» »

Programi za download

Programi za download

MTB ::

Kaj uporabljate za downloadanje, oziroma kaj priporočate? (prednosti / slabosti)
Download Accelerator, FlashGet.....

RS

BaRtMaN ::

Jst ne uporabljam nč!;)
Ti si sm dobi en firewall (Zone Alarm, Tiny Personal Firewall) pa maš vse kar rabš. Vsaj tko mam jest. Pa dost je uporaben kakšn časovnik s prikazom pretoka (My Vital Agent od Lucenta).

MTB ::

A potem z Zone Alarmom lahko prekineš prenos in ga nadaljuješ kdaj drugič?

RS

chucki ::

zone alarm je požarni zid! omogoča pa da ti drugi ne morejo vdreti v računalnik! HEKERJI! Posnam si getright za pretakanje datotek! lahka prekineš pa nadaljuješ naslednji dan,mesec.....!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

MTB ::

Mi je poznano, da je Zone Alarm požarni zid, ampak je barto tako razložil, da sem mislil, da ima mogoče še kakšne druge funkcije.

RS

krucymucy ::

Zdej uporabljam Download accelarator prej sem pa flashget ... ni bistvenih razlik ampak ...

goba ::

Jaz uporabljam Kitajca.

matter ::

BigFoot ::

GetRight
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

MTB ::

A lahko kateri od vaju pove, kaj ga je prepričalo, da uporablja GetRight namesto česa drugega? Ali pa ga uporabljata čisto tako, ker pač obstaja?

RS

goba ::

Jaz sem getrajta uporabljal pred leti, ko se ni bil tako oromen in nepregleden. Imam pac rad hitre brezplacne in majhne stvari.

Polde ::

Ni da ni!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Polde ()

R0K ::

GetRight defenitivno, ker ti ne vrze tolko reklam zraven ko ga nalozis, in ko ga uporabljas...pa se super multi funkcionalen je ...

BigFoot ::

hmm, ja GetRight je bil prvi program za DLjanje ki sem ga uporabljal, sluzi mi dobro, ima vse funkcije ki jih rabim, tko da zakaj bi ga menju ce mi dobr dela.
z reklamami mi pa tud ne utruja ker mam registriranga.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Highlag ::

Getright!

Omogoča celo segmentno downloadanje -> z več lokacij naenkrat snema eno in isto datoteko in s tem normalno poveča hitrost prenosa. (zelo uporabno če imaš kabel ali adsl) In omogoča tudi nadaljevanje snemanja, če je bilo prekinjeno ali če si snemanje prekinil sam.

Celo ugasne PC na koncu če hočeš:D

Definitivno priporočam. Je tudi bresplačen če te ne motijo reklame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

GaPe ::

Don't steal! The government hates competition.

Prjatu ::

Ja jst uporabljap DAP, ma pa vse kar majo veliki :D
Something else is controlling me!

[SpydeR] ::

Jst uporabljam Flashget in sem z njim popolnoma zadovoljen.

jedateruk ::

Razmišljam, da bi si nabavil spospeševalec za download pa me zanima:
Po kakšnem sistemu delujejo pospeševalci?
Se jih da uporabljat tudi pri p2p prenosih (npr. na emulu) in pri torrentih?
Koliko se pospeševalci sploh splačajo oz. za koliko procentov so vaši prenosi hitrejši z uporabo pospeševalcev?

Hvala za odgovore :)

pivmik ::

Download pospeševaln delujejo le za HTTP in FTP.
Delajo tako, da hkrati prenašajo iz različnih strežnikov isto datoteko. Pa tudi da na istem strenizku naredijo vec prenosov (vsak en kos datoteke).
Ne pride v poštev za eMule, BitTorrent, DC++ itd.

Koliko pohitrijo je odvisno koliko je streznik pocasen.
Ce recimo streznik1.com je zmozen posiljati k tebi 20 kB/s, potem brez download aceleratorja ti bo prenasalo s hitrostjo 20kB/s, ce pa uporabis D.A. potem ti bo ta naredil recimo pet povezav in 5 x 20 = 100 kB/s.
Ce pa je streznik zmozen posiljati z 2000kB/s ppotem ti download accelerator ne sluzi nicemur.

Po tem principu delujejo tej pospesevalniki, nič čarobnega ali čudežnega.
LP, Gregor GRE^

jedateruk ::

Sem za probo nabavil Getright, pa hitrost ni večja od mojega limita 64kB/s pri 512 kb adsl-ju :\ Saj verjetno niti ne more bit...
Sicer je pri meni download običajno okoli 50 kB/s, s tem programom pa povprečno morda 5kB/s več.
Tudi če nalagam od dveh ali desetih serverjev, je hitrost vedno enaka.
Ni ravno tako, ko govorijo, da omogočajo ti programi 100% download boost.

CaqKa ::

odkar imam kabl, uporabljam kr tisteha iz ie opere ali firefoxa.. odvisno kater broswer trenutno uporabljam.
poleg pa za http prenose včasih tudi total commander, ali pa wget. za ftp pa flash in total commander

na analogni liniji, sem uporabljal getright
ker je bil prvi, pa ker je bilo 'in' če si ga imel.

no nekaj časa sem uporabljal tudi leechget (http://www.leechget.net/en/)
ker je zastonj, ker lepo zgleda, pa ker pozna tudi prenos po LANu

pivmik ::

tedomedo: sem lepo napisal, da tej download pospeševalniki niso čarobni in zato ne morejo pičit preko tvojega limita. So uporabni le če je strežnik s katerega downoadaš pošasnejši od tvojega download limita. Samo to.
LP, Gregor GRE^

Gwanaroth ::

Se strinjam s Čakuko.

Zakaj imet nek dodaten program za resume downloada, če ti to že omogoča brskalnik? Recimo Opera to delo opravlja več kot odlično... in vsi download acceleratorji itd. so samo dodatna navlaka, ki ne pripomore prav nič k hitrosti prenosa. Maksimalno (teoretično) lahko DLjaš toliko, kolikor imaš pasovne širine. Je pa še odvisno, od kje downloadaš [na kaki liniji je postavljen strežnik]..

Če si na 1Mbps, server pa na 512k, kaj ti pomaga download accelerator ?
Lights often keep secret hypnosis..

cojss ::

Tisti resume v operi tudi ni tako vsemogočen in če dl-aš kake večje datoteke se zna marsikdaj zgoditi da file ni pravilno prenešen. In ker imam pasovne širine okrog 60 Mbit/s, se tudi pozna več povezav naenkrat.

Fora teh pa ni samo v večih odprtih povezavah naenkrat ampak razdelitvi datotek v več delov in prenos le teh po različnih poteh, da zaradi raznih zastojev na eni liniji ne upade dl, ker gre vse skupaj še vedno po par drugih. Kar je v bistvu več povezav.:)

CaqKa ::

no jaz od kabla dalje nisem imel potrbe po download managerju.
kot prvo se pri segmentnem dlju prej lahko pojavi crc napaka. čeprav je ta napaka 10x večja kot pri enem prenosu je še vedno minimalna sicer..
pa vseeno.. na svoji 4mbit liniji še nisem imel http prenosa daljšega od 700 mega (linux iso), ki je vedno bil doli v roku kake ure dveh.. za manjše zadeve pa mi je dl manager prej v napoto kot v hitrost.. dva klika več... ki jih ne potrebujem
za ftp prenose pa ima flashfxp pa total commander itak resume.

pivmik ::

Ja, enemu, ki ima hiter prenos navzdol (npr. već kot 4mbit) mu lahko download accelerator zelo dobro služi še posebej na strežnikih, ki skoparijo s pasovno širino.
Meni osebno ne rabi.

V dial-up cajtih pa sem uporabljal GetRight, pa nekaj tudi FlashGet.

cojss:
Odpiranje več povezav naenkrat in segmentno downloadanje (razdelitev datotk na več delov) je v opisnih primerih ista stvar. Itak da vsak D.A. datoteko "razdeli" na več kosov in nato za vsak kos naredi svojo povezavo.
LP, Gregor GRE^

Kajzar ::

Download manager v Operi je totalno nezanesljiv zaradi tega, ker funkcija nadaljevanja ne deluje zmeraj. Če že potrebujete tovrstne programe, potem vsekakor uporabljajte Getright. Tudi na novo funkcionalnost Opere za bt-je ne bi polagal večjih upov; če še navadnega dl managerja ne znajo napraviti, kaj šele da bi lahko naredili dobrega bt klienta.

CaqKa ::

>>> potem vsekakor uporabljajte Getright.

a lahko to malo bolj argumentiraš? (zakaj nebi vzel enega light weight, ki požere malo resourcev, pa je morebit še zastonj?

Kebab ::

Priporočam FlashGet. Všeč mi je predvsem zaradi opcije na desni klik miške na www strani "Download All by FleshGet". Pol pa lepo izbereš npr. mpg in to je to. Požre ful malo in tudi iz traya se ga da fliknit, tista reklamica pa je zelo enostavno za odstranit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preprost program za download

Oddelek: Omrežja in internet
161600 (1313) koyotee
»

Pospešitev internetne povezave za 300% ???

Oddelek: Programska oprema
132480 (1971) Ikarus
»

Program za DL

Oddelek: Omrežja in internet
181563 (1314) jurcek
»

GetRight

Oddelek: Programska oprema
61068 (917) ferjan
»

Downloading

Oddelek: Omrežja in internet
362676 (2210) Quickbeam

Več podobnih tem