» »

112

112

1
2
3

Matev ::

še vedno ni informacije koliko je posredovanje stalo

OrkAA ::

Jaz pa dam zdravnici prav, ker je opozorila na morebitno plačilo. V nasprotnem primeru bi pač nekdo od vas prišel na forum in pizdil, da ni moralno, če nekoga brez vednosti prisilimo v drag zdravniški poseg.

Btw, Doman... Kakšen problem je izreči sledeči stavek: "Da, zavedam se, da je poseg drag, vendar je zadeva resna. Prosim pošljite rešilca!"

Pomojem veliko lažje kot odprtje nove teme na forumu.

Trololololo1 ::

Zdravnica bi mogla bit strenirana, da vzame podatke o tem, kaj in kje se je zgodilo in nato pošlje rešilca. To, da pa je še opozarjala, da bo treba vse skupaj plačati ipd. bederije je pa zelo žalostno. Doman, na tvojem mestu bi jo prijavil in če se bo ugotovilo, da je bilo to proti pravilom naj se jo kaznuje ali odstrani.
Nočem, da se mi nesposobnež oglasi na telefon, ko bom kdaj potreboval kakšno pomoč.


Edit:


Btw, Doman... Kakšen problem je izreči sledeči stavek: "Da, zavedam se, da je poseg drag, vendar je zadeva resna. Prosim pošljite rešilca!"


Ta stavek bi bil zapravljanje časa, ki ga mogoče njegova kolegica ni imela.

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

ah dejte no nehat srat ... Ko pokličeš na nujno medicinsko pomoč je zdravnik tam zato da lažje oceni stanje obolelega, in ugotovi ali je dovolj da se pošlje samo reševalno vozilo ali vozilo z zdravnikom ... Nikakor ni tam zato da špila računovodjo...

mislim dejte no nehat ... ogroženo je življenje ne pa finančno stanje ... ne glede na to kok majo false positivov ... blah ...

podoben primer je ko je moja mama padla in si poškodovala roko, 2x zlom nadlahtnice, roka je bla obrnjena okoli, bila je sama doma, klicala na 112 da je padla in da ima zlomljeno roko, ter da nikakor ne more sama do nujne medicinske, potem ji rečejo da rešilca pa že ne bojo pošiljali zarad tega ker one ne more prit tja pa naj koga pokliče ... pokliče mene, je mela srečo da sm bil predčasno na poti iz italije... da sm lahko jo peljal...čez pol ure... sicer bi rešilec lahko bil tam v 5 minutah, brez lučk ali siren...pa tut plačal bi... TOK SM BIU BESN ej ... no ja sou offtopic ...

uglavnem ... klic na 112 rabim pomoč, kolega je spil ins e ne odziva, je odgovor samo en ... aha pridemo ... si predstavljate da bi domen res nekj preveč spiu, pač v stanju ko je lahko ugotovil da je nekaj narobe, vendar nikakor v stanju da bi sprejel da bo moral nositi stroške intervencije on, in bi pač enostavno rekel aja ce morem pa plačat pol pa nič, pa bi punco nesl domov, kjer bi naslednji dan zaradi zastrupitve z alkotom imela zelo hude težave ...
BRAVO!
EDIT:glede zdravnice, kar njenim staršem povej kako je ravnala ... naj oni furajo naprej ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

_marko ::

Vredu Orka, ti bi imel nesrečo, ležal nezavesten - recimo da bi mimoidoči mulc mislil da si pijan.
A se strinjaš s tem, da ga zdravnica opozarja o plačilu in stem troši dragocen čas? Ko gre za tvoje življenje.
Potem bo se recimo ti malenkost predramiš in on pove, da si zavesten in da ne misli plačevat, ker mu pač neumna zdravnica to reče.
Ti boš pa še naprej ostam tam sam...

Nehajte že bluzit...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OrkAA ::

Če bi padel in si zlomil nogo, potem pa klical 112, kjer bi mi zdravnik povedal, da me bo prevoz z rešilcem stal 20.000 SIT, bi se jim zahvalil in raje poklical taksi do kliničnega centra.

Videl pa sem, če sem natančen, točno 2 primera, kjer so pijane najstnice klicale 112, zaradi domnevne zastrupitve z alkoholom, njihova prijateljica pa je spila cca. 6 pirov. V takih primerih je dobro, da zdravnik pove, da zadeva ni tako zelo resna, saj prestrašena dekleta, ki se prvič soočijo z alkoholom to težko ocenijo.

Fizikalko ::

Neumnost. Vprašati mora, kako s to prijateljico je (je pri zavesti ali ne, itd) in iz tega razbrati vse potrebno.

d0rK ::

A se sam men zdi un znesek 200k napihnjen? Lahka to kdo potrdi?

OmegaBlue ::

Do 200k se hitro pride, nekaj te stane prevoz, potem izpiranje in če je oseba nezavestna še hospitalizacija.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Trololololo1 ::

Lahko je največji strošek prevoz z rešilcem. Kolega je moral plačati samo prevoz 50.000 za cca 1km, ko se je napil v parku.

@LOL ::

Vprašati mora, kako s to prijateljico je (je pri zavesti ali ne, itd) in iz tega razbrati vse potrebno.

Hehe samo kako ste kako bi rekel dvolični nekateri. Prvo mislite da bo zdravnik ZMOŽEN razbrati vse potrebno iz enega stavka ki ga izreče klicoči (pijan po možnosti). To seveda ni mogoče. Po drugi strani pa kritizirate če zdravnica zgublja dragocene sekunde? Torej, možno je le da nič ne sprašuje in takoj uleti, ali da sprašuje in ne uleti takoj. Tretje opcije ni.

A se sam men zdi un znesek 200k napihnjen? Lahka to kdo potrdi?

Znesek je precej majhen za to. Prvo, aktivirat moraš celotno osebje, postelja v bolnici po možnosti. Skratka stroškov je veliko. Je pa prav da bi jih usekala še velika globa
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

pleyah ::

Vsi zdravniki so kolikor jaz vem ob pridobitvi licence zavezani hipokratovi zaprisegi.
Torej da pomagajo pomoči potrebnim ljudem kadar koli in kjer koli. Kolikor je v njihovi moči.
Predvidevam da finančno svetovanje pacijentom ni potrebno in da naj bi zdravnica ukrepati v skladu s kodeksom.
Glede primera lažne prijave pa bi zdravnica morala vedeti da se le te tudi kaznujejo... (naj bi se, venar dvomim glede na pravni sistem v naši vrli državi)

sweeti007 ::

se pravi ce potegnemo črto moramo vse pomoči v sili plačati sami 8-O no vsaj tako razlagate

MTm2H37rqt7B ::

Moj primer: zastrupil z hrano (verjetno na faxu), umiral od krcev in vrocine... poklical resilca, na urgenco itn.. nic ni blo treba placat.

MadMax ::

Meni pa naj nekdo od pametnjakovičev tle razloži, kako lahko nezavestnemu sploh spraviš kozarec slanice v želodec, kaj šele da bo telo, na meji smrti, odreagiralo z običajnimi refleksi in izbruhalo sranje iz vampa.
Aja, pa da svinjarija ne bo zašla v sapnik in povzročila zadušitev...

Se pa strinjam z zaračunavanjem storitve.
Le da ni primeren način debate "a boš plačal za neznanca, al ga pustimo crkn't?".
Za izterjavo imajo zavarovalnice vsa pooblastila v "pogojih".
Pa čimmanj nalivanja do nezavesti želim.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tody ::

No ja, zdravnica je glupa, ampak mogoče je to tud varovalka da ne kliče lih vsak teleban, ki misli da je enkrat preveč bruhal na poti domov. Sicer pa ko enkrat človeka majo ga pač ne izpustijo iz bolnišnice dokler ne plača >:D

Tilen ::

A: A pošljemo rešilca?
B: Ne, pridite peš, je blizu pa še ceneje.

>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Nejc Pintar ::

@MadMax: sem rekel da ni to za tako kritične primere:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

ToniT ::

Glede na opisan primer predlagam naslednje:
Prijavi zdravnico v PHE (prehospitalni enoti), kamor si klical, povej natančen datum in uro, potem pa se bo videlo, kako je potekal pogovor.
Na koncu bodo sicer rekli, da je zdravnica ravnala prav (ker v takih primerih zdravniki stopijo skupaj in potolčejo vsako drugo mnenje), boš malo zdrmal njihov sistem.
Opozorilo za plačilo stroškov je na mestu, če zdravnica iz tvojega klica ni mogla oceniti ali gre za resno zadevo ali ne.

Plačilo klicev v sili seveda še ni potrebno, če pa bomo imeli to vlado in tega ministra še kak mandat, se pa lahko zgodi tudi to (ali pa si bomo morali plačati še dodatno zavarovanje).

Na žalost gre naš zdravstveni sistem iz tega, da imaš vse poravnano iz obveznega zavarovanja v drugo skrajnost, da si bomo morali vse dodatno plačati.
Kajti po mišljenju te vlade je potrebno vse, kar je bilo prej, razjebati, pa tudi če je bilo v redu.

Na 112 pridejo taki klici, da morajo tam zaposleni imeti veliko izkušenj, da iz povedanega razberejo nujnost oz. resnost situacije. Mogoče je bila dežurna zdravnica neizkušena in je napačno odreagirala ali pa iz klica ni bilo mogoče razbrati resnosti situacije.

Plačilo takih posegov je pa edino pravilno!

Matev ::

verjetno res ni tako nujno če se ga ena frajla napije, da ne bi smela zdravnica vsaj omeniti plačilo take intervencije

saj gre konec koncev denar iz naših žepov

koliko bomo pa plačevali, če bo vsak mulo ki se ga napije klical reševalce


nujnost primera se ugotovi tudi po tem kako reagira klicatelj
ker je klicatelj odložil in se afnal je verjetno sam povsem neodgovoren

v nujnih primerih če imaš pet deg možganov rečeš JA JA JA pridite

ne pa tako kot dotični model, ki odloži ker ga je baje zdravnica užalila s tem ko mu je zgolj dejstvo povedala

to, da je za plačat pa odobravam - ker ne gre za nikakršno bolezen - ampak za afnanje z alkoholom

Daedalus ::

verjetno res ni tako nujno če se ga ena frajla napije, da ne bi smela zdravnica vsaj omeniti plačilo take intervencije

Jajca. Očitno je enim bolj važno:

saj gre konec koncev denar iz naših žepov

Kot pa morebitno eno rešeno življenje.

nujnost primera se ugotovi tudi po tem kako reagira klicatelj
ker je klicatelj odložil in se afnal je verjetno sam povsem neodgovoren

v nujnih primerih če imaš pet deg možganov rečeš JA JA JA pridite

ne pa tako kot dotični model, ki odloži ker ga je baje zdravnica užalila s tem ko mu je zgolj dejstvo povedala


Dotični model je ravnal prav (kar je kasneje tudi zvedel), ko je klical rešilca. Dotična zdravnica NI ravnala prav, ko je bluzila o morebitnih stroških - ker je to pač nič ne briga, ker izterjava denarja za morebiten "nenujni" primer NI njen biznis. Kdo plača - se nje NE tiče. Klicatelj normalno da je ravnal presenečeno - kliče na pomoč, tam pa mu težijo, da bo moral plačat? Lepo te prosim - on v nobenem primeru NI dolžan plačevat karkoli. Al starši (če je mula mladoletna) al pa sama (če je polnoletna).

V nujnih primerih zelo malo ljudi ravna hladno in racionalno. Zakaj pa misliš, da je biznis reševalca tako zajeban in jih je bolj malo sposobnih zdržat tam? Kljub temu, da so usposobljeni za svašta?

Dejstvo, my ass. Dejstvo je, da ima vsak državljan pravico do nujne medicinske pomoči. In dobro, da je tak, da nam folk (zaradi "skrbi okoli davkoplačevalskega dnarja," kera hipokrizija...) ne crkuje na ulici. Če ti pa to ne ustreza - bad luck. Jaz še vedno rajši vidim malo več sredstev zapravljenih za false positives, kot pa trupla zarad šparanja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vice ::

Dotična zdravnica NI ravnala prav, ko je bluzila o morebitnih stroških - ker je to pač nič ne briga,

Ko se ravno toliko bluzi o tem kaj sme zdravnik spraševati kaj ne.
Prvo kot prvo mora vedeti kakšna je situacija, drugo pa da oceni resnost "situacije" in če se je ta car rajši prepiral okoli denarja, očitno situacija ni bila tako resna kot se vse skuša napumpati. In če tako dramatizirate, v tem primeru ni spraševala zaradi finančnega stanja kot ste določili, temveč da vidi ali je pjana zajebancija. Marsikdo se hitro "strezne" če ga 2x počiš.

Poldi112 ::

No, ampak zaključek da situacija ni resna, ker se je "car prepiral okoli denarja" je bila napačna. Kaj ti to pove o sposobnostih zdravnice in njenem "pravilnem ukrepanju"?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Eni bi očitno najrajše vidli da bi zadeva potekala tako:

"Aha, avtomobilska nesreča? V redu, poslali vam bomo račun, ko dobimo nakazilo, pošljemo rešilca"

kekz ::

Kolega mi je pravil, da je nekaj podobnega v ZDA.

Najprej pridejo na prizorišče najdražji reševalci (očitno imajo bolše avtomobile in opremo).
Pregledajo ponesrečence in poberejo tiste, ki imajo najbolše (najdražje) zdravstveno zavarovanje. Od ostalih kakšnega samo malo poflikajo, da lahko počaka na cenejše reševalce.

In kako najdejo bolje zavarovane ponesrečence? Kot je pravil kolega, precej enostavno. Če imaš mega zavarovanje, dobiš ob sklenitvi še prstan ali obesek, ki ga pač nosiš za identifikacijo. 8-O

jype ::

darkolord> Eni bi očitno najrajše vidli da bi zadeva potekala tako:
darkolord> "Aha, avtomobilska nesreča? V redu, poslali vam bomo račun, ko dobimo nakazilo, pošljemo rešilca"

To bi bilo daleč najbolje - potem bi banke dejansko delale 24/7 in ne bi trajalo par ur da iz ene banke nakažeš na drugo, da mobilnega bančništva sploh ne omenjam!

Po moje je tudi neumnost, da je zdravnica razpravljala o denarju. Reče se "je pri zavesti? diha? ima pulz?" in potem takoj pošlje ekipo, če je treba pa še razloži da je ponesrečencu treba napihnit pljuča in pritiskat na kost sredi prsnega koša, da bo kaj kisika prišlo do možgan. To je vse, kar ima za govort. Razen v manj verjetnem primeru komplicirane poškodbe, kjer gre za kakšne nevarne snovi, elektriko in take reči in je itak bolje počakat strokovno pomoč, kar pa tule očitno ni bil problem.

perci ::

kekz: Tole pa težko verjamem. Maš kak link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

LapD ::

Sam tud mešate stvari eno čez drugo. Če je avtomobilska nesreča logično da te ne bo nihče najprej vprašal za denar, oziroma stika z 112 verjetno niti ne boš imel, saj boš klical 113 in oni urejajo naprej. Klicev v stilu kolega je pijan je pa verjetno na 112 ogromno in logično da zdravnica najprej opozori kako vse poteka, saj je verjetno ocenila, da v tem primeru nekaj sekund ne bo pomenilo nič. V veliki primerih izpiranje ni potrebno in te samo udari po žepu. Kot sem že reku pa, če bi po telefonu rekel kolegica leži na tleh in se ne odziva, bi bila reakcija zdravnice drugačna.

darkolord ::

Jasno da pri nesreči kličeš 112 in ne 113

kekz ::

Žal nimam. Pravil kolega, ki je bil ~1 leto tam. Mogoče je tudi on živel v zmoti?

Kaličopko ::

"A se sam men zdi un znesek 200k napihnjen? Lahka to kdo potrdi?"

No blo je čez 230k. Ampak to ni bla prva cena-narastla je k nism takoj plačou. Prva je bla okol 180k:|
V ceno je bla všteta še nočitev+zajtrk, ki mi ni pasou takrat:D Drgač pa pr petnajstih še nism vedu kok lahk spijm.

perci ::

Mogoče je tudi on živel v zmoti?
Ja, čist možno.:\

Phoebus ::

To ko nekateri pišete da je urgentni prevoz treba plačat v vsakem primeru, vsekakor _NI_ res. Je pa logično, da ga bo treba plačat če si se ga napil do onemoglosti da so te mogli odpeljat; saj je to edino poučno.

norcuron ::

Od urgentnih prevozov se plača samo NAMERNA zastrupitev z alkoholom (npr. popivanje brez mere) + izpiranje in nadaljnja oskrba (oskrba samo v primeru, da nimaš dodatnega zavarovanja).

Pa ne se obesit na namerna, mislim, da vsi vemo kaj je mišljeno s tem. Nenamerna je lahko hipotetično (so bli včasih primeri pri otrocih) daljše hlajenje pri visoki vročini z alkoholnimi obkladki pa te ne bo noben za denar terjal.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Vajenc ::

Najprej pridejo na prizorišče najdražji reševalci (očitno imajo bolše avtomobile in opremo) ...
Imam znanca, ki vozi rešilca v San Diegu. Na prizorišče pride najbližji rešilec in te odpelje tudi, če nimaš zavarovanja. Račun pa ti seveda izstavijo kasneje.

@LOL ::

Kdor misli da v Ameriki nisi deležen nunjne urgentne pomoči se presneto moti.
Ker mislim da prevladuje napačna miselnost da te pustijo kot pssa na cesti brez zavarovanja v primeru nujne zdravniške pomoči, kar NI res
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Kaličopko ::

Ko te "stabilizerajo" te posadijo na cesto če nimaš zavarovanja:|

Matev ::

Ko te "stabilizerajo" te posadijo na cesto če nimaš zavarovanja


se pravi da prideš ćez povsem OK
te stabilizirajo in si rešen - ti ni treba plačati
???

po moje te oglobijo ali pa zaprejo

kekz ::

Nisi rešen, si stabiliziran >:D

Kaličopko ::

umret te ne pustijo. ampak ko te "pokrpajo" morš zapustit bolnco:\ Ne nudjo ti nobene dodatne oskrbe, tko da se lahk nasledn dan stegneš---to se ti pa nebi zgodil če bi dobu tablete oz. biu na opazovanju itd.:|

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

tko da se lahk nasledn dan stegneš

In kje je fora da so te sploh pobrali potem tam na cesti?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

darkolord ::

Verjetno ga ne smejo. Tako kot ti MORAŠ nekomu pomagat, če je na primer poškodovan v prometni nesreči (pa še ni reševalcev)

Doman ::

Plačala je 22 tisoč tolarjev:\ :\ :\
Pozabil sem napisati, da sem dal jasno vedeti v kakšnem stanju je. Sem ji pa rekel, da že 10 let rešujem folk iz prometnih nesreč inp. tako da najbrž vem kdaj je treba klicat rešilca.

TESKAn ::

No, to je pa drugo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_marko ::

Ja, in kaj so storili reševalci?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Doman ::

Odpeljal, sprali želodec, potem je bila še en dan tam. Sedaj pa lepo doma spi:|

Vice ::

Sem ji pa rekel, da že 10 let rešujem folk iz prometnih nesreč inp.
"Reševalec" kliče reševalca... Ta pa je močna.
Sem izkušen reševalec z 10 letnimi izkušnjami na prometnih nesrečah, na žalost pa moje znanje ne premore pomoči malo bolj zedeti personi, prosim za nujno pomoč.... :D :D

Tody ::

Vice in kaj bi ti naredu na drug ali alco overdose ? Ji prst v usta tiščal ? Jo za noge dol spustil iz 5. štuka ?

Prosim da se držite teme, ženska je poceni prišla skos, svojga frenda more peljat na eno oreng večerjo in to je to.. V tem primeru so vsi malce preveč napeti bili, zdravnica mogoče zarad tega ker ji je šef lihkar moril da preveč ljudi sprejela (ker so njemu moril), ti ker si bil v nezavidanju slabem položaju in zadeve so se razpletle tko kot so se. Po bitki je zelo dobro biti general...

Vice ::

Ji prst v usta tiščal ? Jo za noge dol spustil iz 5. štuka ?
Točno tako, kot to počnejo reševalci, samo ne iz 5 štuka, streha KCa je malo višja, če se ne motim.
Tody pristop je bukav.

Tody ::

Pa ti veš da je tole bruhanje, ko je bila punca tok v kurcu samo slabo če ne sledi še kaka druga reč ?

Ker grem stavit da so po temeljito očiščenem želodcu dal infuzijo s solno raztopino. Alko sam po sebi ni tok nevaren nevarne so posledice.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio-video snemanje groženj, to velja kaj sploh v SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549342 (8466) imagodei
»

Nudenje prve pomoči ter ukrepi v primeru, da se ne nudi

Oddelek: Loža
346117 (5266) St235
»

Zdravstveni sistem v Sloveniji propada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068045 (6825) Meamoto

Več podobnih tem