» »

Dvokomponentna silikonska masa?

Dvokomponentna silikonska masa?

Jackal ::

Zanima me kje bi se dalo kupit kakšno dvokomponentno maso, ki bi se jo dalo potem vlit v kalup. Navaden silikon v tubi odpade, ker je pregost (se pravi zadeva more bit tekoča). Ko pa se posuši pa mora biti še nekoliko elastična (ala silikon, kavčuk...). Zaželjeno je tudi, da bi bila masa, ko se posuši, prozorna, ni pa nujno.

Malo sem gledal po internetu in edina stva, ki bi bila kolikor toliko primerna je masa K2 proizvajalca TKK. Malo sem povprašal tudi v lokalni Mavrici, ampak žal neuspešno.

Mogoče še kdo ve kje bi se dalo nabavit kaj podobnega? Včasih (ca 5-6 let nazaj) se je takšno zadevo dalo kupit v kakšnih modelarskih trgovinah, samo zdaj tega nimajo več.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Ejsi_Disi ::

Eltez d.o.o.

Jo morajo imeti, ker sem jo kaki mesec nazaj naročil. Malo se pozanimaj, če pa ne boš nič pametnega zvedel pa pošlji ZS (meni seveda).

IgorGrozni ::

kalupi za umetnine-no ja :)

pojdi pogledat in boš našel : - ker imajo materiale za izdelavo kalupov štukatur, ˝ tekoči bron˝ za vlivanje, ipd.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Nisi nič Mythbustersov gledal? Uporabljata kar želatino. Je dvokomponentna - želatina + voda >:D , pa še relativno prozorna je zadeva in celo biorazgradljiva....

Žal ni preveč obstojna ..... :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Jackal ::

Zadeva ravno mora bit obstojna. Se bom malo pozanimal pri teh v Kamniku - zgleda zadeva zelo zanimiva.
Drugače tule pri nas ni ravno San Francisco kot pri Mythbusters... Tam se zgleda da v raznih "hobby" prodajalnah dobit skoraj čisto vse.

Me je pa presenetil odnos negativen odnos v Mavrici - takoj ko sem omenil podjetje TKK (predenj sem sploh prišel do mase), češ da oni tega že nimajo in tudi ne mislijo naročat. 8-O
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skorpijon v akrilu

Oddelek: Loža
6951 (864) TheBlueOne
»

Lepilo za plastiko

Oddelek: Loža
2611971 (9863) knesz
»

Cena Pravega Karbona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
156541 (6191) Dr_M
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103309 (2992) NobelMan
»

S čim zlepit pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275752 (5345) frenk

Več podobnih tem