» »

štekanje divxov

štekanje divxov

kllicker ::

mam celerona 500mhz , 196(100mhz) rama , 8 mb grafično , ... pa mi divx-i dost štekajo . to j kr dost moteč sploh č uporablam podnapide . moj frend k ma pentiuma2 333 pa 64 rama pa eno 4mb grafo jih lohka gleda čist normaln . kva j pr men narobe ?

Justy ::

plata, oziroma njeno cipovje

G[e]c ::

Bejs hitr bo plato z BX chipsetom ali 815 pa bo zivljenje velik boljse :D

kllicker ::

a sam zarad plate tuk štekajo ? aja predvajam jih s programom bsplayer ? a je dobr ? a se res nč ne da pomagat kukr druga plata ?

Justy ::

Edina varjanta bi se bla (samo skor ne verjamem da bi blo to, ker pol bi verjetno ze sam opazu) da imas kak slabsi cd-rom in tezko bere oziroma ne dohaja brat cd-je in zato steka, samo kot pravim to najbrz ni.....

katero plato imas ti in katero tvoj frend

kllicker ::

ja jst mam pcchips lmrt741 k ma use gor integriran . za frenda pa ne vem . a če bi film posneu na disk i kej bol delu ? kjer pa je najbolš program za predvajat divxe ?

YiMMi ::

mislim da bo 500 Celeron premalo
ima samo 64kb predpomnilnika....pentium pa 256...
tu bo caka....jaz sem imel pentiuma 2 300 Mhz pa so mi
sli filmi gledat....
bratranec ima sedaj celerona 466
riva tnt2 64m
192MMB rama
pa mu malo vcasih steknejo...
pomoje bo procesor....
ker prikazovanje divx-ov porabi najvec procesorske moci za dekompresijo....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Justy ::

Eh YiMMi, nit to kar ti mislis.

Jst mam PII 333 pa mi divx sibajo ko urca, nc stekanja, niti ob zagonu filma niti ob gladanju z bilokaterim playerjem in z podnapisi. Gladam tud dvd-je in mi tud ne stekajo , tako kot nekateri mislijo da bodo dvd-ji na takem procu stekal. Aja, pa vcas sem mel se 4Mb graficno pa mi tud divxi niso stekal.

Tako da je tocno to kar sem v prvem postu dejal, sploh pa sedaj ko si podal ime plate klicker in se dejal da je vse na njej integriran. Take plate so dalec najslabse k je ze vse gor integriran.

Sposodi si eno dobro plato in stvar bo definitino bolsa.

YiMMi ::

Justy
kot prvo si dobro preberi post
(((((((jaz sem imel pentiuma 2 300 Mhz pa so mi
sli filmi gledat.... )))))))))
govorim za celerona ....
celeron in pentium ja velika razlika...katere pa ti ocitno ne poznas....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YiMMi ()

Justy ::

Ja YiMMi, poznam tudi kolega ki na pentuimu 200 MHz gleda divx-e, steka mu malo ob zagonu, nato pa se umiri.

Samo ti primerjas pa celerona 500 z 300 MHz PII in tu pravis da je celeron presvoh, zanimivo da mi se noben kolega ni javu da mu na celeronu divxi stekajo......

Justy ::

Kllicker, sposodi si najprej eno plato in probaj.... ce pa bo se zmer stekal, si pa sposodi se PII 300 MHz in pol probaj, pa me prau zanima kaj bo bols...

Ales ::

Glede plate - LMRT zadeve so najslabša stvar za grafiko kar sem kdaj videl, žal. Vgradil sem jih kar nekaj (beri 100+, včasih sem se ukvarjal s tem) in razlika v predvajanju katerekoli grafike med njimi in kako BX plato je grozljiva.

Npr. uvod v f1gp2 šteka toliko da ga je nemogoče normalno gledati, neodvisno od CPU-ja. Za divx ne vem, ker jih takrat nismo testirali, a ne vem, zakaj bi bilo bolje.

Če se da, poskusi na LMRTjki nekoliko dvigniti zunanjo frekvenco Celerona. Če gre na 83 MHz (ali vsaj na 75, če ima to možnost - ne spomnim se več) bo plata doživela čudež kar se tiče hitrosti in grafika z njo vred.

Je pa po mojih izkušnjah Celeron 500 v praksi hitrejši procesor od PII333, tako da to nikakor ni vzrok...

Aleš

kllicker ::

ja sm že probu oc-jat sam s ne da . ma frkvenco 66 pa 100 . č prestavm na 100 ni nč . voltage pa s tut ne da zvišat .

*enigmo* ::

rabim pomoč.....
sem dobil dvix swordfish... na netu poiskal veliko podnapisov v slo in cro,
vendar noben ne dela.....kaj sedaj storiti??????
Živi in pusti živeti!!!!
Prekmurje-Republika

tedybear ::

enigmo kaj je s tabo?
seveda 100% delajo
UPORABIT moraš BSP PLAYER al kej podobnega!
KABEL RULA!!!

cyer^3d ::

kllicker...a DMA prenose mas vklopljen za CDROM in disk ?

McWolf ::

Mam eno tako plato doma. Pa a vete de obstaja ISTA plata od ECSja P6set-ml, ki ima AWARDOV bios in 100x več možnosti za tweakanje&frekvence 66,75,100, pa še boljs deluje. Pa btw, js nism meu problemu z divx. Pa zlo so se mi benchmarki povecal ko sm flashu, ker pol mas res use na voljo :P. Zdej bo ta plata lepo za tamalo :D.
Go tell it on the mountains!

McWolf ::

aja pa pozabu sm oment: pc chips lmrt741 mors flashat z biosom od ECS p6set-ml da ti to rata :D 100% dela!>:D
Go tell it on the mountains!

*enigmo* ::

seveda sem uporabo bs-player---
pa noče;(
Živi in pusti živeti!!!!
Prekmurje-Republika

McWolf ::

Nared kar sm ti js reku, pa z sisove strani si tanove drajvere za grafo potegn, pa bo every thing ok>:D
Go tell it on the mountains!

dynamite ::

Ce imas nov Media Player obvezno izklopi Equalizer in tisti WOW efekt al kaj je ze. To sem naredil pri 2 sistemih s tistimi poceni platami (Celeron xxx, zvok-gfx-modem on-board, 2 ram slota) in je imelo efekt. Filmi so potem delali (skoraj) tekoce.

Glede tega, da sibajo na 300 MHz... Ja, sem gledal ze par filmov, na Celeron 300 / 32 MB ram, samo ni tako lepa slika kot na mocnejsih masinah. Vsaj 400+/64 MB mora bit.

totek24 ::

Jaz sn mel staro kisto Celeron 433Mhz, 256rama, Voodoo 3 16MB in je delalo ko raketa brez problemov!Tak da bojo res kaki driveri od plate!

Lp, totek

McWolf ::

Benti no, z awardovim bios flasherjem flashi to plato z biosom od ecs p6 set ml, pa nastavi v biosu malo, pa bo kuj bolse, driver gor ali dol, ta bios od AMIja je kurcu.
Go tell it on the mountains!

Privatnik ::

McWolf, kje si dobu progy za flashat v un bios ??
Pa se neki, ka na cipovju na plati pise ce je 741 ? k ma punca tako plato od nevem kere firme, je pa gor tut Sisova graficna vintegrirana, pa nek sounblaster (kao).
Zdej pa ji nebi rad unicu kej, ka ce slucajn ko flashas bios se comp. ne zbudi vec se da to kak zrihtat, al je bios hin ????
Hvala za odgovore

LP

monty ::

ej, jst mam celkerona 633, overclockan na 790, mi filmi štekajo v bsplayerju,. Vse sm naredu nč.

Pol sm dubu MICRODVD player, ej ne boš verjel dela brez problemov, Resno ti povem, dej si microdvd gor, zihr bo delalo.

Uživaj

Privatnik ::

Sm ze sprobu vse mozne playerje, pa vseen steka :(
tak da bi bla verjetn zadnja moznost bios flashnat.

McWolf ::

Ma men je delal tist. Pejd lpo na ECS jevo stran pa dolpotegni bios za P6SET-ML, pa flashaj z AWARDovim flash programom! sicer ti bo mrbit en error vrglo, sam zihr dela. ja ampak to deli sam ce mas Pc Chip m741lmrt ja k ma sis grafo pa sb, pa modem pa lan ... ž
pol mas pa u biosu vsega boga za nastavit, pa se navijes lahko, no na 75mhz fsb samo ampak dobr...

Go tell it on the mountains!

monty ::

Microdvd si že probu

McWolf ::

Ma to je Power Plus prodavu ucas u compih to plato. A nima prirocnka od plate?:\
Go tell it on the mountains!

boko34 ::

*enigmo* : ce rabis podnapise za Swordfish,ti jih lahko jaz posljem in delajo.Javi ce rabis!

Glede Divx-ov pa moram povadat: imam en racunalnik v sobi sestavljen samo za predvajanje teh.Notri je c333Mhz,32Mb Rama in ATi 4Mb priklopjen na TV.Filmi delajo normalno brez kakrsnegakoli stekanja.
Mislim,da te jebe plosca (najbrz cel sistem),lahko pa probas se kaksen drugi program pa bos videl ce je kaj razlike.

*enigmo* ::

boko daj mi poslji
jaz jih mam ene 4 pa mi nobeden ne dela...swordfish sem si dol potegnil prek kazaa
enigmo@email.si
poslji :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

minimalna konfiguracija za gledanje filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101044 (870) sniffer
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151394 (1145) mrTwelveTrees
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331825 (1004) smash
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111236 (1066) suse80
»

Navijanje celeron 400

Oddelek: Navijanje
131209 (1024) ABX

Več podobnih tem