» »

Spletne trgovine? Da ali NE

Spletne trgovine? Da ali NE

prix ::

Elow!:D

Razmisljam o nakupu novega racunalnika. In sem odsel v trgovino v mojem mestu kjer mi je naracunu za Intel Pentium 4 3Ghz, 800Mhz - 90jurjev z ddv. In pri vsaki komponenti 20%davek. Skori mi je ocke8-O ven vrglo kolko mi je naracunu. No pojdem domov in se odpravim na mimovrste in opravim nakup z isto konfigurafijo in 50k bolj poceni. Intel Pentium 4 3Ghz je 62k in tud ostalo je bolj pocen. Potem pa pridejo vprasanja ali je tukej ddv ze obracunan in glejga zlomka spodej pise Vse cene v prodajalni mimovrste že vsebujejo 20% DDV. Zelo se razveselim. No pol pa pride ata in rece da se use skupej ne splaca ker nebo na to nobenega zagotovila oziroma garancije. Ali je tako? ali ti kaj zagotavljajo? Ali lahko reklamiras komponento ki je bila ze pokvarjena pred prevzemu? In kako to dokazati?

Ce se odlocim za nakup, bom moral najverjetnjeje sam sestavit racunalnik! Ali bo na komponente kaksna garancija?

Prosim ce mi odgovori nekdo z prakso kupovanja preko neta.

Nakup bom opravil preko mimovrste.domenca.com

LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------
  • spremenil: prix ()

kuglvinkl ::

Sam se že dve leti ne mrdem iz naslonjača in monitorja. Vse prek neta.

Ja, garancija je in vse kar si lahko zmisliš. Celo cooling off imaš pri distančnem poslu.
Your focus determines your reallity

Ziga Dolhar ::

> No pol pa pride ata in rece da se use skupej ne splaca ker nebo na to nobenega zagotovila oziroma garancije. Ali je tako? ali ti kaj zagotavljajo? Ali lahko reklamiras komponento ki je bila ze pokvarjena pred prevzemu? In kako to dokazati?

Zdi se, da se tvoj ata precej moti. Spletne trgovine so enako odgovorne kot "ulične", v bistvu imaš še nekaj ugodnosti več. (Sicer pa vse to piše na njihovih straneh).
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Garancijo in ostalo itaq moraš dobiti, drugače trgovina ne bi več obstajala :D

Sam imam dosedaj dobre izkušnje z EnaA, upam da bo tako tudi ostalo >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

prix ::

Elow!:D

To je blo ultra hiter odgovor! Prav to sem hoto :) Vse je 1x prvič.

Tny && LP

mogoce se edin kaj sta kupila preko prodajalne! Mogoce samo kaksne cdje al pa kj?
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

kuglvinkl ::

Hehe, kaksen CD...

Vse, dragi moj, vse. Od zadnjega kabla, do grafične karte, PSUja, kište, šraufov, monitorja, miši, ... ma vse.
Your focus determines your reallity

jurre ::

jaz imam tudi dobre izkusnje s spletnimi trgovinami, kupil sem pa ze monitor, cd-rom, ruter, switch, graficno (na sreco (se) nikoli nisem imel problemov, tako da nisem uveljavlal garancije)

billy ::

Spletne trgovine so za ljudi, ki točno vedo kaj bi radi. Samo par klikov in že naročeno.

Obične štacune so pa za tiste, ki imajo manj znanja o zadevah, ne vedo točno kaj bi. Tam pa pride do izraza kontakt z strankami, svetovanje "strkovnjakov", etc..

...čeprav je slednje dostikrat samo poiskus nategovanja za čimvečji nakup...


Za mene več drugega kot nakup preko interneta ne pride v poštev, razen če kaj nujno rabim skočim v štacuno saj nakup preko neta traja dan dva ...

boštjan ::

PrimoX,v bistvu so ti vse že fantje odgovorili,tako da jaz lahko samo rečem GO FOR IT. Pazi pa vseeno kakšna je garancija,ker nekatere stvari pri mimovrste imajo manjšo garancijo,kot pa v neinternetnih trgovinah.

Gandalfar ::

ce hoces uveljavljat garancijo mors seveda potem se s posto in mailanjem ukvarjat?

frenk ::

tud jest mam samo dobre izkušnje z internetnimi štacunami...v pondelk dobim disk-a iz mimovrste.domenca.com:))

Phoebus ::

Ja no lahko pokličeš in poveš, lahko mailaš, lahko faksiraš, pa pošleš, ja, samo kolkor vem uredijo oni pol stroške poštnine.
Primerjaj:

a) se vsedeš v avto, greš v točno določeno štacuno čez gužvo itd, tam prepričuješ prodajalce/serviserje/kogarkoli da nisi ti kriv da je crknlo (Mlacom style), greš domov BREZ zadeve in čez N dni dobiš zamenjavo, ko katero boš MORAL spet sam. In spet blablabla in prenašat obraze.

b) pošlješ mail da ti je crknlo in kaj bi se dalo uredit. Dobiš mail da pošlješ/pridejo pobrat (navadno pošlješ). Greš do najljubše pošte in pošlješ. Čez par dni te doma čaka nov artikel, za poštnino bi morali tudi oni pokrit.

In še to, pri web štacunah 100x manj komplicirajo glede zamenjav/garancij kot pri navadnih, ker se (vsaj pri nas) še (preveč) borijo za stranke.

Caligula ::

Cimvec preko spleta. Dejansko je res-ko enkrat tocno ves kaj je vredno nabavljat, to nabavljas samo se preko spleta. Razen kadar ze res uleti v kako fizikalno stacuno.

Skratka fotra popelji v sedanjost. Vsi zakoni, garanicije,.. vse velja enako. Celo nekaj spletnih stacun ti da 30 dni casa, da brez posledi c vrnes blago, ce ti ne ustreza in ni poskodovano...

Skratka spletne trgovine so fajn. :D

Skrat ::

Jest mam tut zlo pozitivne izkusnje. V zadnje pol leta kupil 2 LCDja v dveh razlicnih stacunah, vse brez problema, placilo prek e-banke, dostava v 5. nadstropje... skratka luksuz :D

Enkrat sem se na mimovrste celo nekaj zmisljeval in spremenil ze potrjeno (in placano) narocilo, preden je bilo dostavljeno. Vzel sem eno cenejso kartico, pa so mi zamenjavo potrdili v manj kot eni uri, prej kot v dveh sem pa dobil razliko prevec placanega denarja nakazano na moj bancni racun.

Spletne trgovine se morajo zaenkrat veliko bolj boriti za kupce in so temu primerno fleksibilni in ustrezljivi... skratka taki, kot bi morali biti v vseh trgovinah >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

prix ::

Elow!:D

Da nebom se ene teme odpiral bom kr semle vprasal... ;)

Kupil bom ene par stvari in me zanima ce so med sabo kompatibilne!

Intel Pentium 4, 3GhZ, 800 Mhz, 512k
Abit IC7 ATX 875E (800Mhz) Pentium
Viking DDR LONG DIMM 512 MB 400MHz

Ohišje Chieftec DA-01B-D 360W
DVD ROM Teac 516 črne barve OEM

Vse sem pregledal in po mojih izkusnjah bi moralo "pasati" skupaj.:D Ker pac nisem 100% sem obracam na vas, predvsem glede ram modulov. In ali se mi splaca kupit kaksno drugo plato(ram)? Oziroma mi vi napisite kaj bi kupili nekje za 250k.

Hvala && LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

kuglvinkl ::

Kupiš si P2.6 in za razliko tega in manjko DVD ROMa kupiš DVD štanco.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

plata je že ok,samo proc bi pa lahko 2,6GHz vzel in ga na 3,0GHz navil.rame pa si raje kakšne geil,corsair value,twinmos kupi

prix ::

Elow!:D

Navijat ne mislim :) ane! Procesorja se dolgo ne mislim menjat zato naj kr ostane 3GhZ! Gledal sem pa med platami...

ASUS P4C800-E/Deluxe, P4,875P
MB P-4 MS-875P NEO-FIS2R AGP8x/SB5.
INTEL Bonanza D875PBZLK, Dual chann
Abit IC7-MAX3 ATX 875E (800Mhz) Pentium
Abit IC7 ATX 875E (800Mhz) Pentium

Res sem pred razkrizjem kaj naj izberem...
Se vi mi kaksno napisite, naj bo z cim manj integriranimi zadevami (sound, lan)

Hvala && LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Zheegec ::

Plato raje kakšno i865PE (škoda keša za i875P), procesor pa kar 2.6 ali 2.8GHz, razlike v hitrosti niso velike, so pa veliko večje razlike v ceni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Primox, pri Pentiumu sploh ni treba da razmisljas o navijanju. Samo v biosu kaki dve postavki malo spremenis pa imas 3.0 pa procesor bos mel ravno toliko casa. 3.0 res ni vreden razlike v denarju. Resno razmisli, da bi privarcevani denar nalozil v izboljsanje kake druge komponente v racunalniku. Recimo, da tisti tukaj, ki so ti to svetovali vedo, da bi ti bilo ze teden dni po nakupu 2.6ke jasno zakaj smo ti to svetovali.

Je pa seveda odlocitev tvoja. Mi samo malo pritiskamo :D

boštjan ::

ASUS P4C800-E/Deluxe, P4,875P in Abit IC7-MAX3 ATX 875E (800Mhz) Pentium sta top of the class plati za pentiume in če maš 50k za plato pol si eno od teh privošči,drugač pa kakšno na 865 veznem naboru za borih 35-40k,recimo asus P4P800 deluxe

Caligula ::

Jp, raje si vzami Asusa na 875 cipu in 2.6 procesor kot pa slabso plato in precenjen procesor. Plata je pomembna in ta Asus je zelo vredu zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261512 (1030) Zheegec
»

katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
5937 (895) kajzer
»

Nova kišta

Oddelek: Kaj kupiti
11826 (656) VuLc4n0
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565772 (4546) VASkO
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262042 (1509) schurda

Več podobnih tem