» »

Nov članek: Kupovati drugje bi bilo potratno

1
2
»

simnov ::

ah še pogruntali ne bodo če eno 8800 naročim za 5 tisoč

Person ::

No, tej jo lahko pa še men naročiš, pa mi jo za 10k prodaš :)

Samo mene pol nič ne briga kje jo je prodajalec dobil in zakaj jo prodaja ... pač garancijo naj da zraven edino :P
Let's make something useful!

Urajmal ::

zerox: hahaha :D

Brane2 ::

Tole z zaokroževanjem bi se dalo IMHO branit kot nesporazum.

Kao ti si hotel 0,52 tiskalnika in prodajalec je tvojo ponudbo sprejel. Ker ti necelega števila ne more izdobaviti, je stvar zaokrožil na najbližje celo število, zaračunal pa je naročeno.

Nekako tako kto ti nekatere štacune zaokrožijo zneske na najbližji tolar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Puzo ::

Mi smo meli v Sparu 1x eno pizdarijo oz. napako. Sokove ene smo meli po 2 SIT namesto po 2 € ko so cene menjavali in so mogli prodat sok za 2 SIT pa je bla njihova napaka in niso kaznovali kupca zaradi tega.. tak da mislim da pri tej stvari ni nič kaj drugače..
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

CWIZO ::

Po zakonu ti mora prodajalec prodati izdelek po ceni, ki je bila navedena. Tako da pomoje, da bi tole mogl it čez.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

l0g1t3ch ::

Hm sam tlele bi te v nekaterih primerih spploh težko odkril.

Sicer sem sam naročal samo z mimovrste in tm mi je stvari dostavala dostavna služba jelogistics in ponavad smn se za dostavo zmenu kar kje u lj ko sm delu ali biu na faxu.

Tako d če bi ta goljufija delovala pri nih in se jaz za dostavo zmenin kr nekje namesto na domačem naslovu skoraj ni šans da me odkrijejo sploh če bi pogruntal šele čez nekaj dni. No pa seveda bi se mogu prej še registrirat z lažnimi podatki. Plačaš pa tko z gotovino.

bzp ::

adecco: je mal razlika ce se ti zafrknes pa das ceno prenizko, al pa ce jaz pridem s flomastrom v trgovino pa jo znizam. Oz. po "starem" nacinu (brez crtnih kod), vzamem ceno s sosednjega, cenejsega izdelka.

CaqKa ::

>>> Po zakonu ti mora prodajalec prodati izdelek po ceni, ki je bila navedena. Tako da pomoje, da bi tole mogl it čez.

in kako boš dokazal kakšna cena je bila prikazana?
se pa strinjam z zgornjim postom in mislim da je to kaznivo (v kolikor je prelimanje nalepke v trgovini kaznivo)

CWIZO ::

Temu se reče račun ;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

poweroff ::

V bistvu sem se malo pozanimal in je stvar taka. Če prikaže trgovec napačno ceno, ti mora prodati po tej ceni. Če pa napako sprožiš ti, je pa to goljufija.
sudo poweroff

CaqKa ::

>>> Temu se reče račun ;)

ja.. ko boš spletno stran modificarl... tako da bo tam pisalo ali 0,9 artikla ali pa negativna vrednost cene, boš šel printscrinat in boš reko da je to račun?
ja.. get real.. to je kot omenjeno goljufija.. enako kot če v trgovini zamenjaš nalepko.

Adrijan0 ::

cool-pc ma iste defekte kot teletrgovina

aljazh ::

V bistvu sem se malo pozanimal in je stvar taka. Če prikaže trgovec napačno ceno, ti mora prodati po tej ceni. Če pa napako sprožiš ti, je pa to goljufija.


Načeloma sicer drži, a je pomembno vedeti, kdaj se označitev blaga s ceno šteje za ponudbo.

V primeru spletnih trgovin gre glede na večinsko prakso za vabilo k stavljenju ponudb (trgovec torej ni zavezan, da proda po navedeni ceni). Ponudba (ki trgovca zavezuje) nastane šele, ko nek osebek na strani trgovca pregleda naročilo in kupcu pošlje potrditveni mail z vsemi podatki o naročilu.

Prav tako se kot ponudba ne štejejo reklame, reklamni letaki, ipd. Za to to Obligacijski zakonik izrecno navaja, da gre za vabilo k stavljenju ponudb.

Gre pa za ponudbo v fizični trgovini, ko je poleg razstavljenega izdelka navedena cena. V tem primeru mora trgovec prodati po navedeni ceni, pa četudi cena ni ekonomsko naravnana.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
337922 (2705) PrihajaNodi
»

najbolsa resitev za prejemanje placil iz bancnih kartic??

Oddelek: Izdelava spletišč
61058 (851) primanavis
»

Pametna, dobra knjige za izobraževanje

Oddelek: Loža
244270 (3150) globalna80
»

Vračilo izdelka

Oddelek: Loža
414285 (3275) grex
»

Spletne trgovine? Da ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
211468 (1241) Caligula

Več podobnih tem