» »

gif format grafike

gif format grafike

IceLove ::

Oj!
Imam tezavo s shranjevanjem gifov. Ko kliknem na kak animiran gif, da bi ga shranila, mi ponudi samo bmp format.8-O Ravno tako je s priponkami v mailu. Lahko kdo prosim pomaga?:(
Thx!
Icy

Mag!C ::

Shran ga pol pa odpri pa ga spet shrani kot jpeg ali kakšen drug format:P

IceLove ::

Ma ni fora v tem...lohk jaz spravim kot bmp, pa pol kovertiram v jpg al kej podobnega. :\ Problem je, ker pol ni vec animacijski gif, a ne? Jaz bi, da se zadeva muva tud, ko je shranjena na mojem disku... ;(
Icy

#000000 ::

OK. Iz kje shranjuješ to z interneta ? če je tko imaš mogoče nastavljeno naj ti vse slike shrani kot jpg, vsaj mislm da se da to naštimat.

Če pa s kakim programom delaš animacijo, pa povej s katerim to delaš. LP

IceLove ::

S katerekoli internetne strani, nima veze. Vse slike, pa naj se muvajo ali ne, lahko shranim le kot bmp. :| Tud ce jih dobim v mailu kot del sporocila, je isto ponujen samo bmp, ce je pa slikca v prilogi, je jasno, da sejvam v kateremkoli formatu. Gre za to, da mi najbrz Winsi srackajo in ne ponudijo moznosti gif oz.kaj drugega. Najbrz je kaksna nastavitev zjahana.:\
Drugace pa...se ukvarjam z grafiko, gife delam v ImageReady (del Photoshopa), vcasih v Dreamweaverju in menda se kr obvladam.:P
Icy

IceLove ::

OK, genialci...:) A se res nobenmu ne sanja, kaj naj naredim?:\
Icy

Highlag ::

Torej če sam kliknem na slikico na internetni strani in izberem Save Image As jo shrani v format slike kot je objavljena na internetni strani. Ni opcije za drugačen format. Brskalnikk nima vgrajenega nobenega konverterja slike.
Mogoče ti prilepi samo napačno končnico? Kateri brskalnik pa uporabljaš?
Never trust a computer you can't throw out a window

IceLove ::

Uporabljam IE. Vendar je enako tudi v Outlook Expressu. Ko kliknem z desno tipko miske na animacijo (gif), ki jo sama posljem, ko testiram, se pri sejvanju odpre samo ena moznost in to je bmp format. Pa ful se ukvarjam z grafiko... Ne stekam tega sploh.:\ Na drugih masinah dela brezhibno. I'm desperated! ;( ;((
Icy

#000000 ::

Ne vem ampak mislm da sem enkrat zasledil da se da tud nastavit v kateri format ti shrani, roke v ogenj pa ne dam :D

Če ne gre drugače shrani kompletno stran in poišči pol ta gif, ali pa če uporabljaš firefox greš orodja, podatko o strani, večpredstavnoost, izberi sliko kero rabiš in klikni gumb shrani. LP




edit: lahko tudi preprosto potegneš sliko na namizje recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

IceLove ::

Dej se mal spomni, kje si to prebral, da se da nastavit format sejvanja. 8-)
Ne morem potegnit na namizje. Neki tle ne stima.
Ce shranim celo stran, je spet html in se odpre v IE, pa je s sejvanjem isto. Nimam pojma, kaj naj se nardim.
Definitivno so neke nastavitve nekje...al pa restrikcije. :P
HEEEEEEEEEEEELP! Za popenit, ej!:\ ;( 8-O :'( :|
Icy

Izi ::

Problem povzroča stari Internet Explorer.

Tukaj imaš vse razloženo zakaj in kako popraviti: (upam, da znaš angleško)
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;810978

Nasvet:
Če že uporabljaš IE potem ga nadgradi na verzijo 7, drugače pa je boljša Opera ali pa vsaj Firefox

IceLove ::

Izi, HVALA! Majhen korak, pa resen VELIK problem! :)
Res sem en neveden palcek...bo bolje...
Thx se enkrat!
Icy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Device manager

Oddelek: Pomoč in nasveti
92652 (2469) `ripper`
»

ICY BOX- IEEE1394 težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
71313 (1201) silent
»

WTF ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7935 (823) bastadu
»

Internet Explorer in shranjevanje slik

Oddelek: Programska oprema
6961 (868) iration
»

win xp ne zazna celega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91070 (980) BigHugo

Več podobnih tem