/adsl


Kako je z lučkami na modemu ?
(lučki wan ali adsl ne smeta utripati)


//linki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

Mulh ::

Verjetno on to ve, vendar mu adsl ne dela, ker imajo prezasedeno centralo za delovanje ? In sprašuje, če lahko vstraja pri tem, da mu ponudnik zrihta adsl, ko je pogodba že sklenjena...

user2693 ::

Točno tako ... kot je zivcek napisal ... men modem itak ne dela, ker sploh ne mormo med dslja ... ampak pogodbo mi je pa isp lepo podpisal in so to šele sedaj ugotovil, k sm jih poklical pa povedal, da ne morem na net. ... zej me pa zanimajo pravne možnosti - a lohka na kšn način zahtevam, da lepo posodobjo celo centralo, ker a jih drugače lohka tožim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brezžična povezava in prenosnik

Oddelek: Omrežja in internet
85316 (5107) guest89
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132524 (2317) amigo_no1
»

siol modem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
511264 (11151) droid
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby
»

Tehnično znanje na Siolu/telekomu...Kakšen je vaš vtis?

Oddelek: Omrežja in internet
151650 (1267) Ibex

Več podobnih tem