» »

Koda pri html

Koda pri html

Shark100 ::

Zdravo!
Zanimam me kak se v front pagu naredi da bi imel polje kamor bi lahko nekdo napisal pohvalo, pritožbo,... in bi nato kliknil potrdi in bi to poslalo na moj mail. Zanima me kakšno kodo je potrebno vnest pa če mi lahko kdo razloži to da se nebom s tem celo večnost obadal ker nimam časa.
Hvala
Shark

StratOS ::

V FP, dodaš novo formo recimo TextArea, v kateri uporabnik napiše pohvalo ali pritožbo, lahko dodaš še TextBox za ime pošiljatelja oz. njegov e-mail, vse skupaj lahko pri nastavitvah te forme izoblikuješ preko zapisa v fajl, e-mail naslov ( uporabi tega ), kakšen drugi server side skript.

Po publishu in seveda, če ima server inštaliran FP Extensions in ostale skripte/potrebščine bo stvar delovala in na tvoj omenjeni mail bo prišla željena informacija.
Pri tem imaš še goro opcija, kaj bo v e-mailu vsebovalo, kako bo e-mail tretiran (format e-maila), katera polja bodo vključena, url do uspešne/neuspešne akcije :

Na hitro nekaj takšnega :

<form method="POST" action="--WEBBOT-SELF--" name="Info">
  <!--webbot bot="SaveResults" s-email-format="HTML/PRE" s-email-address="tvoj-email@tukaj.com" 
  b-email-label-fields="TRUE" b-email-subject-from-field="TRUE" 
  s-email-subject="Odgovor na spletno povpraševanje " s-date-format="%A %B %d, %Y" s-time-format="%H:%M:%S" 
  s-builtin-fields="REMOTE_NAME REMOTE_USER HTTP_USER_AGENT Date Time" s-form-fields="BESEDILO EMAIL " --><p>
  Besedilo :</p>
  <p><textarea rows="2" name="BESEDILO" cols="20"></textarea></p>
  <p>Vaš e-mail :</p>
  <p><input type="text" name="EMAIL" size="20"></p>
  <p><input type="submit" value="Pošlji" name="POŠLJI"><input type="reset" value="Zbriši" name="RESET"></p>
</form>
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

Shark100 ::

Sem vstavil to notri pa vpisal svoj email naslov nato sem prenesel na spletno stran vendar ko kliknem pošlji napiše napaka. gostovanje imam na slohostingu. kaj je narobe?
Shark

StratOS ::

Si prepričan, če slohosting vključuje FrontPage Extension server side ?
Če ne preglej, ali ima to opcijo za vključitev.

Prugače poglej, če se to da narediti preko kašnega ostalega server side skripta : asp,php ...
php mislim, da podpira.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Shark100 ::

Nekje sem zasledil da aspja pa phpja ne podpira, kaj še je kakšen server kjer bi lahko imel gostovanje brezplačno pa bi to podpiralo?
Shark

Shark100 ::

Zdaj imam gostovanje ki podpira front page razšritve, php,.. in ko vnesem not to kodo ter ko napišem nek komentar ter kliknem pošlji napiše Datoteka ne obstaja. kaj je narobe?
Shark

Shark100 ::

Zaj sem še na enem drugem serverju probal pa isto naredi kaj je narobe oz. kaj je še treba nastavit
Shark

Tody ::

Shark100 ::

Daj kaj mi lahko lepo prosim to mal razložiš mene sam zanima kak se naredi da pošlješ komentar
Shark

mte ::

Glej, že skoraj en teden čakaš tukaj na odgovor, če bi si pogledal link in malo pobrskal po njem bi tudi brez predznanja v največ parih urah našel odgovor, poleg tega bi se pa še kaj naučil. Tako pa čakaš da ti bo nekdo pripel kodo, naučil se ne boš nič in ko boš naslednjič imel podoben problem bo spet ista...
Če si ti lenoba in nisi pripravljen v rešitev problema vložiti niti kančka truda, ne pričakuj da se bo drugim dalo trudit zate ti najprej pisat kodo, potem pa še razlagat, kako naredit, da bo ta košček kode tudi zares delal.

Tody ::

čist spodi imaš delujoč primer, kar bi ga ze vidl ce bi imel malce vec potrepezljivosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash CS4 password access AS 3.0

Oddelek: Programiranje
81523 (1265) 680x0
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261930 (1612) DonMatejo
»

sitespinner koda za prenos strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61198 (1095) Tody
»

HTML vprašalnik preko e-pošte

Oddelek: Izdelava spletišč
222191 (1868) MihaFirst
»

HTML form

Oddelek: Izdelava spletišč
111341 (1218) mte

Več podobnih tem