» »

ICY BOX- IEEE1394 težave

ICY BOX- IEEE1394 težave

silent ::

Kupil sem ICY box-350UE z USB 2.0 in IEEE1394 ter HD Maxtor 200 GB. Za kombinacijo sem se odločil, ker moj prenosnik nima USB 2.0 (le 1.1), ima pa IEEE1394. Težava je v tem, da mi na IEEE 1394 zadeva ne deluje kot bi morala, ker mi sredi prenosa podatkov ali še prej zadevo zabriše ven (Error Copying File or Folder-Cannot copy ....: The device is not ready) in zunanje enote več ne zaznava, čeprav je priklopljena. Po ponovnem izklopu in vklopu ICY-a, vidim da je nekaj presnelo - vendar bolj malo. Zadeva drugače deluje na USB 1.1 brezhibno vendar nevzdržno počasi.
S http://www.raidsonic.de/download.htm sem pobral Driverje za IEEE, vendar brez uspeha.
Uprabljam Win XP Prof, SP 2
Intel Pentium 4 Mobile CPU 1,70GHz
512MB RAM

Za rešitve se vneprej zahvaljujem

BigHugo ::

Intel Pentium 4 Mobile CPU 1,70GHz

pa nimaš USB 2.0, čudno. A lahko poveš znamko notebooka.
LP BigHugo

Realman ::

Po mojem je problem v driverjih, poskusi se kaksne najti, od chipseta, katerega imas.Seveda, pa je fajn poskusit se nan kaksnem osebnem racunalniku firewire.Da slucajno ni kaj narobe z icy-boxom.Pa se kabel poskusi zamenjat, tudi to je lahko.Ko vse to poskusi, pol ga pa lahko neses nazaj na zamenjavo.
Usb 1.1 pa zal ne za pretakanje kaksnih vecjih podatkov filmi, glasba...er res lahko popizdis.Samo za kaksen pomembne dokumente, slike pa je dober.

silent ::

Imam hp omnibook xe4500 star kake 2-3 leta.
Kabel IEEE sem kupil nov (Techtrade), ker mi tisti original ni pasal, ker ima dvakrat velik IEEE vtikač, jaz pa imam na hp tamalga. Že iščem kdo ima tavelcga, da ga grem sprobat.
Ali je možno, da je res kriv kabel, ker nekaj vseeno prenese?

Realman ::

Sam probaj se vseeno razlicne driverje, ker ni receno da so najnovejsi najboljsi...

silent ::

Sprobal pr prjatlih. ICY box in kabli OK. Težava je ostala in je v mojem računalniku. Ugotovil sem da mi krajše File prenese OK, daljše pa-ne in napise da naprava (disk v ICY-u zabriše ven) ni na voljo-da naj shranim kam drugam. Tudi v obratni smeri je zadeva podobna - ko mi je uspelo prenesti nekaj komadov mp3, sem enga zagnal (iz ICY-a), je normalno začel špilat, vendar le cca. 5 sec.pa je blo žura konc. KOT DA JE VSE ODVISNO OD ČASA ?
Tudi Driverje za -Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 host controller- sem reinstaliral, pa nič.

LP

Realman ::

Zna biti tezava v maticni plosci, v naboru, ki se ocitno ne razume z icy.boxom.NApisi kaksno plosco imas notri, upam da ni na SIS naboru, ker tam sem tudi ze jaz imel manjse tezave, samo je slo za AMD-jev sistem.

silent ::

Za ploščo mi napiše da je od HP, Product HP OmniBook PC, Version xe4500.
Problem bi znal biti v SP2, saj kot razumem iz sledečega.
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...
in
http://support.microsoft.com/default.as...

Ne znam pa si iz zgoraj navedenega pomagati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter Firewire IEEE1394 na USB 2.0 ne dela! Driver?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71834 (1784) minicooper
»

Problem - zvok! Pomoč.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101674 (1510) cekr
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73175 (3052) SoNgOkO
»

Zunanje ohisje+pekac,tezave z bufferjem,a kdo ve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151031 (911) Realman

Več podobnih tem