» »

Baterija za prenosnik & kalibriranje

Baterija za prenosnik & kalibriranje

NimamPojma81 ::

Lep pozdrav,


Vsem skupaj na portalu slo-tech.
Morem vas pohvalit vse tukaj, ki pridno sodelujete v debatah, kajti pogosto sem si lahko na ta nacin pomagal. 8-)

Tokrat pa nisem nasel ali pa sem bil po dolgotrajnem iskanju po spletu in na to se tukaj po portalu. Slep in sem spregledal. :(

Imam prenosnik prestigio1590w, ki bo kmalu star 2 leti.
Baterija se pocasi poslavlja.
Uporabljal sem jo tako, da sem jo zmeraj do konca napolnil in zmeraj do konca izpraznil.
Ce sem bil prikljucen na elektriko sem baterijo izvlekel.

V navodlih za uporabo je pisalo naj baterijo prenosnika "kalibriram" vsake 3 mesece,
nikjer pa ni pisalo kako se to stori? ;((
v biosu imam sicer moznost "long battery mode" - enable/disable, ampak ne vem kaj si naj s tem?
Imam sicer aktivirano to opcijo, pa vseeno ne poznam efekta.
Naredil sem ze nekaj krat to, da sem napolnil do konca prenosnik in ga zagnal do bios-a in ga pustil samega
. Ko je prisel na minimalno, se je veckrat resetiral do biosa.
Pustil sem ga tako dolgo dokler se sploh vec ni resetiral, sele potem pa sem ga spet ponovno napolnil do konca.

Mi je jasno, da po toliko casa (2 leti) pade bateriji kapaciteta na neko vrednost,
ampak dvomim, da iz nazivne vrednosti 4400mah na 1902mah. ;((?
To je padec za 60%!
ali je to resnicno mogoce?
Potem si tako lahko grem novo baterijo kupit z isto nazivnostjo 4400mah za 90€ ali pa 6600mah za 110€.
Baterija mi sedaj drzi cca uro in pol, ampak tudi kot novi ni zdrzal 3 ure in pol ali celo 4 ure, kakor so jih omenjali v karakteristikah.


mi lahko kdo zaupa, pomaga... Karkoli, kako se baterija kalibrira, prosim? Obstaja za to kaksen software?

(slisal sem sicer da imajo hp prenosniki software prilozen na cd, ki ga namestijo za to da aktivirajo gumbe bliznjic na tipkovnici,
kjer je eden izmed gumbov menda tudi za kalibriranje.
Ampak ker nimam hp prenosnika mi to nic ne koristi. )

Upam, da sem posredoval vse potrebne podatke za razresitev problema, sicer pa me se vprasajte kaj - vse za resitev problema in poucevanju o kalibriranju.

Za vsako pomoc se vsem najlepse zahvaljujem in vam zelim prijeten teden :d

darkolord ::


to je padec za 60% !!!
ali je to resnicno mogoce?


žal ja. baterija je očitno počasi že odslužila svoje.

Baterija se sicer kalibrira, ko se "popolnoma" izprazne (tako da se rač. niti prižge ne več).

NimamPojma81 ::

torej ce te prav razumem, sem jaz z mojim nacinom dela "podzavestno" kalibriral baterijo,
s tem ko sem prenosnik pustil v biosu toliko casa da se je ponovno zaganjal, vse dokler se sploh vec ni mogel zagnat?

sem si iz neta potegnil se 2 programa (BatteryMon in Laptop Battery Tester), ki riseta grafe za baterije,
kjer je lepo viden nenaden padec energije iz 30% na 10% ;((
prvi program tudi pove podatke skoraj vse o bateriji in njenem stanju,
to sem pac napisal zato...ce bi kdo imel kdaj podobne probleme...da bi vedel s cem si pomagat.


hvala za pomoc g. darkolord :))


ce ima se kdo kaksen komentar, nasvet, ..... bom zelo vesel


lp

trek@s ::

Jaz imam eno vprašanje: Ali lahko vzemem baterijo ven in na kontakte priključim npr. eno žarnico, da jo popolnoma izpraznim? Je lahko kaj narobe?

NimamPojma81 ::

.
nihce se nic ni javil, kljub vcelike,mu stevilu ogledov...
torej to pomeni, da nihce nima nobenega konkretnega predloga, resitve,..?
res ne obtsja noben software, ki bi baterije kalibriral ali je ta nacin, da pustis pc v biosu najboljsi?

hvala

lp

StratOS ::

Rešitev na to temo imaš mnogo, le najti jih treba.
Voila
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527404 (2405) Han
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15133681 (27132) Owe-
»

Problem z baterijo na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
71223 (1027) Pyr0Beast
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813539 (11456) Bor H
»

Nasveti glede baterije za prenosnik HP

Oddelek: Strojna oprema
166230 (6012) T0RN4D0

Več podobnih tem