» »

Nova anketa: nadgradnja vaše strojne opreme zaradi Viste?

Nova anketa: nadgradnja vaše strojne opreme zaradi Viste?

Slo-Tech -
Za novo leto bom:
drugje30%
(332)
doma24%
(267)
na prostem16%
(177)
v jarku15%
(168)
za računalnikom9%
(106)
v gostilni6%
(71)
Skupaj glasov: 1121


Tokrat vas sprašujemo o tem, ali boste morali zaradi novega operacijskega sistema MS Vista nadgraditi svoj računalnik.

Lahko si tudi naložite poseben program, ki vam bo pregledal vašo konfiguracjo in predlagal, katero različico Viste si kupite. Meni program svetuje nakup Windows Vista Business.

54 komentarjev

«
1
2

Kenpachi ::

8600GT bom kupil.
Zaraki Kenpachi.

sid911 ::

Že en lep čas se spogledujem z nakupum 2x 1GB rama, vendar financminister vedno vloži veto.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

kuglvinkl ::

Ma jets tut to dilemo. Namreč, če bi imel MB z DDR2, bi šel takoj v štacuno. Ampak, zdele nabavt 2 GB DDR, je pa mim.

krho ::

Sem ob prehodu na AM2 X2 zamenjal vse skupaj in si zraven privoščil 2x1G, se kar fino pozna, sploh recimo, če laufaš ene 3 VMWare slike naenkrat.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bluefish ::

zaenkrat Viste še ne bom nameščal. Pa tudi če bi jo, trenutna strojna oprema zadošča.
Bom pa verjetno počakal na serijo 9 grafičnih kartic in takratne spremembe v ostali strojni opremi. Morda bom sedaj nadgradil le RAM.

Jan987 ::

jest nebom viste sploh nameščal ker se bojim da bi na moji komfiguraciji deloala res po polje. Bom kr lepo stal na xp itak mi zadošča:D

DominusSLO ::

Dokler ne bo nuja, je ne bom nalagal ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

suse80 ::

kaj pa je to-Vista?
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Jackal ::

Na kakšen način ta program določa katero Visto kupit?

Mislim... WTF... Svetuje mi Business verzijo, hkrati pa mi v eni sapi pove, da bom moral zamenjat grafično kartico in kupit večji disk. Pa nič... sem čisto srečen z XPji.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

xabre ::

Kaj pa xp-jem fali?

Death Paladin ::

XPjem ne fali nicesar. Visti pa falita dve pomembni stvari in sicer NForce driverji (zacasna zapreka) ter EAX. Slednja rec je udarec za vse in hud udarec za tiste, ki uporabljamo Creative.

xabre ::

A bi mi špili delali počasneje z visto?

bluefish ::

nekateri da, spet nekateri ne. Sam osebno sem opazil malenkosten upad fps-jev. Vendar pa je to predvsem zaradi še nedokončanih driverjev za grafične kartice in nabore matičnih plošč. Vsekakor se bo zadeva čez nekaj mesecev izboljšala.

joker16_7 ::

Hitreje razen če maš ful malo RAM-a. Pa eno vprašanje mam. A ko naložiš tisti program je treb zraven še tri programe downloadat pa naložit kr drgač sploh ne morš instalirat onga prvotnega? Vsaj tak je pri men. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

simnov ::

jaz nimam kaj dokupit glede zahtev bi pa potreboval https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
,da bi bil disk tih ker je v visti veliko bolj glasen kot v xp (škreblja)

Highlag ::

A DRM pa nobenega ne moti pretirano?
Never trust a computer you can't throw out a window

DOOM_er ::

kaj pa če viste ne nameravamo nalagat sploh:\
Robots will steal your job. But that's OK

bluefish ::

ga ob preizkušanju nisem zasledil in me ni motil.

BrencelJ ::

kot pravi DOOM_er. :\

lambda ::

Zadevo uporabljam in ... mešani občutki. Precej koristnih stvari, sem pa že izgubil nekaj živcev tega varnostnega sistema in določenih drugih cvetk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Mavrik ::

Tako prenosnik, kot namizna mašina sta sposobni poganjati Visto z Aerom. Kakor hitro bo Toshiba izdala power saving softer ter ATi neke ne drek driverje, bo verjetno postala primarni sistem na prenosniku.
The truth is rarely pure and never simple.

joker16_7 ::

Ja jo ne bom takoj naložil in bom raje počakal kak mesec ali dva da popravijo tiste bistvene hroščeke, ker naj bi bilo baje (velikokje piše) nekaj zelo nevarnih in škodljivih napak še noter.............:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Grimlord ::

Menjal hardware že prej. Pa ne zaradi Viste. To, da Vista lepo deluje na sistemu je samo en plus več.

Vsekakor pa takoj ob uradnem izidu ne bom prešaltal na njo... XP-ji bojo še nekaj časa dobro služili. Še verjetno tudi po tem ko bo Vista zunaj....
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Luka Percic ::

Po izklopu "user account control" se počutim v visti kot doma. Odpravili so polno malih napak, posebej mi je fajn da se da do različnioh stvari (dokumentov nastavitev) priti precej hitreje. Tudi trenutni (1 sekundo rabi za vsak niz) search v meniju start je zelo uporabna reč (ja vem da je skopirano, ampak zdaj ga primerjam z xp-ji). Wireless povezovanje je precej bolj logično, control panel je lepo razdelan (recimo po device meneger ni treba več po System brkat) gadgeti tudi prav pridejo, namizje je postalo aplikacija, tako da ga lahko alt tabaš. Aja, dobili smo okno-tab-anje(:\) ki je nasploh kul (uporabn no), alttabanje je le za starine priložen zraven..
Aero lepo blura stvari da niso preveč agresivne, pa 100% čisto deluje tudi na takih slabičih kot je moj gma950(prenosnik).
Ram lepo izkoristi do konca (1GB če nimaš velikih aplikacij užganih) in s tem omogoča trenutni search v startu (brez skrbi če nimate na voljo 2GB vam ga nebo celega zapolnil, le kar ga je viška).
Potem vmesnik ne ripne več tako pogosto kot v xp-jih, četudi mu pa to uspe opravi hitro (bojda zato ker je gui ločen od explorerja).
Trenutne igre so za kakšen fsp počasnejše, vendar se dajo vse lepo zoknotabat(tm), hočem reč da ni več pripetljajov ko si hotel začasno zapustiti igro in je ves ekran ostal čudne barve, ko se igra ni hotela minimizirat... to mi je vedno požiralo živce na xp-jih...

Polno takih neumnosti je odpravljenih, brskanje po drevesu je super (kjer piše pot do imenika v katerem se nahajaš, lahko zdaj po posameznih mapah klikaš...)
Dodano je polno majčkenih aplikacij (koledar, photogalery, peka cd-jev, čisto vredu čisto zadovoljiv windows mail)

Sej se zavedam do je vse to le šminka, da bi v bistvu moralo bit že xp sp3, ampak ta šminka meni prihrani precej časa. Tako da na xp-jih me ne vidite več.

c00L3r ::

Januarja pride ven Vista za končne uporabnike. Jaz jo bom namestil nekje februarja, ko bo dobra podpora za vso strojno opremo. Ker imam 2 PC-a, jo bom prvo namestil samo na 1 enega (najverjetneje prenosnika). Kar pa se tiče strojne opreme, je ne bom nadgrajeval. Proti koncu drugega leta bom edino dogradil računalnika na 2Gb RAM-a.

KoMar- ::

Malo pred izidom Viste RC-1 sem prenovil praktično celoten PC, ker je bil že potreben preskok na DDR2 in PCIe - drugače pa je za Visto najpomembnejše imeti vsaj 1 GB RAMa, ostalo pa ne toliko - reč komot dela na PCju, ki je bil "good value" prejšnje leto.

Spc ::

Pri meni pa vista ne bo nameščena nikjer kajti menim, da je to največji drek od OS-a v zgodovini microsofta.
XPji pa so za moj okus prepočasni na dobrih pcjih .. bi morali hitreje laufat tako kot recimo Windows 2000 Datacenter Server ali pa Windows Server 2003, Datacenter Edition.
:)
 

El Barto ::

Jaz bom pa mojo 3 leta staro zadevco nadgradil februarja - čakam, da se bo Core 2 Duo pocenil.
Ampak ne zarad Viste (čeprav mi čist zadovoljivo dela), ampak ker je že čas (nekatere igre postajajo diasi) + Test Drive Unlimited bom moral sprobat>:D .

Proračun bo verjetno okol 850€ za plato, procesor, grafiko, ram in ide kontroler.8-)
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

celada ::

ah jst nebom nc nadgrajeval, si raje privoscim kako eink zadevo.

ufek ::

jaz pa si bom kupil miško s koleščkom.

Tear_DR0P ::

manjka možnost: nisem uporabnik MS izdelkov:8)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

raufnk ::

kaj pa moja 5.5 let stara mašina? athlon 1200, 512 ram, prvi radeon (ne vem kero cifro so mu pol dal)? ... bo zadostovala?
če ne bodo še kar nekaj časa xp-ji :D
lp raufnk

Pyr0Beast ::

.. najbrž ne.

kaj pa opcija: Prodal bom trenutni komp, ki je dovolj dober za poganjanje Viste in šaltal na Linux ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

To ni opcija.


Če ne boš dal Viste gor, označi to v anketi in move along. Linuxa ni tukaj, kapiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Fizikalko ::

Viste se še dolgo ne bom pritaknil.

alum ::

Viste sem se že pritaknil in vsaj zaenkrat deluje vse kot mora.

(Seveda sem za gladko delovanje že pred tem posodobil mašino ;-P).

Pyr0Beast ::

... ok. Ne bom dal viste gor. Ja, dober odgovor na
...Zaradi novega operacijskega sistema Vista bom primoran nadgraditi ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

specterss ::

Glede na to, da sem XP-je spustil, bom verjetno tudi Visto.

Novejše okno je večje zato, da ti lahko več ljudi buli v vanj :\

vres.ales ::

dokler nebom mogo kalonline igrat na visti, viste nem mel:D

opeter ::

Po mojem je v UI smislu Vista kar en lep korak naprej. Vsaj meni se zdi, da je na dobri poti. Veliko ljudi bodo nova Okna vzljubila, posebej takrat, ko bodo narejene lokalizacije. Sam zaenkrat še ne bom nadgradil na Windows Visto, XP mi čisto dobro služi.
Je pa res, da je bil že skrajni čas, da MS gre z razvojem Viste v smer strojnega GPU pospeševanja oken, saj ima MacOS X to funkcijo implementirano že nekaj let. Kolikšna razlika je med različnimi pospeševanji - OS X na OpenGL osnovi, Windows pa na DirectX - bo pokazal čas.

MrStein ::

xabre:
Kaj pa xp-jem fali?

Nic. V bistvu ima par stvari prevec. Na primer viruse >:D

blueFish :
Vsekakor se bo zadeva čez nekaj mesecev izboljšala.

In stevilka za naslednji krog lota so : 12, 16, 19, 25, 26, 30, 32
(pomnimo: gonilnik za soudblaster 64/128 bi se naj tudi cez par mesev izboljsal. OK, cez eno leto. Se malo. Huh ? Kaki gonilnik za kaj ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neoto ::

Tale Vista upgrade čarovnik potrebuje 80 MB RAMa 8-O že med zagonom... Kakšna je šele cela Vista?
In kaj ima tale čarovnik za šarit po disku? Rabi samo info o procu, spominu, grafični, še kaj? Pa kaj tak dolgo scan traja???

Kenpachi ::

Jah, čarovnik je! :P
Zaraki Kenpachi.

amigo_no1 ::

Se je že kdo vprašal kaj bo dejansko pridobil z nadgradnjo hardwera in Visto razen prazne denarnice :\ ?

darkolord ::

In kaj ima tale čarovnik za šarit po disku?

a si ga sploh pogledal al si začel jamrat še preden si ga zalaufal? Pogleda tudi, če so programi, ki so instalirani, kompatibilni z Visto. In za to mora po disku praskat, ja?

Mavrik ::

Ta čarovnik verjetno napravi isti test, kot ga naredi Vista ob prvem zagonu da določi rating.

Torej potestira hitrost diska, hitrost grafične, procesorja ter pogleda količino rama. Poudarek na "testira" ne "pogleda".
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Sorry, you must run setup on Windows XP SP2 or Windows Vista.

[Windows Server 2003]:\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

desperados ::

hja morbit bi pa res nabavu še 1 giga rama za prenosnika da mi bo na vmware na suse lepo lavfal winse (xp al pa 2k)pa še za kako xen virtualizacijo bi se plac pol najdu:)

Tr0n ::

Samo eden razlog je, da bom presel na Visto - D3D10.

To je pa tudi vse.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista RC1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
224486 (2848) ethelred
»

windows vista- kak je zaj s tem

Oddelek: Operacijski sistemi
272729 (1938) Matri[X]
»

Windows Vista beta 2 in Office 2007 beta 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
285329 (3464) franci
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411435 (8521) Jaka83
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713325 (10040) ripmork

Več podobnih tem