» »

JavaScript: Right-click menu

JavaScript: Right-click menu

arjan_t ::

Torej kako onemogočit right-click menu?
Vse kar sem našel ne deluje v firefoxu

In ne mi prosim da je to debilno, ker nočem "zaščitit" html kode ampak samo zamenjat menu na določenih elementih

LP

arjan_t ::

Sem ugotovil da ima to funkcijo firefox po deafoltu izklopljeno :|

mte ::

Ja, ne moreš uporabnika prisilit, da bo v brskalniku v desni-klik-meniju videl nekaj, česar ni navajen. Jaz recimo ne vidim razlike v pomembnosti toolbara in desnega klika - torej kaj bi bilo, če se nekdo odloči z javascriptom pomešati gumbe v toolbaru? Ne bi bilo ravno dobro, ne?
Preberi si kakšen članek o accessibilityu..
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

arjan_t ::

no sej "zamenjan" meni desnega klika ne bo pomemben za delovanje aplikacije, se bo pač uporabnik obločil ali ga hoče imeti ali ne 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

zerox ::

Na hitro mogoče http://elouai.com/javascript/javascript... pa predelaš kodo ?

arjan_t ::

Sej ni bil problem kako narediti menu ampak kako disablat orig. menu v firefoxu (sem ugotovil da je treba vklopit pri uporabniku) ;)
Ampak vseeno hvala :)

Še eno vprašanje:
Kako "zaznati" kdaj uporabnik zapira stran?
Poznam onunload, ampak ta napise npr alert ko je ze stran zaprta in nebi mogel prekiniti. Tako je narejeno pri gmailu ko pises mail in hoces zapustit stran.

zerox ::

Kako onemogočiti originalen firefoxov menu? kateri ? tisti ko klikneš z desnim gumbom na stran?
document.oncontextmenu = false; ali pa document.oncontextmenu = function(){return false;}

v testnih primerih nista ne ie7 in ne ffox2 odprla orig. menija ob desnem kliku na strani

glede potrditve ob zapiranju pa je verjetno treba pri onunload dati not en confirm ter v primeru, da uporabnik stisne prekliči še enkrat odpreš stran nazaj...da ne izgubiš podatkov, pa jih pošlješ kot parameter ali pa jih prej z ajaxom shraniš na strežnik (upam da takrat že niso vsi izgubljeni). Mogoče pa se da to rešiti tudi na drugačen način. Če boš prišel do uporabne rešitve jo prosim sporoči :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerox ()

arjan_t ::

Kako onemogočiti originalen firefoxov menu? kateri ? tisti ko klikneš z desnim gumbom na stran?
document.oncontextmenu = false; ali pa document.oncontextmenu = function(){return false;}

v testnih primerih nista ne ie7 in ne ffox2 odprla orig. menija ob desnem kliku na strani


Ja sej sem si odgovoril ze sam v drugem postu, nevam kak je drugje a pri mojem firefoxu je bila ta funkcija disablana (ubuntu, firefox 2) ;)

zerox ::

Glede potrditve pred zapiranjem obstaja window.onbeforeunload , vendar bi bilo potrebno stestirati v koliko brskalnikih sploh deluje.

arjan_t ::

Za zacetek bo tnx 0:)
Dela v IE in firefox-u, v operi ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621987 (13735) R33D3M33R
»

V torek 24. oktobra 2006 izide Firefox 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9411982 (8429) Mobidick
»

Kako preprečiti kopiranje texta iz strani

Oddelek: Izdelava spletišč
251889 (1509) njok
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436819 (6819) Kaboom
»

blokada za desni gumb in vprašanje o anketi

Oddelek: Izdelava spletišč
81143 (1036) mare_

Več podobnih tem